رونمایی هواپیمایی ترکیش از یونیفرم های جدید خدمه پرواز

رونمایی هواپیمایی ترکیش از یونیفرم های جدید خدمه پرواز

 لباس‌های جدید همزمان با آغاز به کار فرودگاه جدید استانبول در ماه اکتبر که بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود رونمایی شدند. طراح لباس‌های خدمه پرواز ترکیش ایرلاین Ettore Bilotta است که پیش از این یونیفرم میهمان‌داران شرکت Alitalia را طراحی کرده بود. در وقت سفر به مشکلات و نوع طراحی این لباس فرم میپردازیم.

لباس های جدید مهمانداران هواپیمایی ترکیه، بحث و جدل های جدیدی را در این کشور ایجاد کرده است.روزنامه نیویوک تایمز با اشاره به این موضوع نوشت:

              اولین لباس همشکل زنان مهماندار در شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایر) در اواخر دهه 40 قرن گذشته شامل پیراهن های پنبه ای (کتان) بود که زیر آن لباس آبی رنگی قرار داشت.لباس مهمانداران ترکیش ایر در دهه های 60 و 70 نیز با الهام گیری از مدل های پوشش پاریسی ادامه یافت؛ لباس هایی که تمایلات گرایش به اروپا را در ترکیه نشان می داد.

اما هم اکنون ترکیه با تحولی در عادت ها و عرف ها روبه رو شده است. این موضوع، شرکت هواپیمایی ترکیه را نیز تحت تاثیر قرار داد است. این شرکت به تازگی لباس جدید و سنگین تری را برای مهمانداران این شرکت پیشنهاد کرده است. 
ترکیش ایرلاین از یونیفرم‌های جدید خدمه‌ی این هواپیمایی رونمایی کرد. 
این لباس جدید شامل لباس های بلند و دامن هایی پایین تر از زانو به همراه کلاه سنتی به شیوه عثمانی است.در ترکیه امروز، موضوعات ساده ای مانند لباس مهمانداران می تواند رویارویی هایی را بر سر هویت و واکنش های احساسی را از سکولارها و اسلامگرایان به دنبال داشته باشد. یعنی افرادی که به ارزش های مدرن ترکیه پایبندند و افراد دیگری که دوستدار ارزش های دوران عثمانی هستند.برخی از شهروندان ترکیه در سایت شبکه اجتماعی توییتر لباس های جدید مهمانداران ترکیش ایر را به سخره گرفته و گفته اند:

                این لباس ها، آنها را به یاد بازیگران سریال ترکی "حریم السلطان" می اندازد.حوادث این سریال مربوط به دوره ترکیه عثمانی وجود دارد.این بحث و جدل ها زمانی بیشتر شد که ترکیش ایر اعلام کرد قصد دارد در برخی از پروازهای داخلی و خارجی، سرو مشروبات الکلی را منع کند.

برخی دیگر از شهروندان ترکیه هم گفته اند:

                 لباس های جدید مهمانداران بیش از اندازه محافظه کارانه است و هدف از آن، ارضای حزب اسلامگرای عدالت و توسعه است که رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه رهبری آن را برعهده دارد. 10 سال حضور حزب اسلامگرای عدالت و توسعه در راس قدرت ترکیه تغییراتی را در فرهنگ سکولار جامعه ترکیه به وجود آورده است. از جمله این تغییرات می توان به صدور مجوز حضور زنان محجبه در اماکن عمومی و دانشگاه ها و اعمال محدودیت هایی بر مصرف مشروبات الکلی در این کشور اشاره کرد.

با این حال شرکت ترکیش ایر برای مقابله با اعتراضات به رسانه ها گفته است طراحی جدید لباس مهمانداران این شرکت هواپیمایی قبل از تایید نهایی، فاش شد و این طراحی هنوز کامل نشده و تنها یکی از گزینه هاست.شرکت هواپیمایی ترکیه تاسیس شده در سال 1933 میلادی هم اکنون با داشتن 164 فروند هواپیما به 181 مقصد پرواز دارد.

طرح‌های جدید نمادی از عناصر فرهنگی و کلاسیک ترک‌ها است و حاصل ترکیبی از الگوهای نمادین از سرامیک‌ها، خوشنویسی‌‌ها و بافت‌های تاریخی این کشور است. یونیفرم جدید شامل کلاه، دستکش، لباس کامل، کیف و چند مورد جانبی دیگر است.  این یونیفرم‌ها در پرواز‌های طولانی مختلف و در شرایط آب و هوایی متفاوت توسط خدمه تست شده است تا مشکلی نداشته باشد.

ترکیش ایرلاین اعلام کرده است یونیفرم‌های جدید فقط مختص مهمان‌داران نیست بلکه خلبان، آشپز و کارکنان زمینی هم از یونیفرم‌هایی با طراحی جدید برخوردار خواهند شد تا مسافران تجربه خوبی از هارمونی مثال زدنی لباس‌ها داشته باشند.

طراح لباس‌ها می‌گوید:

                وقتی شروع به طراحی یونیفرم‌ کارکنان ترکیش ایرلاین کردم اولین چیزی که از آن الهام گرفتم استانبول بود. این شهر برای قرن‌ها  چکیده‌ای از هنر و تمدن بوده است و غنای میراث فرهنگی آن کم ‌نظیر است. من هدفم از این طراحی جدید به نمایش گذاشتن هنر‌های سنتی و ترکیب آن با موتیف‌های معاصر ترک‌ها بود.

ترکیش ایرلاین در سال‌های اخیر اصلاحات زیادی انجام داده است و این موضوع صرفاً متمرکز بر لباس نیست. کل فرودگاه‌های استانبول در حال تغییرات اساسی هستند و یکی از تغییرات چشم‌گیر جدید، تجهیز هواپیماهای ۷۸۷ دریم‌لاینر و A350 به صندلی‌های بیزینس کلاس جدید با حفظ حریم شخصی است.

فرودگاه جدید استانبول طبق برنامه‌ریزی‌ها با ظرفیت ۱۵۰ میلیون مسافر سالانه از ماه اکتبر شروع به کار خواهد کرد و در برنامه توسعه آن ظرفیت ۲۰۰ میلیون مسافر در نظر گرفته شده است. با این که استانبول دارای دو فرودگاه بزرگ است اما ظرفیت آن‌ها پاسخگوی حجم بالای پروازها نیست.