فهرست مطالب مندرج در این صفحه

معرفی شهر استانبول | چرا سفر به استانبول | تاریخچه استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول | شرایط آب و هوایی ترکیه-استانبول(بهترین فصل سفر به ازمیر) | مزیت تور استانبول آژانس مسافرتی وقت سفر | لیست قیمت تور استانبول (ارزانترین قیمت تور استانبول) | تور استانبول لحظه آخری، تور آفری استانبول | هتل های استانبول | امکانات تور استانبول وقت سفر | دانستنی های کاربردی استانبول | تعطیلات رسمی استانبول در سال ۲۰۱۸ | استانبول روی نقشه

معرفی شهر استانبول

استانبول شهر مساجد عثمانی و باشکوه می باشد. از لحاظ جغرافیایی به گونه‌ای‌ست که بخشی از آن در قاره آسیا و بخش دیگرش در قاره اروپا قرار دارد. این دو بخش توسط پل معروف بسفر که جدیدا به نام شهدای 18 جولای تغیر یافته است؛ به یکدیگر متصل می‌شوند و از همین روی، استانبول را پلی میان دو قاره می‌نامند. شهر استانبول پرجمعیت ترین شهر ترکیه است و به سبب جاذبه های تاریخی و مدرن بسیارش، مرکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی نیز محسوب می‌شود. دین اغلب مردم ترکیه و استانبول اسلام است و در نتیجه این موارد در کنار هم،باعث می شود تا فرهنگ مردمان استانبول بسیار شبیه به ایرانیان باشد و از این رو استانبول را به مقصد دلپذیری برای مسافران ایرانی بدل می کند. شهری با تلفیقی از المان‌های مذهبی، سنتی و توام با ظاهری به روز ومدرن می باشد. از آن جا که استانبول مقصد محبوبی برای سفر است، وقت سفر بر آن شده تا با تور استانبول پاییز 97 سفری دلپذیر را برای مسافران رقم زند.

چرا سفر به استانبول؟

• شهری با جاذبه های تاریخی فراوان است.

• بازارهای سنتی و مدرن بسیاری دارد.

• فرهنگی نزدیک به مردم ایران دارد.

• هزینه های سفر به این شهر مناسب است.

• دسترسی به این شهر خارجی آسان است و تورهای گردشگری بسیاری دارد.

• در چهار فصل سال مقصد جذابی محسوب می شود.

تور استانبول , وقت سفر

تاریخچه استانبول

شهر استانبول یکی از شهر های جالب تاریخ جهان می باشد که سه امپراطوری بزرگ دنیا یعنی ایران ، روم و عثمانی بر آن حکومت نموده اند؛ حتی برهه ای از زمان نیز در سیطره کشور یونان بوده است. اهمیت شهر استانبول به خاطر این بود که دروازه ای بین دو قاره اروپا و آسیا محسوب می شود و همیشه امپراطوری های بزرگ برای تصرف این شهر مهم استراتژیک با هم جنگ داشته اند. استانبول شهری با تاریخ ۲۵۰۰ ساله است که در جهان باستان با نام قسطنطنیه شناخته می شود و پرجمعیت ترین شهر کشور ترکیه محسوب می شود. استانبول مرکز اقتصادی، فرهنگی و تاریخی این کشور است و جمعیتی برابر با ۱۵.۰۳ میلیون نفر در این شهر وسیع و پرهیاهو زندگی می کنند. این تعداد باعث شده تا استانبول هفتمین شهر پرجمعیت و بزرگ اروپا باشد.

نام های دیگر شهر استانبول: • تخت روم • بوزاس • بیزانس • بیزانتیوم • کنستاتنینوپل یا شهر کنستانتین • قسطنطنیه • اسلامبول • روم جدید

جاذبه های گردشگری استانبول

استانبول  جاذبه هایی تاریخی و تفریحی زیادی دارد که برخی از آن ها را ذکر می کنیم: 

۱- ایا صوفیه استانبول | Hagia Sophia: بی شک یکی از مهم ترین و باشکوه ترین سازه های تاریخی استانبول، ایا صوفیه است که در قرن ششم میلادی و توسط پادشاهی رومی ساخته شد. این ساختمان در دوره امپراتوری روم شرقی کلیسا و در زمان حکومت عثمانی ها مسجد بود. در حال حاضر ایا صوفیه به عنوان موزه استفاده می شود.

۲- کاخ توپکاپی استانبول | Topkapi Palace: کاخ توپکاپی، بزرگ ترین و نخستین کاخ عثمانی استانبول است که در قرن پانزدهم میلادی ساخته شد. این کاخ در موقعیتی استراتژیک و به گونه ای ساخته شده که از شمال با گلدن هورن، از جنوب با دریای مرمره و از شمال شرق با پل بسفر احاطه شده است.

۳- مسجد سلطان احمد | Sultan Ahmed Mosque: از باشکوه ترین و خوش عکس ترین بناهای ترکیه، مسجد آبی است. این مسجد که به دستور سلطان احمد اول ساخته شده، به نام سلطان احمد شناخته می شود؛ اما به سبب کاشی های آبی و جذاب درون ساختمانش، به عنوان مسجد آبی شهرت یافته است.

۴- باسیلیکا سیسترن | Basilica Cistern: با یکی از جاذبه های تاریخی و غیر منتظره استانبول طرف هستید. باسیلیکا سیسترن در واقع سرداب کلیسایی است که در قرن ششم میلادی ساخته شده و آب شهر قسطنطنیه و کاخ امپراتور را تامین می کرده است.

۵- کاخ دلمه باغچه استانبول | Dolmabahce Palace: کاخ دلمه باغچه در اواسط قرن ۱۹، درست در نزدیکی بسفر ساخته شد و پس از آن توانست جای کاخ توپکاپی را پر کند. کاخ دلمه باغچه به سبک نئوباروک و در قرن نوزدهم میلادی توسط معمار ارشد دربار عثمانی ساخته شد.

۶- کشتی سواری در بسفر استانبول: تنگه بسفر یکی از محبوب ترین مکان ها برای انجام تفریحات آبی در استانبول است که می توانید سوار بر انواع قایق ها شده و در مسیر آبی از استانبول دیدن کنید. خوب است بدانید که طول این تنگه حدودا ۳۰ کیلومتر است و چندین اسکله در نقاط مختلف شهر استانبول دارد.

۷- بازار بزرگ استانبول | Grand Bazaar: قطعا یکی از اولین انتخاب ها برای گشت و گذار در بازارهای سنتی شهر استانبول، همین بازار بزرگ است. بازاری که یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازارهای سرپوشیده دنیاست و سالانه حدود ۲۵۰ هزار گردشگر را به خود فرا می خواند.

۸- برج گالاتا | Galata Tower: با بازدید از برج گالاتا از نقطه ای مرتفع می توانید بهترین مناظر شهری استانبول را به چشم خود ببینید.

۹- شهربازی ویالند | Vialand: ویالند، نام یکی از بزرگ ترین و بهترین شهربازی های استانبول است که در فضایی وسیع و ۲۰۰ هزار متر مربعی قرار گرفته است و با عبور از درهایش، به دنیایی از هیجان پا می گذارید. این شهربازی مجموعه ای از بازی های هیجان انگیز و مختلف است که سرگرمی و خوشگذرانی را برای کوچک و بزرگ خانواده مهیا می کند.

۱۰- مرکز خرید فروم استانبول| Forum Istanbul: اگر به دنبال یکی از بهترین مرکز خریدهای شهر استانبول هستید، فروم استانبول را به راحتی در میان اولین گزینه های خود بگذارید و مطمئن باشید از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد. فروم استانبول با وسعتی برابر با ۴۹۵,۰۰۰ متر مربع نه تنها بزرگترین مرکز خرید کشور ترکیه، بلکه بزرگترین در قاره اروپاست. برای آشنایی بیشتر با جاذبه های استانبول  به صفحه  جاذبه های استانبول وقت سفر سر بزنید.

شرایط آب و هوایی استانبول-ترکیه

بهترین فصل سفر به استانبول

شهر استانبول در نیم کره شمالی و در نزدیکی دریای مرمره واقع شده است و در نتیجه تحت تاثیر اقلیم های متنوعی چون اقیانوسی، مدیترانه ای و نیمه استوایی و شرجی قرار می گیرد. آب و هوای این شهر در هر فصل به شرح زیر است:

بهار: استانبول در این زمان روزها گرم‌تر می‌شود و شب‌ها خنکایی ملایم و دوست داشتنی دارد. 

تابستان: روزهای تابستانی استانبول گرم و مرطوب است. گرچه اغلب ساکنان شهر برای فرار از دست گرما به جزایر نزدیک و سواحل روی می‌آورند، اغلب گردشگران تابستان را برای سفر به استانبول انتخاب می‌کنند.

پاییز: دمای هوا در فصل طلایی برگ‌ ریز استانبول بسیار دلپسند و مطلوب است.وقت سفر برای مسافرین و گردشگران عزیز تور پاییز 97 استانبول را با تنوع بالا برای تاریخ های مختلف پاییز 97 در نظر گرفته است.

زمستان: روزهای زمستانی استانبول سرد و برفی اند. میانگین دمای روزانه بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد است و بارش ملایم برف هم دور از انتظار نیست.

به طور کلی استانبول و ترکیه‌ی اروپایی، تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد ، همراه با بارش برف دارند.

بهار و پاییز یعنی از آوریل تا مه و از سپتامبر تا اواسط نوامبر، بهترین زمان برای سفر به استانبول است زمانی که دمای هوا مطبوع و آسمان صاف است.وقت سفر با ارائه تور استانبول پاییز 97  با نرخ های متفاوت آماده ارائه خدمات مسافرتی به شما مسافرین عزیز می باشد.

مزیت تور استانبول آژانس مسافرتی وقت سفر

وقت سفر با ارائه تور لحظه آخری استانبول و تور ارزان استانبول ، شرایط را برای گردشگران به گونه ای مهیا کرده است که با کمترین هزینه، بیشترین خدمات را ارائه می دهد. آژانس مسافرتی وقت سفر برای تورهای استانبول آذر 97 قیمت های مختلفی را فراهم آورده است تا مسافران عزیز وسعت انتخاب بیشتری را بسته به شرایط مد نظرشان داشته باشند.تورهای لحظه آخری وقت سفر برای شهر استانبول بسته به نوع هتل، نوع ایرلاین و سایر امکانات متفاوت می باشند. وقت سفر مجری مستقیم تور استانبول پاییز 97 ، آماده ارائه هر گونه خدمات مسافرتی به شما مسافران عزیز می باشد.

لیست قیمت تور استانبول | ترکیه (ارزانترین قیمت تور استانبول ترکیه)

همانطور که می دانید قیمت تور استانبول براساس قیمت بلیط هواپیمای پرواز ایرانی (قشم ایر،ایران ایر و ماهان) و پرواز خارجی (ترکیش ایرلاین، اطلس گلوبال و پگاسوس)متفاوت است. جدای از این دو مورد تعداد روزهایی که مسافران تور ترکیه در این شهر اقامت دارند نیز نقش تعیین کننده ای در قیمت توراستانبول پاییز 97 آژانس مسافرتی وقت سفر دارند.

تور استانبول لحظه آخری، تور آفری استانبول

تور لحظه آخری استانبول چیست؟  تور لحظه آخری به توری اطلاق می شود که  تا زمان اتمام موعد ثبت نام ان 1 یا 2 روز مانده باشد و مسافران آن تکمیل نشده باشد در این صورت آژانس مورد نظر برای جلوگیری از ضرر تور خود را با 10 الی 50 درصد تخفیف به فروش می رساند. 

هتل های استانبول

شهر استانبول دارای طیف وسیعی از هتل ها و اقامتگاه ها از هتل های لوکس بین المللی تا اقامتگاه های ارزان قیمت می باشد.مسافرانی که برای سفر کاری به شهر استانبول سفر می کنند توصیه می شود از هتل های منطقه آکسارای برای اقامت انتخاب کنند چون بیشتر اداره ها در این منطقه واقع شده اند و در نتیجه مسافر هزینه زیادی بابته رفت و آمدش پرداخت نمی کند.

هتل گرند پامیر استانبول:هتل چهار ستاره گرند پامیر استانبول Grand Pamir Hotel Istanbul، در منطقه ی فاتح واقع شده و 6 کیلومتر با مسجد شاهزاده باشی فاصله دارد. این هتل مجهز به اینترنت بیسیم رایگان و پارکینگ خصوصی است. گردشگران تور استانبول می توانند از رستوران واقع در مجموعه ی هتل لذت ببرند.

هتل فور سیزنز استانبول:هتل پنج ستاره فور سیزنز استانبول Four Seasons Hotel Istanbul، یک قصر عثمانی در قرن 19 بوده که بازسازی شده و به این هتل تبدیل شده است اما هنوز فضا و معماری تاریخی و ‏جزییات لوکس سلطنتی را می توان در آن دید. هتل فور سیزنز بسفروس استانبول یک استخر سرپوشیده و یک استخر آبگرم روباز دارد. ‏اطراف هتل می توانید فضای سبزی زیبا و تراسی وسیع با چشم اندازی پانورامیک از بسفروس بیابید.

هتل ارسین کرون استانبول:هتل پنج ستاره ارسین کرون استانبول Eresin Crown Hotel یک هتل خاص ولوکس در در منطقه سلطان احمد و در مرکز منطقه تاریخی استانبول واقع شده است.درهر اتاق هتل مجلل ارسین کرون فرش سنتی ترکیه و آثار باستانی زیبای ترکیه نصب شده وامکانات مدرن شامل یک حمام آبگرم و تلویزیون های ماهواره ای در اتاق های این هتل قرار دارد.

مسافرانی که به قصد خرید به استانبول سفر می کنند بهتر است که هتلی در منطقه تکسیم-خیابان استقلال انتخاب کنند چون مراکز خرید مشهور و بنام استانبول در این منطقه قرار دارند و هتل ها  در دل این مراکز خرید واقع شده اند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با هتل های استانبول به صفحه هتل های استانبول  وقت سفر سر بزنید و یا برای اطلاعات بیشتر در زمینه هتل های استانبول با همکاران ما در آژانس مسافرتی وقت سفربا شماره 88530457-021 تماس بگیرید.

امکانات تور استانبول وقت سفر

با خرید پکیج تور استانبول وقت سفر=(خرید بلیط هواپیما به استانبول + رزرو هتل در استانبول = پکیج تور استانبول) بخش زیادی از دغدغه هایتان برای سفر به شهر استانبول ترکیه برطرف خواهد شد . زیرا آژانس وقت سفر با ارائه پکیج ویژه و کامل تور استانبول برای شما امکاناتی نظیر گشت در شهر استانبول، ترانسفر فرودگاهی ، بیمه مسافرتی حین سفر با تور استانبول، راهنمای فارسی زبان و آشنا به شهر استانبول و مراکز گردشگری استانبول و همچنین معرفی مراکز خرید استانبول با تخفیف های باور نکردنی را برای شما مسافران تور استانبول فراهم می کند. این گونه با خیال راحت از جاذبه های استانبول لذت خواهید برد و با خاطره خوب از استانبول به خانه بر می گردید.

دانستنی های کاربردی استانبول

جمعیت شهر استانبول: ۱۵.۰۳ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷

اختلاف ساعت استانبول نسبت به تهران: یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.

زبان رسمی: ترکی استانبولی

واحد پول: لیر ترکیه

نوع برق شهری: ۲۳۰ ولت/ ۵۰ هرتز

کد کشور: ۹۰+

شماره‌های اضطراری: ۱۱۲

فرودگاه‌های بین‌المللی : فرودگاه بین‌المللی آتاترک، فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن

تعطیلات رسمی ترکیه در سال ۲۰۱۸

باید بدانید اغلب جاذبه ها، مراکز معروف و مغازه‌ها در طی تعطیلات ملی باز هستند ولی ساعت کار متفاوتی دارند. به طور مثال مغازه ها تا ساعت ۱۳:۰۰ بسته خواهند بود و بازار بزرگ و بازار ادویه نیز به کل تعطیل هستند. در مقابل مراکز خرید مجلل شهر در تمام طول سال بازند.

تعطیلات استانبول عبارت اند از: ۱ ژانویه (۱۲ دی ۱۳۹۶): تعطیلات سال نوی میلادی بهار: ۲۳ آپریل (۳ اردیبهشت ۱۳۹۷): روز کودک ۱ می (۱۱ اردیبهشت): روز کارگر ۱۹ می (۲۹ اردیبهشت): روز بزرگداشت آتاتورک، روز جوانان و ورزش ۱۵ تا ۱۸ ژوئن (۲۵ تا ۲۸ خرداد): عید فطر تابستان: ۱۵ جولای (۲۴ تیر): روز وحدت ملی و دموکراسی ۲۲ تا ۲۷ آگوست (۳۱ مرداد تا ۵ شهریور): تعطیلات عید قربان ۳۰ آگوست (۸ شهریور): روز پیروزی پاییز- ۲۹ اکتبر (۷ آبان): روز جمهوری

استانبول روی نقشه