درباره اندونزی

اندونزی یکی از کشورهایی است که بخشی از آن در  قاره‌ی استرالیا و بخش دیگرش در آسیا قرار دارد. این کشور ۲۳۸ میلیون جمعیت دارد و بر اساس مدارک موجود جزو چهار کشور پرجمعیت جهان است. مساحت جمهوری اندونزی یک میلیون و ۹۰۴ هزار و ۵۶۹ کیلومتر مربع است. پایتخت کشور اندونزی جاکارتا نام دارد. اکثر مردم این کشور به زبان اندونزیایی صحبت می‌کنند.

جمهوری اندونزی آب و هوایی بارانی و خشک دارد. بیش از ۸۶ درصد دین مردم این سرزمین مسلمان و بقیه افراد هندو یا مسیحی هستند. از شهر‌های مهم این کشور می‌توان به جاکارتا، باندونگ، مدان، سورابایا و پالم بانگ اشاره کرد. جمهوری اندونزی با کشورهایی چون مالزی، استرالیا، سنگاپور، فیلیپین، تیمور شرقی و گینه نو همسایه است.

اندونزی کشوری بالغ بر۱۳۰۰۰ جزیره است و جاذبه‌های گردشگری و دینی زیادی دارد. همچنین شهر همیشه شلوغ جاکارتا و آتشفشان‌های جزیره‌ی بالی بخشی از این جذابیت‌ها است. رستوران‌هایی در کشور اندونزی است که  انواع غذاهای خوشمزه به قیمت مناسب و ارزان برای گردشگرها سرو می‌کنند و این یکی از عواملی است که باعث شده است سالانه افراد بسیاری به این کشور سفر کنند.

شهر جاکارتا پایتخت کشور اندونزی جذابیت‌های گردشگری و دینی زیادی دارد. مسجادی با معماری فوق‌العاده، کلیسای پرتغالی‌ها، موزهای محسور کننده، مراکز خرید، مردم خون گرم و مهربان، قصر احمد سوکارنو (اولین رئیس‌جمهور اندونزی)، محله‌ی معروف چینی‌ها یا همان Glodak، تعداد بسیاری موزه، باغ وحش بسیار لوکس Ragunan و معابد مختلف از جمله این جاذبه‌ها هستند.

در کشور اندونزی شهری بنام سمینیاک وجود دارد که دارای چند مورد از بهترین و زیباترین سواحل است و می‌توان به چشم‌انداز زیبای غروب آفتاب در بالی اشاره کرد. شهر سمینیاک پر بازارهای خرید، کافه‌های لوکس و رستوران‌ شیک است و شما می‌توانید با سفر به این منطقه از دیدنی‌های آن لذت ببرید و هر آنچه که دوست دارید برای خود و دوستانتان سوغاتی بخرید.