باغ وحش سنگاپور

باغ وحش سنگاپور

باغ وحش سنگاپور

باغ وحش سنگاپور یکی از ۱۰ باغ وحش های معروف دنیاست که از جذاب ترین دیدنی های سنگاپور به شمار میرود. برای مشاهده آن میتوانید در وقت سفر همراه ما باشید.

در باغ وحش سنگاپور نوزادان حیواناتی وجود دارد که نسل آنها در حال انقراض است. حیواناتی که در جاهای دیگر دنیا به ندرت یافت می‌شوند یا دست‌کم در باغ‌وحش‌ها و از نزدیک نمی‌توانید آنها را ببینیدباغ وحش سنگاپور باغ وحشی با مساحت ۲۸ هکتار، در حاشیه‌های Upper Seletar Reservoir در ناحیه آبگیر مرکزی در سنگاپور است. این باغ وحش با هزینه S$9m که توسط دولت سنگاپور پرداخت شده بود، تأسیس شد و در ۲۷ ژوئن ۱۹۷۳ بازگشایی گردید. این باغ وحش توسط Wildlife Reserves Singapore مدیریت می‌شود که همچنین اداره نخجیرگاه شبانه سنگاپور و پارک پرندگان جرونگ را هم بر عهده دارد. حدود ۳۱۵ گونه جانور در این باغ وحش وجود دارد که ۱۶ تای آنها گونه آسیب‌پذیر قلمداد شده‌اند. هر سال ۱.۵ میلیون نفر از این باغ وحش دیدن می‌کنند.

مسئولین از روش‌هایی پیشرفته و طبیعی برای نگهداری و به نمایش گذاشتن جانوران استفاده کرده‌اند و بازدیدکنندگان می‌توانند در محیطی همراه با امنیت از دیدن این جانوران لذت ببرند.قابل ذکر است که گردشگران هم به صورت پیاده می‌توانند به دیدن حیوانات بروند و هم با ماشین‌های ویژه‌ای که باغ‌وحش اعم از تراموا یا واگن برقی، قایق،استفاده از اسب‌های پا کوتاه و کوچک و کالسکه‌هایی که با اسب کشیده می‌شود برای این منظور تهیه دیده است.
باغ وحش  ,جاذبه های گردشگری سنگاپور ,وقت سفر