ویزای آلمان

شرایط ویزای آلمان برای مهاجرت به آلمان پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ آیا می خواهید بدانید شرایط ویزای آلمان را دارید؟ آیا می دانید شرایط اخذ ویزای آلمان و در نهایت اخذ اقامت آلمان چه هزینه ای دارد؟ آیا شرایط ویزای آلمان برای ایرانیان مناسب است ؟ آیا می خواهید بدانید برای اخذ ویزا در کشور آلمان چگونه اقدام نمایید ؟

ویزای آلمان

برای اینکه به کشور آلمان سفر کنید نیازمند دریافت ویزای کشور آلمان می باشید. برای دریافت ویزای کشورآلمان نیازمند هستید مدارک و پروفایل خود را آماده کنید و بعد از اخذ نوبت و وقت سفارت به صورت آنلاین، به سفارت این کشورمراجعه کرده و مصاحبه کنید و مدارک خود را تحویل دهید.

ویزای آلمان,انواع ویزای آلمان,وقت سفر

آلمان علاوه بر حوزه های صنعت و اقتصاد به دلیل برخورداری از جاذبه‌های متنوع از هنری طبیعی و... در زمینه جذب گردشگر نیز بسیار موفق است و گردشگران بسیاری از طریق تورهای آلمان به این کشور سفر می‌کنند. برای دریافت همه ی انواع ویزای کشور آلمان لازم است که متقاضی دارای دعوتنامه و دلیل موجه برای درخواست ویزا باشد . داشتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان ، دعوتنامه تجاری و توریستی، اخذ ویزای کاری آلمان و …. می توانند از دلایل موجه برای درخواست ویزا آلمان باشد. از این رو گردشگران برای سفر به آلمان نیازمند دریافت ویزای توریستی آلمان هستند. این ویزا لازمه حضور به مدت معینی در این کشور است و عموماً به صورت سه ماهه صادر می‌شود. به عبارت دیگر، فرد اجازه حضور به مدت طولانی‌تری در خاک این کشور را ندارد.

انواع مختلف ویزاهای آلمان

ویزای دیدار از بستگان آلمان - ویزای ماموریت کاری آلمان - ویزای نمایشگاهی آلمان - ویزای کنگره و سمینار آلمان - ویزای توریستی آلمان - ویزای مسابقه‌های ورزشی آلمان - ویزای تجاری آلمان - ویزای ترانزیت آلمان - ویزای ماموریت کاری آلمان - ویزای درمان آلمان -  

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن توریستی:

 •  فرم درخواست ویزا
 •  شناسنامه ایرانی
 •  گذرنامه

"گذرنامه متقاضی باید حتما اعتباری بیشتر از ۶ ماه از تاریخ پایانی اعتبار ویزای درخواستی و دارای دو صفحه خالی باشد. کپی کلیه ویزاهای پنج سال گذشته متقاصی نیز باید ارائه شوند".

 •  سه قطعه عکس رنگی (ابعاد ۴.۵ در ۳.۵ سانتی‌متر با پس زمینه سفید)

اگر نام همراهان درپاسپورت درخواست کننده‌ی ویزا درج شده باشد، وجود دو قطعه عکس رنگی از هر یک از آن ها در مدارک الزامی است. عکس‌ها باید کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد. طبق مقررات شینگن، عکس متقاضی بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

 • دعوت‌نامه

"دعوت‌نامه باید از طریق فردی که متقاضی را می‌شناسد ومقیم آلمان است، برای فرد ارسال شود. در صورت نداشتن دعوت‌نامه، برگه‌ای که تاکید می‌کند متقاضی برای تمام مدت اقامت در آلمان هتل رزرو کرده‌ یا سند مالکیت، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارض سکونت که نشان از این باشد که فرد در آلمان صاحب مسکن است". 

 • اجازه کتبی و رسمی والدین یا قیم قانونی مختص کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند.
 •  اسناد رسمی شغلی و منابع مالی

قصد سفر و مدت آن باید با سطح امکانات مالی تناسب داشته باشد.این معیار براساس حداقل حقوق روزانه ضرب درتعداد روزهای اقامت محاسبه می‌شود. برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع: سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌اندازبا تاریخ گشایش حساب

حقوق بگیران: گواهی اشتغال به كار (تاریخ دقیق شروع به كار و مدت مرخصی)‌، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب برای کارکنان مستقل .

مشاغل آزاد:کارت صنفی، ‌صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب.

اشخاص تحت تكفل (زنان خانه‌دار یا فرزندان): گواهی کار، صورتحساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز متكفل (شوهر، پدر) با تاریخ گشایش حسابپرینت حساب بانکی باید بر روی سربرگ انگلیسی و مهر شده به سفارت مربوطه ارائه شود.

 •  گواهی اشتغال به تحصیل مختص دانش‌آموزان دبستانی، دبیرستانی و دانشجویان.
 •  بیمه مسافرت فردی یا جمعی برای متقاضیان روادید الزامی است. این بیمه موارد زیر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد:

هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری. همچنین، تاریخ بیمه مسافرتی باید منطبق بر تاریخ سفر باشد.

این بیمه همچنین بایدتا پایان اقامت شما درتمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد.شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور آلمان داشته باشد.حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ ۳۰ هزار یورو است.

 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد آلمان.
 • فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت در صورت لزوم.

نکته مهم: مطابق آئین نامه روادید،در موارد ذیل امکان پذیرش درخواست روادید وجود ندارد:

درخواست بیش از سه ماه قبل از سفر پذیرفته نمی شود. ولی می‌توانید پیش از این سه ماه درخواست وقت خود را در سایت ثبت کنید.

فرم درخواست تکمیل و یا امضاء نشده باشد.

متقاضی گذرنامه معتبر با مشخصات ذیل ارائه نکرده باشد:

*دارای حداقل سه ماه اعتبار پس از بازگشت از سفر پیش‌بینی شده

*دارای حداقل دو صفحه خالی *طی ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد.

-عکس ارائه شده از سوی متقاضی مربوط به بیش از ۱۲ ماه پیش باشد

-تأکید می‌شود که اصولاً تنها در صورت ارائه کامل و مطابق مقررات مدارک مربوط به درخواست روادید، امکان صدور روادید وجود دارد. درخواست‌های دارای نقص مدارک معمولاً رد می‌شوند.

نحوه تعیین وقت مصاحبه

سفارت آلمان جهت تسهیل ارائه درخواست روادید برای متقاضیان، طبق قرارداد با شرکت خدمات ویزا همکاری می‌کند. در این روش جدید لازم است تا متقاضی جهت ارائه درخواست روادید،در زمان وقت تعیین شده شخصاً نزد شرکت خدمات ویزا حضور یابد. طی این مراجعه حضوری، مدارک کامل درخواست خود را ارائه و هزینه بررسی درخواست روادید توسط سفارت آلمان در تهران و نیز هزینه خدمات شرکت خدماتی برای همکاری در ارائه درخواست روادید را پرداخت کرده و به سؤالات مرتبط با سفر خود پاسخ دهد.همچنین،عکس و آثار انگشتان متقاضی نیز اخذ می‌شود. 

کارگزار درخواست‌های متقاضیان را پس از دریافت به سفارت منتقل می‌کند. درخواست در سفارت بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.مدت زمان بررسی مدارک و تصمیم‌گیری در مورد ویزا سه هفته است. به محض تصمیم‌گیری سفارت در مورد درخواست ویزای متقاضی، مراتب به کارگزار ابلاغ می‌شود و متقاضی می‌تواند برای دریافت گذرنامه خود به دفتر کارگزار مراجعه کند. 

نکته‌ها:

 •  وقت های مصاحبه ویژه با زمان انتظار کمتر، فقط در شرایط خاص انسانی و یا موارد اضطراری پزشکی ( در مدت پنج روز )امکان‌پذیر است.
 • وقت‌های مصاحبه‌ای که تعیین شده‌اند به هیچ عنوان قابل لغو نیستند؛ پس بهتر است متقاضی زمانی اقدام به گرفتن وقت درخواست روادید کند که اطمینان دارد می‌تواند در آن زمان حضور پیدا کند.
 • در صورتی که متقاضی در مدت ۵۹ ماه قبل از وقت تعیین شده، درخواست روادید شنگن کرده‌ است و در آن زمان اثر انگشت وی دریافت شده باشد، نیازی به حضور شخص مجدد جهت ارائه درخواست وجود ندارد. البته وقت سفارت باید به نام متقاضی گرفته شود، سپس شخصی به وکالت از طرف وی می‌تواند درخواست را ارائه کند.به این منظور، شخص وکیل باید در روز ارائه درخواست، تمام مدارک مورد نیاز مانند گذرنامه و وکالتنامه‌ای به امضای متقاضی را به همراه داشته باشد و به سفارت ارائه کند. 
 • طبق ماده ۱۷ (۵) آئین‌نامه روادید، در صورتی که متقاضیان مایل به استفاده از خدمات کارگزار ویزا نباشند، این امکان را دارند که درخواست روادید خود را مستقیماً نزد سفارت آلمان ارائه کنند. در این حالت، تعیین وقت باید از طریق سیستم تعیین وقت اینترنتی آنلاین سفارت آلمان صورت گیرد. البته به دلیل ظرفیت محدود باجه ها، معمولاً زمان انتظار طولانی خواهد بود.

سفارت آلمان در تهران

• نشانی: تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۴

• تلفن بخش روادید: ۳۹۹۹۱۴۹۹-۰۲۱ (پاسخگویی روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر)

• تلفن پاسخگویی درباره مدارک لازم برای درخواست ویزا (تلفن گویا): ۳۹۹۹۱۲۱۳-۰۲۱

• کدپستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵

• صندوق پستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵

 برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما در وقت سفر تماس بگیرید.