فهرست مطالب مندرج در این صفحه

معرفی کشور تایلند | چرا سفر به تایلند | تاریخچه تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند | شرایط آب و هوایی تایلند(بهترین فصل سفر به تایلند) | مزیت تور تایلند آژانس مسافرتی وقت سفر | لیست قیمت تور تایلند (ارزانترین قیمت تور تایلند) | تور تایلند لحظه آخری، تور آفری تایلند | هتل های تایلند | امکانات تور تایلند وقت سفر | دانستنی های کاربردی تایلند | تعطیلات رسمی تایلند در سال ۲۰۱۸ | تایلند روی نقشه

معرفی کشور تایلند

کشور تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، از شرق با لائوس و کامبوج، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌است. پرجمعیت‌ترین شهر در کشور تایلند شهر بانکوک است و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است. این کشور با مساحت حدود ۵۱۳ هزار کیلومتر حدود ۶۴ میلیون نفر را در خود جای داده‌است. موقعیت جغرافیایی: جنوب شرق آسیا(۱۵ درجه شمالی و ۱۰۰ درجه شرقی - نیمکره شمالی) و مساحت: ۵۱۳٫۱۱۵ کیلومتر مربع می باشد. زبان تایلندی یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های شرق آسیاست و بیشتر مردم تایلند به این زبان صحبت می‌کنند تایلندی زبان رسمی این کشور است و الفبای مخصوص خود را دارد. زبان گفتاری و نوشتاری این کشور کاملاً برای مسافرین تور تایلند که به این کشور سفر می‌کنند، غیرقابل فهم است.

تور تایلند , وقت سفر

چرا سفر به تایلند ؟

• یکی از محبوب ترین مقاصد در میان ایرانیان است.

• کشوری با بهترین مراکز تجاری و تفریحی است.

• تفریحات متنوعی را در خودش جای داده است.

• هزینه تور شهر های تایلند بسیار مناسب است.

تاریخچه کشور تایلند

تاریخچه تایلند، بیش از پنج هزار سال قدمت دارد. در طی قرون متمادی، مهاجران زیادی به این کشور وارد شده اند که بیشتر آنها از جنوب چین بوده اند. تا اوایل قرن دوازدهم، بیشتر منطقه در سلطه ی خمرها (Khmer)، بود در سال ۱۲۳۸ میلادی، دو رئیس قبیله ی تایلندی موفق شدند؛ فرماندهان خمری محلی را مغلوب کنند و شهر ساخوتای را به عنوان اولین پادشاهی مستقل تایلند، بنا کنند.در سال ۱۷۸۲ میلادی، اولین پادشاه سلسله ی فعلی، با عنوان رامای اول (Rama I)، پایتخت جدید خود را در کنار رودخانه ای در دهکده ی کوچکی با عنوان بانکوک، بنا نهاد .

جاذبه های گردشگری تایلند

پارک بنجاکیتی بانکوک:همه چیز در این پارک آرام‌ است؛ عصرها موسیقی و جمعیت زیادی از مردم وجود ندارد، اما علی‌رغم تمامی این‌ مسائل، به لطف دریاچه‌ای که در مرکز پارک بنجاکیتی وجود دارد، این پارک مکان بسیار مناسبی برای گشت‌وگذار و سیاحت است. از تفریحاتی که در این پارک وجود دارد، بیشتر روی فعالیت‌های فضای باز تاکید شده است .

مجسمه بودای بزرگ: مجسمه بودای بزرگ(با اسم محلی Wat Phra Yai) , مجسمه ای طلایی 12 متری بوداست که در سال 1972 ساحته شد و یکی از زیباترین دیدنی هایی است که میتوانید در سامویی تایلند مشاهده کتید! این مجسمه که از فاصله چند کیلومتری قابل رویت است نماد مذهب عده ای از ساکنان آنجاست . در محیط اطراف این مجسمه مغازه های سوغاتی و وسایل مذهبی و چند مجسمه کوچیک بودا وجود داردمجسمه بودای بزرگ(با اسم محلی Wat Phra Yai) , مجسمه ای طلایی 12 متری بوداست که در سال 1972 ساحته شد و یکی از زیباترین دیدنی هایی است که میتوانید در سامویی تایلند مشاهده کتید! این مجسمه که از فاصله چند کیلومتری قابل رویت است نماد مذهب عده ای از ساکنان آنجاست . در محیط اطراف این مجسمه مغازه های سوغاتی و وسایل مذهبی و چند مجسمه کوچیک بودا وجود دارد.

صخره های فیل سامویی: فیل سواری در تایلند از تفریحاتی است که گردشگران در سفرشان بسیار اشتیاق نشان می دهند و جالب است بدانید که در تایلند در جزیره سامویی یکی از مکان هایی که بسیار مورد بازدید قرار می گیرد صخره های فیل می باشد که با شمایل خاص و عظیم سنگی است . دلیل نام گذاری این سنگ ها، بزرگ بودن آنها است و گرنه هیچ شباهتی به فیل ها ندارند.صخره های فیلی ساموءی یک شکل خاص و عظیم از سنگ است که بین دو ساحل چاونگ و لامای میباشد .تمام زمین های این منطقه صخره ای می باشد

برای دیدن جاذبه های کشور تایلند می توانید به صفحه جاذبه های تایلند در وب سایت ما مراجعه کنید.

شرایط آب و هوای کشور تایلند

به طور کلی کشور تایلند اقلیمی گرمسیری حاکم است. بنابراین در تمام طول سال گرم می باشد با میانگین دمای 29 درجه سانتیگراد است. به طور کلی در فصل های پاییز و زمستان تایلند دارای بهترین آب و هوا است به همراه کمی بارش، میانگین دما در این مدت 21-31 درجه سانتیگراد متغییر است و این 6 ماه سال شلوغترین زمان توریستی در کشور تایلند است اما فصل بهار گرمترین زمان تایلند در طول سال می باشد که میانگین دما به 33 درجه سانتی گراد میرسد! اما در فصل تابستان و تا اوایل پاییز تایلند دارای آب و هوای بارانی وشرجی با میانگین دمای 30 درجه در روز و 25-27 درجه در شب است. بنابراین آب و هوای آن میان وضعیت های گرم، خنک و بارانی متغیر است. باید بدانید در این کشور خبری از تابستان های داغ و زمستان های برفی و سرد نیست و تنها سه نوع وضعیت آب و هوایی در این شهر دیده می شود و این به دلیل نزدیکی به خط استوا است.

بهرین فصل سفر به تایلند

بنابراین می توان بهترین زمان سفر به تایلند را در طی ماه های آذر تا ابتدای فروردین دانست. پیشنهاد وقت سفر برای سفر به تایلند پاییز 97 می باشد این زمان رطوبت هوا چندان نیست و نسیم خنک شما را سر ذوق می آورد. دمای هوا در حدود ۲۴ تا ۳۲ درجه سانتیگراد بوده و خبری از باران های موسمی و سیل آسا هم نیست.

مزیت تور تایلند آژانس مسافرتی وقت سفر

وقت سفر با ارائه تور لحظه آخری تایلند و تور ارزان تایلند ، شرایط را برای گردشگران به گونه ای مهیا کرده است که با کمترین هزینه، بیشترین خدمات را ارائه می دهد. آژانس مسافرتی وقت سفر برای تورهای تایلند پاییز 97 قیمت های مختلفی را فراهم آورده است تا مسافران عزیز وسعت انتخاب بیشتری را بسته به شرایط مد نظرشان داشته باشند.تورهای لحظه آخری وقت سفر برای تایلند بسته به نوع هتل، نوع ایرلاین و سایر امکانات متفاوت می باشند. وقت سفر مجری مستقیم تور تایلند پاییز 97 ، آماده ارائه هر گونه خدمات مسافرتی به شما مسافران عزیز می باشد.

لیست قیمت تور تایلند ؟ (بهترین قیمت تور تایلند)

همانطور که می دانید قیمت تور تایلند براساس قیمت بلیط هواپیمای پرواز ایرانی (ماهان) و پروازهای خارجی (عمان ایر، عمارات ، قطری ، الاتحاد) متفاوت است. جدای از این دو مورد تعداد روزهایی که مسافران تور تایلند در این شهر اقامت دارند نیز نقش تعیین کننده ای در قیمت تور تایلند پاییز 97 آژانس مسافرتی وقت سفر دارند.

تور تایلند لحظه آخری، تور آفری تایلند

تور لحظه آخری تایلند چیست؟ تور لحظه آخری به توری اطلاق می شود که تا زمان اتمام موعد ثبت نام آن 7 یا 8 روز مانده به دلیل اینکه برای تور تایلند باید ویزای تایلند دریافت نمایید باشد و مسافران آن تکمیل نشده باشد در این صورت آژانس مورد نظر برای جلوگیری از ضرر تور خود را با 10 الی 50 درصد تخفیف به فروش می رساند.

هتل های تایلند

تایلند دارای هتل های با کیفیت زیادی می باشد که بسته به تعداد ستاره خود دارای خدمات متنوعی باری مسافران تور تایلند وقت سفر می باشند.

هتل جی دبلیو ماریوت پوکت: هتل مجلل و پنج ستاره جی دبلیو ماریوت پوکت JW Marriott Phuket Resort and Spa یکی از زیباترین و مجهزترن هتل های پوکت است که دارای ساحل اختصاصی بوده و دسترسی مستقیم به ساحل مای خائو را دارد. این هتل در یک چشم انداز گرمسیری محصور شده و در کنار ساحل مای خائو در شمال غربی پوکت و در نزدیکی پارک ملی دریای Sirinath و منطقه حفاظت شده لاکپشت های دریایی واقع شده و تا فرودگاه بین المللی پوکت ۱۵ کیلومتر فاصله دارد.

هتل اینترکانتیننتال پاتایا: هتل پنج ستاره اینترکانتیننتال ریزورت پاتایا InterContinental Pattaya Resort، یکی از گران ترین و البته زیباترین هتل های شهر پاتایا به حساب می آید. این هتل با خدمات بسیار گسترده‌اش در آن محیط خاص و بسیار زیبا، حتی آرامش و لذت سخت‌گیرترین مسافران تور تایلند را هم تضمین می‌کند.

هتل پولمن جی بانکوک: هتل پنج ستاره لوکس پولمن جی بانکوک Pullman Bangkok Hotel G که معماری تایلندی را با دکوراسیون مدرن و امروزی تلفیق کرده، دارای ناحیه ای خصوصی در خط ساحلی Wong – Amart و مناظری زیبا از دریای اطراف می باشند. درمان های زیبایی، کلاس های یوگا و 2 استخر در فضای باز از امکانات قابل توجه این هتل هستند.

برای بررسی سایر هتل های تایلند و اطلاع از خدمات هتل های تایلند به صفحه هتل های تایلند وقت سفر مراجع کنید.

امکانات تور تایلند وقت سفر

با خرید پکیج تور تایلند وقت سفر=(خرید بلیط هواپیما به بانکوک +رزرو هتل در یکی از شهرهای تایلند +اخذ ویزای تایلند =پکیج تور تایلند) بخش زیادی از دغدغه هایتان برای سفر به کشور تایلند برطرف خواهد شد . زیرا آژانس وقت سفر با ارائه پکیج ویژه و کامل تور تایلند برای شما امکاناتی نظیر گشت در شهرهای انتخابی تایلند ، ترانسفر فرودگاهی ، بیمه مسافرتی حین سفر با تور تایلند ، راهنمای فارسی زبان و آشنا به کشور تایلند و مراکز گردشگری تایلند و همچنین معرفی مراکز خرید تایلند با تخفیف های باور نکردنی را برای شما مسافران تور تایلند فراهم می کند. این گونه با خیال راحت از جاذبه های تایلند لذت خواهید برد و با خاطره خوب از تایلند به خانه بر می گردید.

دانستنی های کاربردی تایلند

خواندن و دانستن اطلاعات زیر، می تواند در حین سفر شما به تایلند مفید واقع شود:

زبان رسمی: تایلندی

واحد پول رسمی: بات تایلند (THB)

پیش شماره تایلند: ۶۶+

اختلاف ساعت با تهران: ۳:۳۰جلو تر

شماره های ضروری:

شماره پلیس: ۱۹۱

شماره آتش‌نشانی: ۱۹۹

شماره پلیس گردشگری: ۱۱۵۵

رزرو اتوبوس گردشگری: ۱۱۸۸

شماره پلیس دریایی: ۸۸۳ ۲۱۱ ۷۶(۰) ۶۶+

تعطیلات رسمی تایلند در سال ۲۰۱۸

۱ و ۲ ژانویه (۱۲ و ۱۳ دی ۱۳۹۶): تعطیلات سال نوی میلادی ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن): سال نوی چینی ۱ مارس (۱۰ اسفند): جشنواره بودایی ماکا بوچا بهار: ۶ آپریل (۱۷ فروردین ۱۳۹۷): روز یادبود ملی چاکری ۱۲ تا ۱۶ آپریل (۲۳ تا ۲۷ فروردین): جشنواره سونگکران یا آب بازی ۱ می (۱۱ اردیبهشت): روز کارگر ۱۴ می (۲۴ اردیبهشت): مراسم سلطنتی خیش زنی یا روز کشاورز ۲۹ می (۸ خرداد): روز تولد بودا تابستان: ۲۷ جولای (۵ مرداد): تعطیل رسمی و ملی ۳۰ جولای (۸ مرداد): تولد پادشاه وقت ۱۲ آگوست (۲۱ مرداد): روز مادر ۱۳ آگوست (۲۲ مرداد): تولد ملکه مادر پاییز: ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر): روز درگذشت پادشاه پیشین (بومیپول آدولیاده) ۲۳ اکتبر (۱ آبان): تعطیل رسمی ۵ دسامبر (۱۴ آذر): روز پدر و تولد پادشاه پیشین (بومیپول آدولیاده) ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر): روز قانون اساسی تایلند ۳۱ دسامبر (۱۰ دی ۱۳۹۷): شب سال نوی میلادی

تایلند روی نقشه