امکان پیوستن ایران به سیستم جهانی رزرو هتل

امکان پیوستن ایران به سیستم جهانی رزرو هتل

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، علی جیرفتی، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران در خبری اعلام کرد تا کمتر از یک ماه دیگر امکان رزور آنلاین هتل های ایران در سایت های بین المللی به وجود خواهد آمد؛ کاری که به کمک سرمایه گذاری، ایجاد زیرساخت و تعامل با شرکت های خارجی ممکن می شود.در وقت سفر این خبر را همراهی کنید.

بر اساس گفته های علی جیرفتی، با توجه به صحبت ها و ارتباط های انجام شده با یکی از کانال های رزرواسیون و فروش هتل، قرار است هتل های ایران، کددار و پنل دار شوند و این کدها در اختیار سایت های فروش دنیا قرار بگیرند تا هر سایت فروش بتواند نام و اطلاعات هتل های ایران را در خود داشته باشد. پیوستن به سیستم های جهانی رزرواسیون هتل ها این امکان را برای هتل های ایران فراهم می کند تا ورود گردشگران انفرادی را به داخل کشور افزایش دهند؛ گردشگرانی که علاقه ای به سفر با تور ندارند و می خواهند به صورت مستقل به سفر بروند و محل اقامت شان را از قبل مشخص کنند. البته انجام این کار چالش های فراوانی دارد و هتلداران از این طریق نمی توانند هزینه اتاق ها و خدمات شان را با ارز خارجی دریافت کنند و واریزها به حساب هتل ها دیگر به صورت مستقیم انجام نمی شود.

هر چند سیستم رزرو آنلاین چند سال است که برای هتل های ایرانی انجام می شود و پیش از خارج شدن آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها، امکان رزروهای هتل های ایران در برخی از سایت های بین المللی از جمله booking.com وجود داشت. با وجود این مشکلات اما باز هم برخی شرکت های داخلی تلاش دارند تا بتوانند به فرایند رزرواسیون آنلاین بین المللی بپیوندند. بر اساس سازوکاری که قرار است از سمت کارگزار خارجی اجرایی شود، گردشگر خارجی بالقوه می تواند از طریق یک سایت و به صورت آنلاین از قیمت و ظرفیت برخی هتل‌های ایران مطلع شود و بدون واسطه اتاق مدنظر خود را رزرو و به صورت آنلاین هزینه آن را پرداخت کند.