پارک عشاق ارمنستان

پارک عشاق ارمنستان

پارک عشاق ارمنستان

پارک عشاق، پارک و فضای سبزی عمومی در ایروان است که یکی از بهترین نقاط این شهر برای تنفس هوای تازه و استراحت به شمار می‌رود. پارک ذکر شده با مساحتی بالغ بر ۲/۵ هکتار حوضچه‌ای آب زیبایی دارد که در کنار کافه‌ی آچاجور واقع شده است. شما می‌توانید در این مکان یک عصر به یادماندنی را به همراه دوستان و خانواده در کمال آرامش سپری کنید و از تنفس هوای تازه به همراه میل کردن یک فنجان چای یا قهوه لذت ببرید.در وقت سفر برای معرفی و اشنایی بیشتر با این پارک همراه باشید.

پارک عشاق یا پارک عاشقان ایروان پارکی است کوچک اما پر از مجسمه های زیبا، مجسمه هایی که هرکدامشان داستانی دارند. چه عاشقی ها که دیده اند، چه بوسه ها که در مقابل چشمان سنگی شان بر نیمکت های پارک عشاق گرفته شده و چه چشم هایی که از ذوق دیدن معشوقشان درخشیده اند و این مجسمه ها که خود عضوی از این پارک عشاق هستند، شاهد آن بوده اند.

پارک عشاق در قرن 18 ساخته شده و ابتدا کوزرن و بعد پوشکین نام گرفته است. در سال 1995 به تصمیم مقامات ، نام آن تغییر می کندو به پارک عشاق تغییر میکند.علت نامگذاری پارک عشاق از این قرار است که در نیمه ی دوم قرن بیست، زوج های جوان، دیدارهای نهان و آشکار عاشقانه شان را در این تکه از خاک ایروان می گذاشتند و همین امر باعث می شود که نام جدید آن پارک عشاق بشود.

نگران قدیمی بودن پارک عشاق نباشد، در سال 2005 تا 2007 بازسازی کامل آن انجام شد و در سال 2010 شخص خیری رُبان بازگشایی پارک عشاق را قیچی کرد.

پارک عشاق 4 آبشار دارد و رودخانه های کوچکی که لابلای این 370 درخت سبز در جریانند.

مجسمه ی جورج امین در پارک عشاق ایروان برای گرامیداشت جورج امین شاعر برجسته ی ارمنی مجسمه ای از او در پارک عشاق ساخته شده است. بخشی از شعر «دستان تو» که ترجمه ای از ترجمه های او می باشد، در زیر آورده شده است:

دستانت را دوست دارم

دستانی که مرا گیرانده اند و پیش از این گرفته بودند

بی آنکه بندم کنند

پارک عشاق,جاذبه های گردشگری ارمنستان,وقت سفر