ویزای انگلیس

اطلاعات ویزای انگلستان

کشور انگستان از جمله کشورهایی است که برای سفر به آن باید ویزای مخصوص به این کشور را از سفارتخانه آن تقاضا کرد . در سال ۱۳۹۴ سفارت‌خانه انگلستان در تهران بازگشایی شد اما این بازگشایی بیشتر به منزله روابط دیپلماتک می باشد و در موارد نادری خدمات ویزا ارائه می دهد.به همین منظور هموطنان ما می بایست از سفارت انگلیس در استانبول و یا سفارت انگلیس در دبی اقدام به گرفتن ویزای انگلیس کنند. از سایر سفارت خانه های انگلیس نیز می توان اقدام کرد اما سفارت انگلیس در استانبول و سفارت انگلیس در دبی نزدیک ترین  سفارت‌های انگلیس به ایران می باشند.

ویزای انگلیس , وقت سفر

ویزای انگلیس مجوزی است که به فرد جهت ورود به کشور انگلیس داده می شود. ویزای انگلیس دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام به منظور و هدف مشخص صادر می شوند و اعتبار ان ها نیز بر اساس اهدافشان مشخص می گردد.نکته قابل توجه این است که فرد قبل از تمام شدن تاریخ ویزا موظف خواهد بود کشور انگلیس را ترک کند و یا اینکه در بعضی شرایط خاص می تواند ویزای خود را تمدید کند.لازم به ذکر است که اگر غیر از این عمل کند اسم شخص در لیست افراد Bad Use Visa  قرار خواهد گرفت و برای درخواست ویزا در آینده دچار مشکل می گردد.

انواع ویزای انگلستان

ویزای انگلیس انواع مختلفی دارد که برای دریافت هر یک از آنها می بایست به روش متفاوتی اقدام کرد. برای مثال می توان به ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای تجاری، ویزای پزشکی، ویزای دیدار اقوام بستگان و ویزای ازدواج اشاره کرد که هر فرد با توجه به شرایط خاصش باید نوع ویزای مناسب خود را انتخاب نماید.


ویزای کاری

ویزای تجاری

ویزای تحصیلی

ویزای دیدار اقوام

ویزای پزشکی

ویزای ازدواج

ویزای توریستی

ویزای سرمایه گذاری

مراحل اخذ ویزای انگلیس

برای آنکه بتوانید ویزای انگلیس دریافت کنید نیاز است این مراحل را طی کنید:

- یک حساب کاربری در سایت سفارت انگلستان باز کنید.

 -ویزای مورد نظر را با دقت انتخاب کنید.

- فرم اطلاعات شخصی را پر کنید.

- با امضای الکترونیک اطلاعات را تایید کنید.

- وقت سفارت را دریافت کنید.

- هزینه های اخذ ویزای انگلیس را پرداخت کنید.

- اطلاعات گذرنامه را ثبت کنید.

مدارک ویزای انگلیس

ویزای انگلستان در مدل های مختلف بنا به نیاز و دلیل مسافرت هر فرد صادر می شود و بدیهی است که شرایط اخذ هر ویزا متفاوت خواهد بود.

✔  شناسنامه و کارت ملی

✔  اصل گذرنامه دارای اعتبار یک‌ ساله به همراه گذرنامه قدیمی

✔ اصل و کپی اسناد و اموال غیر‌منقول متقاضی و همسر وی

✔  اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری سه ماه گذشته (برای مدیران و سهامداران ارائه اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی شش ماه گذشته الزامی است.)

✔  دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید

✔  اصل مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، لیست بیمه، کارت پرسنلی، حکم و کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و...

✔  گواهی سپرده یا اوراق بهادار (سهام)

✔  اصل اجاره‌نامه املاکی که سند آن‌ها ارائه شده است.

✔  اصل یا کپی دعوتنامه (در صورت وجود؛ در این حالت باید کلیه مدارک میزبان شامل برگه‌های مالیاتی سه ماه گذشته، کپی پاسپورت یا اقامت دائم، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی، سند محل اقامت، قبوض پرداختی نیز ارائه شوند.)

✔  واچر هتل

✔  اصل سند ازدواج

نکات مهم جهت دریافت ویزای انگلیس

 منظور از روز کاری برای اخذ ویزا، روزهایی است که سفارت‌خانه یا کنسول‌گری‌های انگلیس در ایران باز هستند.

✔ در موارد بسیار نادری وقت سفارت در تهران امکان‌پذیر است به همین دلیل ایرانی‌ها باید وقت سفارت را از سفارت‌خانه‌های نزدیک مانند سفارت انگلیس در امارات یا ترکیه بگیرند.

✔ به دلیل شلوغی و تقاضای بالا برای ویزا انگلیس، حداقل ۳ ماه قبل از سفرتان درخواست ویزا دهید.

✔ با سفارت انگلیس صادق باشید چون اگر مدارک و اطلاعات جعلی به آن‌ها تحویل دهید، می‌توانند درخواست شما را رد کنند و برای ۱۰ سال از گرفتن هرگونه ویزای انگلیس محروم شوید.

✔ اگر ویزای مولتی دارید، باید توجه کنید که مدت اقامت در هر بار ورود فقط ۶ ماه است و پس از آن باید کشور را ترک کرده و دوباره وارد شوید.

سفارت انگستان در تهران

  • نشانی: تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۱۹۸
  • کدپستی: ۹۱۱۴۴-۱۱۳۱۶ برنامه کاری: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰
  • تلفن: ۶۴۰۵۲۰۰۰ (۰۲۱) 

فرم ها ، اسناد و مدارک مورد نیاز

برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای انگلیس با همکاران ما در وقت سفر تماس بگیرید. 88530457-021