جزییاتی از طرح روادید رایگان ترانزیتی ایران برای ۷۲ ساعت

روادید رایگان ترانزیتی ایران
روادید رایگان ترانزیتی ایران به منظور استفاده گردشگران ترانزیتی با اعتبار ۷۲ ساعته با همکاری وزارت امور خارجه در دست طراحی است، این بخشی از صحبت های علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهور در روزهای گذشته است. او همچنین ابراز داشت: این طرح که در نخستین مرحله با کشور عمان به صورت یک طرفه اجرا شد و موجب افزایش گردشگران سلامت نیز خواهد شد، در فاز بعدی، لغو روادید با کشور های هدف در دستور کار است. همراه با وقت سفر باشید تا جزییات خبر روادید رایگان ترانزیتی ایران را به اطلاع شما برساند.
به نقل از ایسنا، مونسان در ادامه صحبت های خود گفت: 

                              با بانک گردشگری جهت تخصیص ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور حمایت از گردشگری توافقات صورت گرفته است و ۷۵۰ میلیارد تومان این اعتبار به صورت کارت های سفر در خدمت مردم قرار خواهد گرفت که البته در ازای پول نقد به مردم داده نمی شود چون منجر به رشد نقدینگی و هدررفت پول می گردد. ۱۰۰ میلیارد تومان باقیمانده از این اعتبار را به صورت وام به دفاتر خدمات گردشگری و هتل‌ها پرداخت می گردد.
علاوه بر موضوع روادید رایگان ترانزیتی ایران او همچنین به اجرای طرح تخفیف مالیاتی برای بخش های خدمات گردشگری اشاره کرد و گفت: این طرح در قانون مالیات بر ارزش افزوده از مرحله کمیسیون اقتصادی گذر کرده و امید است بعد از تصویب بتواند برخی از مشکلات صنعت هتلداری را حل کند. ۱۲۵ هتل با کیفیت در کشور وجود داشت که در حال حاظر تعداد آنها به ۱۵۸ واحد رسیده و تلاش بر آن است که تا پایان دولت دوازدهم این شمار به ۲۸۰ هتل برسد. او نیز خاطر نشان کرد که تفات ارز در حال حاظر موجب ارزان شدن هتل ها شده و مزیت سفر ارزان نباید از دست برود و موجب کاهش تعداد گردشگر شود.

جزییاتی از طرح روادید رایگان ترانزیتی ایران برای ۷۲ ساعت, وقت سفرمعاون رئیس جمهور در ادامه به افزایش میزان تبلیغات گردشگری در رسانه ملی اشاره کرد و ابراز داشت: 

                          این رسانه بسیاری از این تبلیغات مرتبط با این صنعت را رایگان پخش می کند. فعالان این حوزه نیز می توانند از این گونه تخفیف ها بهرمند شوند. او نیز ادامه داد که از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه سال جاری تعداد گردشگران خارجی که به ایران سفر کرده اند، سه میلیون و ۱۴۰ هزار نفر بوده که این تعداد در مدت زمان مشابه در سال گذشته با تعداد دو میلیون و ۱۵۹ هزار گردشگر، در حدود ۴۵ درصد رشد داشته است که با اجرای طرح روادید رایگان ترانزیتی ایران این رشد بیشتر نیز خواهد شد. البته ترکیب گردشگران ورودی در ایران تغییر کرده که به دلیل تهدیدات بین المللی بوده و بخش زیادی از این رشد به کشورهای همسایه برمی گردد که حتی شامل گردشگران و اتباع ترکیه، جمهوری آذربایجان و حتی روسیه نیز می باشد.
مونسان نیز به این نکته اشاره کرد که: 

                           گردشگری ورودی در این مدت رشد قابل توجهی داشته است چرا که عراقی هایی که از مرز اروند گذر می کنند و از طریق آبادان و خرمشهر وارد می شوند و به عنوان گردشگر ورودی محاسبه نمی شوند چون بدون ویزا وارد می شوند. او ادامه داد:

                           برای رشد گردشگری لازم است زیرساخت‌های بیشتری ایجاد و تبلیغات گسترده ای صورت پذیرد. اندک فعالیت هایی نیز انجام شده که از آن جمله می توان به حضور در نمایشگاه های خارجی اشاره کرد.