هند کوچک و محله عربها سنگاپور

هند کوچک و محله عربها سنگاپور

هند کوچک و محله عربها

جذابیت های شهر سنگاپور علاوه بر باران های شوینده، جنگل های استوایی، دشت های پهناور، غذا های لذیذ می تواند وجود محله های کوچک و بزرگ نامتقارن و شلوغ و پر رفت و آمد باشد. این محله ها که در اقصی نقاط شهر به چشم می خورد و شاید هم کمی نازیبا تصور شود، مربوط به مهاجرانی می باشد که از نقاط مختلف جهان عزم خود را برای زندگی در این هر جزم کرده اند. آنان با ارائه فرهنگ های مختلف و داشتن ادیان متفاوت و پوشش رنگارنگ خود توانسته اند یکی از جاذبه های توریستی شهر واقع شوند.با ما در وقت سفر همراه باشید تا این محله های زیبا در سنگاپور را بیشتر بشناسید.

هند کوچک منطقه‌ای پر از رنگ و هیجان از شهر سنگاپور است. این منطقه در شرق رودخانه سنگاپور و شمال کامپونگ گلام واقع شده است. بازدیدکنندگان از رایحه‌های عجیب و غریبی که از آشپزخانه‌های خانوادگی، رستوران‌ها و مغازه‌هایی که انواع کالاهای هندی را می‌فروشند به مشام می‌رسد از ورودشان به این منطقه آگاه می‌شوند.

سردر مغازه‌ها که اغلب به زبان تامیل نوشته شده‌اند هم نشانه دیگری از ورود به هند کوچک است. یکی از اماکن معروف این منطقه بازاری به نام مرکز خرید مصطفی است. این بازار در همه روزهای سال به صورت شبانه‌روزی باز است. این محله گردشگرانی را که قصد خرید دارند و از غذاهای هندی نیز لذت می‌برند مانند یک آهن‌ربا به خود جذب می‌کند.

در کنار این محله و با فاصله ی خیلی کوتاه خیابانی به نام، خیابان عرب ها وجود دارد که در آن خیابان، اَعراب مهاجر در کنار هندی ها مشغول به زندگی و کسب و کار هستند. وجود مسجد بزرگ اَعراب در این خیابان حاکی از آن است که مردم با هر دینی می توانند به راحتی کنار هم در صلح و آرامش بسربرند، البته به غیر از مسجد محلی که خیلی مورد توجه گردشگران بازار عرب ها است که در آن می توان به ادویه جات عربی که در رقابتی تنگاتنگ با ادویه جات هندی دارند را نام برد. این محله زیبا با ملیت های مختلف، ادیان متفاوت و سلیقه های گوناگون نمونه ی بارز یک هم زیستی مصالمت آمیز می باشد.

هند کوچک و محله عربها ,جاذبه های گردشگری سنگاپور ,وقت سفر