رودخانه چائوپرایا بانکوک

رودخانه چائوپرایا بانکوک

رودخانه چائوپرایا 

قلب بانکوک رودخانه چائوپرایا است که این لقب نه به خاطر تاریخی بودن آن بلکه به دلیل استفاده و بازدید که از آن در طول روز می شود می باشد که در روز تعداد پنجاه هزار نفر از آن دیدن می کنند و گشت و گذار با قایق های توریستی در این رود محبوب از تفریحاتی است که گردشگران در سفر به تایلند مایلند که تجربه کنند.با ما در وقت سفر همراه باشید.

کشتی های زیادی بارهای خود را از این رود به مقصد انتقال می دهند،دیدن از این ر.د خانه و آب بازی کودکان در آن خالی از لطف نیست و نشستن در آلاچیق های اطراف آن که در شب با نور پردازی که بر روی رود و معبد وات آرون انجام می شود منظره ی زیبایی از شهر بانکوک در تایلند خواهید دید. تعداد 5 اسکله بر روی این رود وجود دارد که شما می توانید با قایق های آن که از 6 صیح تا 7 بعد از ظهر فعالیت دارند یک گشت آبی در این رود را تجربه کنید و همچنین می توانید یک نوشیدنی در یکی از کافه های اطراف آن بنوشید.

رودخانه چائو پرایا با قدمت با ارزشی که دارد مانند خیلی از مکان های دیگر تاریخ آن با شهر در هم آمیخته شده است، همه چیز بعد از سقوط خاندان آیوتایا که حاکم جدید منطقه ای در سمت غربی رود را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد که به آن تونبوری می گویند که بعد از اتمام دوران تاکسین پادشاه آن زمان، پادشاه جدید قسمت شرقی رود چائو پرایا را برای پایتختی خود برگزید که اکنون بانکوک امروزی را شامل می شود. پس بازدید از این رود که ماهی بسیاری در آن دیده می شود و تاثیر زیادی بر تاریخ و گذشته سرزمین داشته است، خالی از لطف نیست.

رودخانه چائوپرایا,جاذبه های گردشگری بانکوک,وقت سفر