نمایشگاه های گردشگری فرصت برای سرمایه گذاری

نمایشگاه های گردشگری فرصت مناسبی برای شناسایی زمینه های سرمایه گذاری است

مدیر هتل بین المللی هرمز بندرعباس و فعال بخش گردشگری گفت:

      برپایی نمایشگاه های گردشگری مانند "شهر گردشگر" فرصت مناسبی برای شناسایی زمینه های سرمایه گذاری، اشتغال زایی و همکاری بین هتل ها، آژانس داران و سایر بخش های مرتبط با گردشگری است.در ادامه خبر با وقت سفرهمراه باشید.

عبدالوهاب قاضی افزود:

      چنین نمایشگاه هایی می توانند بهانه ای برای شناخته شدن مقاصد گردشگری داخلی و شناساندن آنها به گردشگران داخلی و خارجی باشد.او با اشاره به اینکه، شهرهای ایران پتانسیل بالایی برای جذب گردشگر دارند، گفت: متاسفانه روی این موضوع برنامه ریزی پایداری انجام نشده است و بسیاری از مردم با جاذبه های گردشگری برخی از شهرهای کشور آشنا نیستند.

قاضی افزود:

     علاوه بر برنامه ریزی برای معرفی این فرصت های گردشگری باید شیوه برخورد با گردشگر داخلی و خارجی هم به مردمان شهر مقصد گردشگری آموزش داده شود تا از این طریق بتوان فرهنگ و آداب و رسوم آن شهر یا منطقه را به گردشگران منتقل کرد. وی با تاکید بر اینکه، توسعه و تاثیر رونق گردشگری بر اقتصاد کشور بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: ارزآوری و توسعه زیر ساخت های گردشگری مهمترین دستاورد توسعه صنعت گردشگری است.

مدیر هتل بین المللی هرمز بندرعباس گفت: ایام نوروز به دلیل سفرهای متعدد مردم به شهرها و استان های مختلف تحول بزرگی در صنعت گردشگری اتفاق می افتد، از یک سو چرخه اقتصادی کشور روی مدار مناسبی قرار می گیرد و از سوی دیگر نرخ اشتغال زایی افزایش پیدا می کند و بهتر است مسئولان مربوط به گونه ای برنامه ریزی کنند که این رویه در تمام طول سال اتفاق بیافتد.

وی با اشاره به جاذبه های گردشگری استان هرمزگان افزود:

      شهر بندرعباس و جزایر قشم، هرمز و هنگام از جاذبه های طبیعی و تاریخی مناسبی برای جذب گردشگر برخوردار هستند، علاوه بر اینکه دارای پتانسیل گردشگری سلامت نیز می باشند.

او یادآور شد: 

      ایران با دارا بودن چهار فصل این فرصت را به افراد می دهد که برای درمان، خود را از یک منطقه سردسیر و خشک به جای گرم و مرطوب برسانند که این مساله می تواند تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های درمانی افراد داشته باشد.

لازم به ذکر است غرفه هتل هرمز بندرعباس از چهارم تا هفتم شهریور ماه جاری در نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری(شهر گردشگر) که در محل دائمی نمایشگاه های بازار بزرگ ایران(ایران مال) برگزار می شود، در سالن E1 غرغه ۲۴۵ میزبان علاقه مندان به صنعت گردشگری است.