پرنده سنگاپور

پرنده سنگاپور

پرنده سنگاپور

پرنده سنگاپوری نام بلندترین چرخ و فلک سنگاپور و دومین چرخ و فلک بزرگ جهان پس از های رولر است. با ما در وقت سفر همراه باشید تا بیشتر در مورد این جاذبه دوست داشتنی سنگاپور بدانید.

سوار شدن بر این چرخ و فلک، که روی ساختمان سه‌ طبقه یک پایانه مسافرتی ساخته شده است، تجربه‌ای منحصر بفرد به شمار می‌رود. قطر پرنده سنگاپوری ۱۵۰ متر و ارتفاع آن ۱۶۵ متر است و با سرعت ۲۱/ ۰ متر در ثانیه حرکت می‌کند. این چرخ و فلک تقریبا ۳۰ متر از چرخ و فلک معروف انگلیس با نام چشم لندن بلندتر است!

مسافرانی که به تور سنگاپور می‌روند سوار شدن بر پرنده سنگاپوری را یکی از بایدهای این سفر می‌دانند. بسیاری می‌گویند منظره‌هایی که از آن بالا پیدا هستند، فوق‌العاده نفسگیرند. مدت زمان 30 دقیقه‌ای این سواری به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد بتوانند با خیال راحت مناظر را دیده و عکس‌های عالی بگیرند. کابین‌ها تهویه مطبوع دارند و در نتیجه مکانی عالی برای خنک شدن در هوای همیشه گرم شهر هستند. برخی پیشنهاد می‌دهند در هنگام شب سوار پرنده سنگاپوری شوید تا بتوانید چراغ‌های درخشان و خیره‌کننده ساختمان‌های شهر را ببینید. به علاوه تماشای غروب یا طلوع آفتاب از آسمان، لحظاتی فوق‌العاده رمانتیک را برایتان فراهم می‌کند. سواری پرنده سنگاپوری به مسافران تور سنگاپور تجربه‌ای منحصربه‌فرد ارائه می‌دهد. این چرخ و فلک بر روی یک ساختمان 3 طبقه قرار گرفته، 150 متر قطر و به اضافه پایه‌هایش 165 متر ارتفاع دارد. سرعت چرخش این چرخ و فلک در حدود 20 سانتیمتر در ثانیه است. هر کدام از کابین‌های این چرخ و فلک که به اندازه یک اتوبوس هستند، گنجایش حداکثر 28 مسافر را دارند. از این سازه خارق‌العاده در یک مسابقه تلویزیونی هم استفاده شد، جایی که شرکت‌کنندگان باید از یکی از کابین‌ها خود را به کابین دیگر می‌رسانند. اگر خوش‌شانس باشید و هوا خوب باشد از آن بالا می‌توانید تا فاصله 45 کیلومتری اطرافتان را ببینید، مناطقی مانند فرودگاه چانگی، جزیره سنتوسا و حتی بخش‌هایی از کشورهای همسایه مالزی و اندونزی.

پرنده سنگاپوری کمی بیشتر از نیم کیلومتر از ایستگاه مترو Promenade فاصله دارد. ورودی عادی مجموعه مبلغ 33 دلار سنگاپور (حدود 25 دلار آمریکا) برای بزرگسالان است. البته بسته‌های مختلفی هم وجود دارند که شامل چیزهای اضافه مانند غذا خوردن می‌شوند. شما می‌توانید این بلیت‌ها را به صورت آنلاین تهیه کرده تا نیازی نباشد در صف باجه فروش بلیت بایستید. اولین چرخش چرخ و فلک سنگاپور در ساعت 8.30 صبح شروع شده و آخرینش هم در ساعت 10 شب است. 

پرنده سنگاپور,جاذبه های گردشگری سنگاپور ,وقت سفر