معرفی شهر بالی

شهر بالی جزیره ای در کشور اندونزی است که یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری در دنیا می باشد. جزیره بالی جزو یک رشته ‌جزایر است که جزیره جاوه در غرب آن و جزیره لومبوک در شرق آن واقع شده است. جالب است بدانید این جزیره سالها به عنوان بهترین جزیره از طرف مجله بین المللی مسافرت انتخاب شده است. هنرهای گوناگونی مانند رقص، تندیسگری، نگارگری، فلزکاری، چرمگری و به ویژه موسیقی سبک گامِلان در این جزیره در سطح بسیار بالایی انجام می شوند. این شهر از تنوع گردشگری بسیار بالایی برخوردار است. گردشگران از سرتاسر دنیا به این شهر سفر می کنند و از مناظر طبیعی بی نظیر و فرهنگ و تمدن قدیمی آن لذت برده و با خاطراتی زیبا و فراموش نشدنی باز می‌گردند.

تاریخچه  شهر بالی

نکته ی قابل توجه راجع به قدمت این شهر این است که مردم شهر بالی از تبار نژادی ماقبل‌ تاریخی هستند که در حدود ۲۵۰۰ پ.م. از راه خاک اصلی قارهٔ آسیا به مجمع‌الجزایر اندونزی کوچ کرده اند. زمانی که هندو ها به این شهر رسیدند دوره ی ماقبل تاریخ به پایان رسید. جالب است بدانید رسیدن هندوها در سال ۱۰۰ پ.م. توسط سفال ‌نوشته‌های براهمی که بدست آمده‌اند تأئید شده است. شاهنشاهی ماجاپاهیت که از سال ۱۲۹۳ تا سال ۱۵۲۰ میلادی در جاوه شرقی فرمانروایی کرد و در سال ۱۳۴۳ یک کوچ‌نشین هم در جزیره بالی برپا داشت. بر اثر حملات متوالی، شاهنشاهی ماجاپاهیتکمی پیش از ۱۵۰۰ میلادی، سرنگون شد و این اتفاق موجب  مهاجرت گسترده به بالی شد.

آب و هوا

شهر بالی به دلیل قرار داشتن نزدیک خط استوا، آب و هوای گرم و استوایی دارد و همچنین بارانهای موسمی می بارند. در طول سال دمای هوای آن بین ۲۰ درجه سانتی گراد در شب تا ۳۳ درجه سانتی گراد در روزها متغیر است. با این حال وزش بادهای غربی که حامل گرما و رطوبت اقیانوس هند می باشند باعث می شود تا از ماه دسامبر تا ماه مارس در این جزیره بارش های متوالیاتفاق بیفتد و این فصل به منزله تابستان نیم کره جنوبی می باشد. همچنین جالب است بدانید زمستان نیز در بالی متفاوت است. از ماه ژوئن تا سپتامبر بادهای سرد اقیانوس آرام جزیره بالی را تحت تاثیر قرار می دهد و زمستان سرد نیم کره جنوبی را با خود به ارمغان می آورد. در این فصل روزها دما معتدل و شب ها خنک می شود، مقدار رطوبت کاهش یافته و اغلب روزها آفتابی خواهد بود.