بازار کمرالتی ازمیر

بازار کمرالتی ازمیر

بازار کمرالتی ازمیر

یکی از مناطق تاریخی ازمیر در ترکیه در قرن 17 و از مهم ترین مرکز خرید ارزان بازار کمرالتی ازمیر نام دارد.عتیقه های جادو کننده و خیره کننده, جواهر های بسیار ظریف و زیبا, انواع لباس و انجیر و کشمش خشک را خواهید یافت.با ما در وقت سفر همراه باشید:

بازار کمرالتی ازمیر را میتوان یکی از مهم ترین بازار ها و مرکز خرید ترکیه نام برد. این بازار را قلب ازمیر میدانند. برای سوپرایز کردن همسرتان میتوانید از این بازار دیدن کرده و به راحتی خرید کنید. خرید و فروش وسایل چرمی و زیور آلات و البسه بسیار رواج دارد .

کمرالتی بصورت خیابانی کم عرض ساخته شده که هر دو سمت خیابان پر از بوتیک و مغازه و خرده فروشی میباشد. در بیشتر کشورها با فرهنگ های مختلف دیده شده، بازارهای قدیمی همیشه رنگارنگتر ، شلوغتر و حتی گاهی پر هرج و مرج تر از مراکز خرید مدرن هستند ، به همین دلیل بعضی از گردشگران ترجیح می‌دهند از آن‌ها دور بمانند . اما اگر شما از آن دسته از گردشگرانی هستید که دوست دارید در فرهنگ ازمیر غرق شوید و به چانه زدن در هنگام خرید علاقه دارید ، بازارهای این شهر را دوست خواهید داشت . اآثار تاریخی متنوعی نیز در این بازارقرار دارد ،مانند بزرگترین مسجد شهر یعنی مسجد حصار نیز در این بازار قرار دارد . پرطرفدارترین بخش بازار کمرآلتی ، کیزلارآگاسی هانی ست ، کاروانسرایی عثمانی که در سال 1744 و توسط حاج بشیر آقا ساخته‌ شده است ، یکی از معدود نمونه‌های معماری عثمانی در شهر ازمیر . این بنا با محوطه‌ای به مساحت 4000 مترمربع و سقفی پوشیده از سرب ، یکی از اقامتگاه‌های پرطرفدار تاجرین ابریشم و ادویه‌ای بود که از شرق دور به ازمیر می‌آمدند . نزدیکی کیزلارآگاسی هانی به بندر ازمیر دلیل اصلی استقبال تاجران از آن بود . امروزه این کاروانسرا سرپناه سوغاتی فروشی‌هایی است که در کنار هم مشغول به کارند . صنایع‌دستی ، فرش ، نقره جات ، لباس و پوشاک چرم چیزهایی است که در کیزلارآگاسی پیدا می‌شوند . اگر به دنبال مکانی برای استراحت و نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه‌ی داغ هستید سری به کافه‌های آن بزنید .

بعضی از فروشگاه‌ها در پاساژهای سرپوشیده قرارگرفته‌اند ، مانند جواهرفروشی‌ها و فرش‌فروشی‌ها ، اما بیشتر مغازه‌های کمرآلتی در فضای باز قرار دارند . محصولات در بازار به‌صورت متمرکز عرضه می‌شوند ، به همین علت پیدا کردن محصول موردنظرتان بسادگی امکان‌پذیر است ، فقط کافی است راسته‌ی فروشندگان آن محصول را پیدا کنید . تقریباً هر جنسی که فکرش را بکنید راسته‌ی مخصوص به خود را دارد ، از لباس عروس و لوازم‌ آرایشی و بهداشتی گرفته تا لوازم آشپزخانه و پوشاک . پرطرفدارترین اجناس کمرآلتی پوشاک ، جواهرات و چرم هستند. قیمت‌های اجناس به‌ قدری مناسب است که ممکن است با خود فکر کنید از مواد اولیه تقلبی در ساخت آن‌ها استفاده‌ شده است ، اما مطمئن باشید که اینطور نیست و با خیال راحت به خرید در کمرآلتی بپردازید . ممکن است بعد از قدری گشتن در بازار موقعیت خود را فراموش کنید ، اما نگران این موضوع نباشید و با خیال راحت به گشت‌ و گذار ادامه دهید . ازمیر شهر امنی است و اتفاق ناخوشایندی برایتان نخواهد افتاد . 

بازار کمرالتیجاذبه های گردشگری ازمیر,وقت سفر