ویزای استرالیا

اطلاعات ویزای استرالیا

کشور استرالیا به یکی از گزینه های اصلی مهاجرت برای بسیاری از مهاجرین تبدیل شده است. تقریبا نیمی از جمعیت استرالیا را مهاجران تشکیل می دهند.داشتن اقتصادی مناسب، وضعیت فرهنگی- اجتماعی خوب، ساختاری منظم و قانونمند باعث شده تا افراد زیادی برای مهاجرت، کشور استرالیا را برای خود برگزینند.

ویزای استرالیا , وقت سفر

 استرالیا

امروزه ایرانیان نیز، یکی از مقصدهای اصلی که برای مهاجرت انتخاب میکنند، کشور استرالیاست. استرالیا، اکنون یکی از کشورهای ثروتمند دنیا، به دلیل دارا بودن امکانات تفریحی، با داشتن جاذبه های زیبای گردشگری،طبیعی و مصنوعی، مورد توجه گردشگران و مسافران بسیاری قرار گرفته است.

انواع ویزای استرالیا

 ویزای اقامت دائمی استرالیا از طریق مهارت و تخصص(Skilled Migration)     

✔ ویزای دانشجویی یا تحصیلی استرالیا (Student Visa)     

✔ ویزای استرالیا از طریق تجارت یا سرمایه گذاری(Business Migration) 

✔ ویزای مهاجرت والدین به استرالیا(Parent Migration)

✔ وبزای مهاجرت همسر(Spouse Migration)                             

✔ ویزای آخرین فرد بازمانده(Last Remain Relative)

✔ ویزای موقت یا توریستی استرالیا (Visitor Visa) 

لازم به ذکر است که ویزای مهارت و تخصص استرالیا(Skilled Migration) خود به سه دسته دیگر تقسیم می شود:

✔ ویزای کلاس 189(Skilled Independent)   

✔ ویزای کلاس 190   

✔ ویزای کلاس 489 

ویزای کلاس 189:

یک ویزای بسیار معتبر برای افراد متخصص و حرفه ای است. افرادی که این نوع ویزای استرالیا را دارند، از زمان ورود به این کشور دارای اقامت دائم هستند و به هیچ سازمان و موسسه ای وابسته نمی باشند. ویزای کلاس 189 برای افراد اقامت 5 ساله و بدون قید و شرط در استرالیا به همراه دارد. با این ویزا از کلیه خدمات و امکانات دولت استرالیا برخوردار خواهید بود. علاوه بر داشتن کار و شرایط شغلی مناسب، می توان در هر نقطه از کشور استرالیا، در دانشگاه یا مراکز فنی و حرفه ای یا مدارس به تحصیل مشغول بود. از مزایای دیگر ویزای کلاس 189، دریافت بیمه خدمات درمانی به صورت یارانه ای است. همچنین افرادی که دارای این ویزا هستند، اگر در طول مدت اقامتشان صاحب فرزندی شوند، فرزند آن ها مقیم و شهروند استرالیا محسوب خواهد شد. 

ویزای کلاس 190:

به این صورت است که از طریق تخصص و مهارت و با کمک اسپانسر ایالتی، می توان به کشور استرالیا مهاجرت کرد. فرد متقاضی باید حداقل دو سال اول اقامت خود را، در ایالت پشتیبان خود بماند. پس از گذشت 2 سال، افراد می توانند 3 سال اقامت بعدی خود را در هر نقطه ای از کشور اقامت داشته باشند.

ویزای کلاس 489:

این ویزا برای متقاضیان،امکان اقامت موقت را فراهم می آورد. مدت این ویزا 4 ساله است.از شرایط این ویزا، تعهد متقاضی به یکی از ایالت های پشتیبان برای کار و زندگی به مدت دو سال در آنجا است. 

مدارک مورد نیاز ویزای استرالیا

کلیه مدارک نیاز به ترجمه انگلیسی دارند، بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه.

 • اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه های قبلی الف-مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود ب-ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی می باشد.
 • قطعه عکس 4.5×3.5 رنگی
 •  اصل و ترجمه شناسنامه و ارائه کپی کارت نظام وظیفه (در صورت انجام خدمت سربازی و یا معافیت از آن)
 •  اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت همراهی همسر)

الف-حساب های جاری: کارکرد شش ماه اخیر به زبان انگلیسی

ب-گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه گردش شش ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک "باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ريال باشد".

 • اصل و ترجمه سند مالکیت
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی

الف-پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

ب-وکلا: پروانه وکالت 

ج-مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال و سمت، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

د-بازنشسته ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی ه-مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه با ذکر مدت اشتغال و سمت، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و-در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات.

ز-معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه

اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال و سمت، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

ح-دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل "جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند،علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی ازمدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می‌ باشد."

 •  برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.
 • مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌ های خانه‌ دار

* تکمیل فرم مشخصات فردی و فرم فارسی مربوط به استرالیا به صورت کامل و دقیق

* اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می ماند.

* چک رمزدار یا ضمانتنامه بانکی برای هر نفر حداقل به مبلغ 500.000.000 ريال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت های بیشتر متعاقبا اعلام میگردد. لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

مراحل اخذ ویزای استرالیا

متقاضیان اخذ ویزای استرالیا که واجد شرایط هستند و به صورت آنلاین درخواست می دهند باید ابتدا یک حساب کاربری در وبسایت مهاجرت استرالیا داشته باشد تا از هرگونه تأخیری در بررسی درخواست جلوگیری نمایند.به علاوه متقاضیان عزیز فراموش نکنند که تمام مدارک واطلاعات لازم جهت درخواست اخذ ویزای استرالیا باید هنگام درخواست ارائه گردد. مدت زمان لازم جهت بررسی درخواست فقط وقتی مشخص می شود که درخواست اخذ ویزا و مدارک لازم به طور کامل ارائه شده باشد. مدت زمان لازم جهت بررسی درخواست اخذ ویزای استرالیا به چند عامل بستگی دارد که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

 • تمام مدارک لازم را هنگام درخواست اخذ ویزای استرالیا ارائه داده باشید.
 • تمام اطلاعات مضاعفی را که از شما درخواست می شود به طور صحیح ارائه دهید.
 • اینکه در طی چه مدتی اطلاعات لازم را تکمیل کرده باشید.
 • متقاضیان به خاطر بسپارند که پیش از مشخص شدن نتیجه ی نهایی درخواست اخذ ویزای استرالیا هیچ بلیطی جهت سفر رزرو نکنند.

آدرس سفارتخانه استرالیا

آدرس سفارت استرالیا تهران،خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)،خیابان بیست وسوم،پلاک 2 

کد پستی 1513934113

صندوق پستی 15875-4334

فرم ها ، اسناد و مدارک مورد نیاز

برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما در وقت سفر تماس بگیرید. 88530457-021