ویزای اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی به شمار می‌رود و پایتخت آن شهر وین است. وین، شهر بناهای تاریخی جذاب به سبک باروک، شهر کافه‌های دنج و جذاب، شهر موسیقی، هنر و موزه‌‌ها است. با وجود این جاذبه‌ها، وین یک مقصد گردشگری کامل است که هر کسی با هر سن و سلیقه‌ای از آن لذت می‌برد.البته باید به خاطر داشت که اتریش یکی ازاعضای پیمان شنگن است، بنابراین، سفر به اتریش نیازمند مراجعه به سفارت اتریش در تهران و تهیه ویزای شنگن اتریش است.

ویزای اتریش

برای درخواست ویزا یا اقامت اتریش، لازم است تا متقاضی از سفارت این کشور، وقت قبلی تهیه کند.

ویزای اتریش,انواع ویزای اتریش,وقت سفر

برای این‌ که بتوانید ویزای کشور اتریش را دریافت کنید، می‌توانید با مراجعه به کنسولگری کشور اتریش اقدام به دریافت ویزای اتریش برای ادامه تحصیل، سفرهای تفریحی و یا حتی ملاقات کاری نمایید و به‌صورت قانونی سفر خود را در زمان مقرر شده به کشور زیبا و جذاب و توریستی اتریش انجام دهید. در نظر داشته باشید که تنها درصورتی‌که ازطریق سایت سفارت کشور اتریش اقدام به دریافت وقت قبلی جهت اخذ ویزای اتریش نمایید، می‌توانید برای تشکیل پرونده و دریافت ویزای اتریش در زمان تعیین‌ شده به سفارت اتریش مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که افراد بالای ۱۲ سال ملزم به حضور در زمان بررسی پرونده خود در وقت تعیین‌شده سفارت برای دریافت ویزای اتریش خواهند بود. 

برای این‌که بتوانید ویزای اتریش را در مدت‌زمان مشخصی که برای سفر کاری و یا تفریحی خود برنامه‌ریزی کرده‌اید دریافت کنید، نیازمند رعایت نکاتی هستید تا دریافت ویزای شما با مشکل خاصی در هنگام صدور مواجه نشود؛ در ادامه برخی از نکات مهم برای صدور ویزای اتریش دبررسی می کنیم. هنگام تشکیل پرونده در وقت تعیین‌شده سفارت برای صدور ویزا، جهت انجام انگشت‌ نگاری حضور شما در هنگام بررسی پرونده و صدور ویزا در سفارت الزامی خواهد بود و در صورت عدم حضور شما در زمان تعیین‌شده ویزای اتریش برایتان صادر نخواهد شد. همچنین برای بررسی پرونده نوزادان و کودکان خود کودک می بایست وقت جداگانه‌ای از سفارت درخواست کند و تشکیل پرونده  برای تک‌ تک اعضای خانواده به‌صورت جداگانه صورت خواهد پذیرفت.

انواع مختلف ویزاهای اتریش

ویزای توریستی - ویزای کاری - ویزای ترانزیتی - ویزای مولتی

ویزای توریستی اتریش

این نوع از ویزای اتریش که برای توریست‌ها صادر می‌شود، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید به‌راحتی به‌عنوان توریست معرفی‌شده از کشور مبدأ وارد کشور اتریش شوید و با استفاده از ویزای شنگن خود به‌عنوان یک توریست در این کشور به اقامت و گشت‌ و گذار در مدت‌ زمان تعیین‌ شده بپردازید. 

کشور اتریش به‌عنوان کشوری که دارای بناهای تاریخی و آثار دیدنی بسیار است، همیشه مورد توجه گردشگرانی که قصد سفر به کشورهای اروپایی را داشته‌ اند بوده است.باوجود داشتن  کاخ‌ها و قلعه‌هایی با معماری جذاب در کنار ساختمان‌های مدرنیته و بناهای شهری، این امکان فراهم‌شده است که از کشور اتریش بیشتر به‌عنوان یک کشور فرهنگی و هنری برای سفر­های توریستی خاطره‌انگیز یاد شود. از دیگر جذابیت‌های این کشور این است که شما با دارا بودن ویزای شنگن اتریش می‌توانید از آنجا بازدید کنید. به شما توصیه می‌کنیم اگر با دریافت ویزای اتریش به این کشور زیبا و دوست‌داشتنی به‌عنوان توریست سفر کردید، حتماً شیرینی‌های مختلف و خوش‌طعم آنجا را در طول سفر خاطره‌انگیز خود امتحان کنید. برای این‌که بتوانید به کشور اتریش به‌عنوان یک توریست سفر کنید، می‌بایست دارای ویزای توریستی اتریش در قالب ویزای شنگن باشید تا در طول مدت‌زمان اقامت در این کشور با مشکل خاصی مواجه نشوید. پس از تعیین وقت سفارت اتریش از کنسولگری این کشور، می‌توانید با در دست داشتن مدارک موردنیاز برای تشکیل پرونده خود در زمان تعیین‌شده به سفارت این کشور مراجعه و ویزای اتریش را دریافت کنید.

ویزای ترانزیت اتریش 

با دارا بودن این نوع از ویزای اتریش شما هنگام سفر، حق خروج از فرودگاه را نخواهید داشت و تنها می‌توانید در یکی از فرودگاه‌هایی که در محدوده تعیین‌شده ویزای اتریش شما قرار دارد، جهت تعویض مسیر خود به‌ سوی کشوری دیگر مستقر شوید. حقیقتا در این نوع از ویزای اتریش، کشور اتریش به‌عنوان یک کشور واسطه برای سفر شما به کشوری دیگر می‌باشد و می‌توانید از طریق اتریش به کشور مقصد خود سفر کنید. 

ویزای نوع B اتریش

این نوع از ویزای اتریش برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند تا از طریق اتریش به کشور دیگری سفر کنند، اما ادامه سفر آن‌ها به‌صورت زمینی خواهد بود. این نوع از ویزای اتریش بیانگر این است که افراد باید ادامه سفر خود را بدون توقف در این کشور انجام دهند و نمی‌توانند در مدت‌زمانی طولانی در این کشور اقامت داشته باشند. 

ویزای مولتی اتریش (چند بار ورود)

این نوع از ویزای اتریش که برای ورود چندباره به کشور اتریش می‌باشد، تنها برای تجار صادر خواهد شد تا بتوانند بارها وارد کشور اتریش شده و با دارا بودن این نوع از ویزای اتریش به تجارت و داد و ستد مربوط به حیطه کاری خود بپردازند. این نوع از ویزا این مکان را فراهم می‌کند که بدون منع قانونی، افرادی که قصد تجارت با اتریش را دارند به‌طور مکرر به این کشور مراجعه کنند.

هم‌چنین باوجود دارا بودن ویزای اتریش به‌صورت توریستی یا کاری، این نکته را موردتوجه قرار دهید که تنها به مدت‌زمان ۹۰ روز می‌توانید در این کشور حضورداشته باشید و در صورت درخواست اقامت بیشتر از ۹۰ روز باید درخواست خود را از طریق سفارت اتریش پیگیری کنید؛ زیرا درصورتی‌که اقامت ۹۰ روزه شما به پایان برسد، شما ملزم به خروج از کشور اتریش به مدت سه ماه و مراجعه مجدد بعد از مدت‌زمان ذکرشده می‌باشید، اما در شرایط به خصوصی شما می‌توانید ویزای اتریش را به‌صورت یک‌ساله برای اقامت خود تهیه کنید.

 ویزای کاری اتریش

درصورتی‌که بخواهید برای انجام سفرهای کاری خود به کشور اتریش سفر کنید، نیازمند دریافت ویزای اتریش به‌صورت ویزای کاری می‌باشید. برای دریافت ویزای کاری اتریش با توجه به شرایط شغلی که برای شما در نظر گرفته‌شده است، ملزم به ارائه مدارک شغلی مربوطه در وقت تعیین‌شده توسط سفارت برای دریافت ویزای اتریش به‌صورت کاری می‌باشید. برای دریافت ویزای کاری اتریش شما ملزم هستید که علاوه بر ارائه مدارک ذکرشده برای ویزای توریستی، دعوت‌نامه شرکت مد نظر را نیز به همراه مدارک خود برای تشکیل پرونده ارائه کنید. 

مدارک موردنیاز دریافت ویزای توریستی اتریش

✔ تمامی مدارک فارسی باید ترجمه رسمی انگلیسی داشته باشد.

✔ اصل گذرنامه با 6 ماه اعتبار از تاریخ حرکت تور (امضاء شده).

✔ فتوکپی از صفحات 9-1 (گذرنامه های قبلی) یا 5-1 (گذرنامه های جدید ) و ویزاهای 3 سال گذشته به علاوه یکسری کپی از صفحات مشخصات و اعتباری برای بخش فروش

✔ اصل فرم ویزا با امضاء توسط مسافر.

✔ برای افراد همراه (همسر و فرزندان) باید فرم ویزای جداگانه با امضاء فرستاده شود.

✔ تکمیل فرم مشخصات فردی (به طور کامل).

✔ دو قطعه عکس 3 در 4 رنگی زمینه سفید از رو به رو که کمتر از شش ماه پیش گرفته شده باشد.

✔ ترجمه انگلیسی فتوکپی شناسنامه صفحه 2-1.

✔ ترجمه انگلیسی روزنامه رسمی، گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب اتحادیه، گوهی اشتغال به تحصیل، گواهی بازنشستگی،...

✔ در گواهی اشتغال به کار و گواهی اشتغال به تحصیل حتما باید نام مسافر و تاریخ مرخصی مطابق با تاریخ تور ذکر شده باشد.

✔ کسانی که فقط گواهی شغلی ارائه می دهند لیست 6 ماهه گذشته بیمه با مهر و امضاء الزامی است.

✔ برای افراد محصل، گواهی اشتغال به تحصیل الزامی است.

✔ برای افراد بازنشسته، حکم بازنشستگی یا کارت بازنشستگی و یا آخرین فیش حقوقی الزامی است.

✔ گواهی مدت مرخصی.

✔ پرینت انگلیسی حساب جاری 3 ماه اخیر با گردش کار بالا با مهر و امضاء (توسط بانک).

✔ ترجمه انگلیسی سند مالکیت به نام مسافر (تمام صفحات).

✔ برنامه سفر و رزرو هتل به همراه کپی.

✔ بیمه نامه مسافرتی با حداقل سقف پوشش 30000 یورو.

نکات مهم

  • تمامی مدارک متقاضی می بایست به زبان انگلیسی ترجمه شود.
  • حداقل یک سوم زمان اقامت مسافر در اروپا باید در کشور هلند بوده و به ازای آن هتل رزرو نماید.
  • همراه داشتن 85 یورو در روز مصاحبه الزامی است.
  • پس از صدور ویزا به ازای هر نفر مبلغ ۵۰ میلیون تومان ضمانت نامه بانکی دریافت می گردد.

با توجه به شرایط اخذ ویزای هر کشور، سفارتخانه مربوطه این حق را برای خود محفوظ می دارد که از شما مدارک دیگری نیز درخواست نماید.

ارائه ضمانت بازگشت الزامی است.

در صورت تمایل و چنانچه در خصوص نحوه اقدام برای مهاجرت به هلند وانواع ویزاهای مهاجرت به هلند  وپر کردن فرم های اپلیکیشن جهت پذیرش و ویزا سوالاتی داشتید می توانید با ما در وقت سفر تماس بگیرید.

سفارت اتریش در تهران

• نشانی : تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان محمود احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک ۶-۸

• تلفن بخش روادید :  ۲۲۷۵۰۰۴۶ (پاسخگویی روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر) 

• ک دپستی : ۱۹۷۹۶۳۳۷۵۵

فاکس : ۲۲۷۰۵۲۶۲-۰۲۱


برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما در وقت سفر تماس بگیرید. 88530457-021