اجرای طرح گردشگری ایران و ترکیه با یک ویزا

 اجرای طرح گردشگری ایران و ترکیه با یک ویزا

به نقل از خبرگزاری مهر، دبیرکل مجمع همکاری گفتگوهای آسیایی در سخنانی ابراز امیدواری کرد که ایران و ترکیه، بتوانند مدل گردشگری یک ویزا برای دو کشور را اجرا کنند.با وقت سفر همراه باشید.

در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه رویداد همدان ۲۰۱۸ که در سالن اجتماعات استانداری همدان با حضور معاون اول رییس جمهور و نمایندگان سفرای کشورهای خارجی برگزار شد، باندیت لیچمون- دبیر کل مجمع همکاری گفتگوهای آسیایی - گفت:

    ایران می تواند مانند کشورهای دیگر در زمینه آموزش گردشگری از این مجمع کمک هایی را دریافت کند. برخی از اعضای این مجمع توانایی گسترش سند گردشگری خود را ندارند پس ما به دنبال همکاری با این کشورها هستیم.

وی در ادامه صحبت های خود افزود:

     انجام پروژه توسعه گردشگری بین تایلند و کامبوج یکی از برنامه های ماست. این یک مدل جدیدی است که اسم آن را دو پادشاهی، دو مقصد و یک ویزا گذاشته ایم. کسی که وارد تایلند می شود می تواند با یک ویزا از دو کشور بازدید کند امیدواریم بتوانیم این مدل را در ایران با همکاری کشور ترکیه انجام دهیم.

باندیت لیچمون در اظهاراتی اضافه کرد:

    در مجمعACD )مجمع همکاری گفتگوهای آسیایی) فلسفه اصلی مان بر پایه مشارکت است. در آسه آن و آسیای جنوب شرقی، جنگ و درگیری بود اما اکنون در آن قسمت از آسیا شاهد افزایش گردشگری هستیم. امیدواریم بتوانیم آن مدلی که در آسه آن اجرا شده را در آسیای غربی و خاورمیانه از جمله ایران اجرا کنیم.

دبیرکل مجمع همکاری گفتگوهای آسیایی در ادامه به اهداف این مجمع اشاره کرد و گفت:

    ما در مجمعACD به دنبال مسایل فرهنگی و اقتصادی هستیم نه سیاسی. چون آگاه هستیم به محض اینکه درباره مسایل سیاسی حرف بزنیم به اهداف مان نخواهیم رسید. تصمیم مجمعACD برای اینکه همدان را به عنوان پایتخت معرفی کند مدت ها قبل گرفته شد. درباره این فرآیند سال گذشته در اجلاس وزرای گردشگریACD که همه ۳۴ عضو بودند، تصمیمات لازم گرفته شده است. درباره اجلاس بعدی نیز باید منتظر تصمیم اعضا باشیم.

آقای باندیت لیچمون خاطر نشان کرد:

     من تلاش خود را می کنم که کشورهای عضو را از جاذبه های گردشگری همدان آگاه کنم. سرمایه انسانی برای گردشگری، مدل های مشارکت توسعه گردشگری، ارتقا گردشگری درون قاره ای، اقداماتی است که ما در مجموعه انجام می دهیم.