فهرست مطالب مندرج در این صفحه

معرفی شهر کوالالامپور | چرا سفر به کوالالامپور | تاریخچه کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور | شرایط آب و هوایی کوالالامپور(بهترین فصل سفر به کوالالامپور) | مزیت تور کوالالامپور آژانس مسافرتی وقت سفر | لیست قیمت تور کوالالامپور (ارزانترین قیمت تور کوالالامپور) | تور کوالالامپور لحظه آخری، تور آفری کوالالامپور | هتل های کوالالامپور | امکانات تور کوالالامپور وقت سفر | دانستنی های کاربردی کوالالامپور | تعطیلات رسمی کوالالامپور در سال ۲۰۱۸ | کوالالامپور روی نقشه

معرفی شهر کوالالامپور

شهر وسیع و پیشرفته کوالالامپور که در میان عموم و به صورت اختصاری با نام کی ال (KL) شناخته می شود، بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور کوالالامپور است. این شهر وسعتی برابر با ۲۴۳ کیلومتر مربع دارد و جمعیتی در حدود ۱.۷۳ میلیون نفر را در خودش جای داده است. جالب است بدانید که کوالالامپور تنها شهر جهانی کوالالامپور بوده و از جمله جوامع شهری جنوب آسیاست که پیشرفت بسیار زیاد و قابل توجهی در سیستم شهری و جمعیت افراد ساکن خود داشته است. با این اوصاف، طبیعی است که کوالالامپور نه تنها مرکز فرهنگی، مالی و اقتصادی کوالالامپور بلکه قطب با اهمیتی در میان کشورهای جنوب آسیا محسوب شود. کوالالامپور از مناطق مختلفی تشکیل شده است که محبوب ترین مناطق آن را با نام مثلث طلایی می شناسند و بخش هایی چون بوکیت بینتانگ، کی ال سی سی و محله چینی ها (Chinatown) را شامل می شود. این سه بخش از پر رفت و آمد ترین مناطق کوالالامپور هستند و بسیاری از جاذبه های پایتخت را در همین محله ها خواهید دید. از جمله جاذبه های محبوب کوالالامپور می توان به بلندترین برج های دوقلوی جهان یعنی برج های دو قلوی پتروناس، مرکز خرید پاویلیون کوالالامپور، آکواریوم شهر، باغ پرندگان، باغ گیاه شناسی پردانا، غارهای باتو و شب بازار پتالینگ اشاره کرد. در کنار همه این ها باید بدانید که کوالالامپور مقصدی مورد توجه برای شکم گردی و گشت و گذار میان خوشمزه های محلی و بین المللی است. رستوران ها و کافه های بسیار متنوعی در شهر کوالالامپور به چشم می خورند که به تنهایی یکی از جذابیت های پایتخت کوالالامپور محسوب می شوند.

تور کوالالامپور , وقت سفر

چرا سفر به کوالالامپور؟

دلایل سفر به کوالالامپور

  • کوالالامپور شهر بهترین برج ها و آسمان خراش هاست.
  • شهری با فرهنگهای متنوع مانند چینی،هندی و...
  • شهری بامعماری های خاص بر گرفته از تفاوت فرهنگی همچون محله چینی ها
  • برگزاری نمایشگاه های متنوع در این شهر
  • وجود برخی از مراکز خرید مشهور دنیا در این شهر

تاریخچه شهر کوالالامپور

کارگران چینی در سال های 1850 برای حفر معادن جدید بین دو رود گومبک و کلانگ لنگر انداخته بودند باعث به وجود آمدن شهر کوالالامپور شدند.زمانی که تعدادمعادن،این منطقه زیاد شد این شهر تبدیل به شهری بندرگاهی و تجاری شد.در سال 1881 یک آتش سوزی عظیم باعث شد تمام ساختمان های شهر که همگی از چوب ساخته شده بودند از بین برود و بعد از آن خانه ها با آجر و سفال ساخته شدندبعد از آن با ایجادخط آهن این شهر گسترش بیشتری یافت ودر سالها بعد مرکز ایالتهای فدرال مالایی شد.در سال ۱۹۷۴،کوالالامپور و نواحی اطراف آن به یک ایالت مستقل تبدیل شد.در فوریه‌ی سال ۲۰۰۱، شهر پوتراجایا نیز به یک ایالت فدرال تبدیل شد و قوه‌های مجریه و قضاییه‌ی کشور، به این شهر منتقل شدند؛ولی قوه‌ی مقننه درکوالالامپور باقی‌ماند.

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

مراکز خرید کوالالامپور : کوالالامپور، شهری مناسب برای خرید می باشد؛ چرا که مراکز خرید بیشمار و متنوعی دارد. مراکز خرید کوالالامپور کوالالامپور در نقاط مختلف شهر پراکنده شده اند. از خیابان بوکیت بینتانگ گرفته که چند مرکز خرید مهم کوالالامپور از جمله مرکز خرید استار هیل در آن قرار دارند تا خایابان پتالینگ. همچنین چندین مرکز خرید دیگر از جمله میدولی و وان یو در پر رفت و آمد‌ترین محله های کوالالامپور واقع شده اند.

باغ پرندگان کوالالامپور : باغ پرندگان کوالالامپور بی شک یکی از جذاب ترین نقاط شهر است که دیدنش را نباید از دست بدهید. این باغ بزرگ، وسعتی در حدود 8.5 هکتار دارد و با بازدید از آن می توانید طیف متنوعی از پرندگان را از فاصله بسیار نزدیک ببینید. باغ پرندگان نه تنها در میان ساکنان شهر سبز و وسیع کوالالامپور محبوب است، بلکه در میان گردشگران نیز از انتخاب های اول محسوب می شود و از پربازدیدترین هاست.

شهربازی کیدزانیا: شهربازی کیدزانیا کوالالامپوراست که با همه شهربازی هایی که تا به حال دیده اید فرق دارد. این مجموعه ساعات خارق العاده ای را برای کودکان شما رقم می زند و به راحتی به یکی از بهترین خاطرات فرزاندان تان بدل می شود. کیدزانیا کوالالامپور جایی است که بچه ها برای ساعاتی در شغل هایی مشغول به کار می شوند که تمام عمرشان آرزویش را داشتند و جذاب تر از آن، در ازایش حقوق دریافت می کنند!

باغ گیاه شناسی پردانا: باغ گیاه شناسی معروفی که از جاذبه های اصلی و محبوب شهر کوالالامپور محسوب می شود. یعنی تقریبا محال است که قصد سفر به کوالالامپور را داشته باشید و بخواهید در پایتختش بگردید؛ اما باغ گیاه شناسی پردانا و باغ های جذاب ارکیده اش را نادیده بگیرید. اگر قصد رسیدن به باغ گیاه شناسی معروف کوالالامپور را دارید، باید به مرکز شهر بروید و از میان شلوغی و ترافیک بسیاری عبور کنید؛ اما همین که وارد باغ گیاه شناسی پردانا شوید، پیش از همه آرامش دوست داشتنی درون باغ پردانا توجه‌تان را جلب می کند.

با مراجعه به صفحه جاذبه های کوالالامپور می توانید با سایر جاذبه های این شهر دیدنی آشنا شوید.

شرایط آب و هوای شهر کوالالامپور

کوالالامپور آب و هوایی استوایی دارد.در آب و هوای استوایی با بارندگی فراوان و درجه حرارت بالا همراه است.وجود کوهستان تیتوانگ در غرب و جزیره ی کوهستانی اندونزیایی در شرق بر روی آب و هوای این شهر به شدت تاثیر گذار است.درجه حرارت این شهر به دلیل نزدیک بودن به خط استوا بالا است و معمولا کمترین درجه حرارت 22 درجه و در گرمترین ساعات تا 33 درجه می رسد.

مزیت تور کوالالامپور آژانس مسافرتی وقت سفر

وقت سفر با ارائه تور لحظه آخری کوالالامپور و تور ارزان کوالالامپور ، شرایط را برای گردشگران به گونه ای مهیا کرده است که با کمترین هزینه، بیشترین خدمات را ارائه می دهد. آژانس مسافرتی وقت سفر برای تورهای کوالالامپور پاییز 97 قیمت های مختلفی را فراهم آورده است تا مسافران عزیز وسعت انتخاب بیشتری را بسته به شرایط مد نظرشان داشته باشند.تورهای لحظه آخری وقت سفر برای شهر کوالالامپور بسته به نوع هتل، نوع ایرلاین و سایر امکانات متفاوت می باشند. وقت سفر مجری مستقیم تور کوالالامپور پاییز 97 ، آماده ارائه هر گونه خدمات مسافرتی به شما مسافران عزیز می باشد.

تور کوالالامپور لحظه آخری، تور آفری کوالالامپور 

تور لحظه آخری به تورهایی گفته میشود که با فرا رسیدن زمان موعد سفر تعداد مسافرین به حد نصاب نرسیده باشد و شرکت و یا آژانس مسافرتی مجبور است بلیط هایی که باید به فروش برسد را با تخفیف های 10 تا 50 درصدی بفروشد تا از ضرر شرکت تا حدودی جلو گیری شود.

لیست قیمت تور کوالالامپور ؟ (بهترین قیمت تور کوالالامپور تایلند) 

قیمت های تور پاییز 97 کوالالامپور با توجه به نوع هتل و خدمات آن،ساعت و نوع پرواز (داخلی و خارجی) متفاوت.همچنین تعداد روزهای اقامت در این شهرتاثیر زیادی در قیمت تور کوالالامپور دارد.وقت سفر میکوشد با توجه به شرایط مسافرین تور کوالالامپور بهترین خدمات با نازلترین قیمت را به مسافرین ارائه دهد.

هتل های کوالالامپور

هتل ایستانا کوالالامپور : هتل پنج ستاره ایستانا کوالالامپور Istana Kuala Lumpur City Center، پنج دقیقه پیاده تا منطقه تجاری Bukit Bintang، فاصله داشته وامکاناتی از قبیل کافه های متعدد، رستوران، یک مرکز آب گرم، مرکز بدنسازی و استخر روباز به گردشگران تور تور کوالالامپور ارائه میدهد. اتاق ها مجهز به سیستم تهویه مطبوع، تلویزیون با کانال های شهری، مینی بار، گاوصندوق، چای و قهوه ساز، حوله حمام و دمپایی می باشند.

هتل گرند میلینیوم کوالالامپور : هتل پنج ستاره گرند میلینیوم Grand Millennium Kuala Lumpur در امتداد گردشگاه Bintang واقع شده است و در کنار بازار Pavilion قرار گرفته است. هتل گرند میلینیوم امکاناتی را نظیر استخر روباز، تلویزیون LCD، 2 رستوران و پارکینگ رایگان به مسافرین تور کوالالاکپور ارائه می دهد.

هتل اینترکنتیننتال کوالالامپور: هتل پنج ستاره اینترکنتیننتال Intercontinental Hotel Kuala Lampur دارای امکاناتی ایده آل با موقعیتی مناسب در کوالالامپور می باشد. تنها چند قدم آن طرف تر مکانهای معروفی مانند برج دو قلو، مرکز همایش ،مراکز خرید برای گشت و گذار و لذت بردن از اوقات فراغت مسافران تور کوالالاکپور است. برای اطلاع از امکانات سایر هتل های کوالالامپور به صفحه هتل های کوالالامپور مراجعه کنید.

امکانات تور کوالالامپور وقت سفر

با خرید تور از آژانس مسافرتی وقت سفر که شامل:(بلیط هواپیما به کوالالامپور،رزرو هتل ) بخش مهمی از نگرانی شما بابت اقامت و پرواز بر طرف خواهد شد.از جمله خدماتی که وقت سفر برای مسافرین تور کوالالامپور ارائه میدهدا، گشت در شهر کوالالامپور، ترانسفر فرودگاهی ، بیمه مسافرتی حین سفر با تور کوالالامپور، راهنمای فارسی زبان و آشنا به شهر کوالالامپور و مراکز گردشگری کوالالامپور و همچنین معرفی مراکز خرید کوالالامپور با تخفیف های باور نکردنی را شامل میشود که باتوجه به این خدمات تمام نیازهای شما در سفر برطرف خوهاد شد.

دانستنی های کاربردی کوالالامپور

زبان رسمی: مالایی

واحد پول: رینگیت

کد کشور: +۶۰

اختلاف ساعت با تهران: ۴ ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

شماره‌های اضطراری: پلیس و آمبولانس: ۹۹۹ آتش‌نشانی و امداد و نجات ۹۹۴

فرودگاه‌های بین‌المللی: فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور

تعطیلات رسمی کشور کوالالامپور در سال 2018

ژانویه آغاز سال نو-26 ژانویه آغاز سال نو چینی ها-1 فوریه روز فدرال-9 مارچ ولادت حضرت محمد (ص)-1 می روز کار-9 می روز تولد بودا-6 جون روز تولد پادشاه-31 آگوست روز ملی-21 سپتامبر پایان ماه مبارک رمضان (عید فطر)-17 اکتبر جشن مخصوص هندی ها-Deepavali 27 -28 نوامبر تعطیلات مسلمانان-18 دسامبر آغاز سال جدید اسلامی (اول محرم)-25 دسامبر جشن کریسمس

کوالالامپور روی نقشه