سفر ۲۲ میلیون گردشگر خارجی به ترکیه در هفت ماه گذشته

سفر ۲۲ میلیون گردشگر خارجی به ترکیه تا پایان ماه جولای
طبق گزارش های آماری وزارت فرهنگ و گردشگری کشور ترکیه، در سال جاری و تا پایان ماه جولای میلادی (اواسط مرداد ماه) حدود ۲۲ میلیون گردشگر خارجی به این کشور توریستی سفر کرده اند. این گزارش ها همچنین از پایان بحران گردشگری این کشور و رونق چشم گیر آن خبر می دهند. در هفت ماه گذشته، تعداد گردشگران ورودی به ترکیه ۲۴٫۹ درصد نسب به سال گذشته رشد داشته است. برای آگاهی از جزئیات این خبر و آمار گردشگران ورودی به ترکیه با مجله گردشگری وقت سفر همراه شوید.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، چندی پیش مقامات وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، آمار گردشگران ورودی به این کشور در هفت ماه گذشته را منتشر کردند. این آمارها و هچنین تحقیقات میدانی که برخی از کارشناسان گردشگری این کشور انجام داده اند، از پایان یافتن دوران بحران گردشگری و رشد چشم گیر این صنعت درآمدزا در ترکیه خبر می دهند. فقط در هفت ماه گذشته، تعداد گردشگران ورودی به ترکیه نسبت به سال قبل ۲۴٫۹ درصد رشد داشته است. این مقدار، از آمار گردشگران ورودی به ترکیه در دوران طلایی گردشگری این کشور هم بالاتر است.

روند رشد گردشگری ترکیه
ترکیه در سال های گذشته توجه بسیار زیادی به صنعت گردشگری داشته است. آن ها این صنعت را به عنوان راهی برای رهایی از اقتصاد تک بعدی در نظر گرفته اند. کافیست نگاهی به آمارهای گردشگری ترکیه در سال های قبل بیاندازید. در سال ۲۰۱۴ میلادی، تعداد گردشگران ورودی به ترکیه، به رقم بی سابقه ۴۱ میلیون نفر رسید. در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی و پس از حوادث خارجی و تنش های داخلی که در ترکیه رخ داد، روند رشد صنعت گردشگری در ترکیه با مشکل رو به رو شد و شدیدا کاهش یافت. اما با اقدامات مناسب دولتمردان این کشور و اتخاذ سیاست های ترمیمی، دوباره از سال قبل شاهد رشد روز افزون سفر و گردشگری در ترکیه هستیم، تا جایی که در هفت ماه نخست سال جاری، رکورد ورود گردشگران خارجی به ترکیه نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۴ هم شکسته شد.

گردشگران روس با ۳ میلیون و ۲۷۶ هزار نفر، گردشگران آلمانی با ۲ میلیون و ۳۲۱ هزار نفر و گردشگران ایرانی با ۱ میلیون ۳۱۷ هزار نفر، بیشترین تعداد گردشگران ورودی به کشور ترکیه در هفت ماه گذشته هستند.

لازم به ذکر است که مقامات گردشگری ترکیه برای جذب چهل میلیون گردشگر خارجی و ۳۲ میلیارد دلار درآمد گردشگری در سال جاری برنامه ریزی کرده اند. آن ها اعتقاد دارند که تا پایان سال جاری، آمار گردشگران ورودی به ترکیه به این مقدار خواهد رسید.


بارش برف تابستانی در ترکیه
بارش برف تابستانی، باعث شوکه شدن و خوشحالی گردشگران حاضر در شهر کارس ترکیه شده است. بارش برف شدید در این منطقه، دمای هوا را تا ۷ درجه بالای صفر کاهش داده و موجب شده تا برخی از جاده های منتهای به استراحتگاه های این منطقه برای دقایقی بسته شوند. کارشناسان هواشناسی ترکیه، علت این بارش شدید برف را ورود یک جبهه هوای سرد موقتی می دانند که از این منطقه عبور کرده است.