کادیف کاله ازمیر

کادیف کاله ازمیر

کادیف کاله ازمیر

کادیف کاله چشم اندازی زیبا از خلیج ازمیر را در اختیار بیننده قرار می دهد که یکی دیگر از جاذبه های ترکیه و دیدنیهای ازمیر ترکیه به شمار میرود و از دیگر جاذبه های گردشگری و دیدنی ازمیر ترکیه به شمار میرود.با ما در وقت سفر همراه باشید.

قلعه کادیفه کاله ازمیر (Kadifekale) یکی از قلعه های تاریخی در ترکیه است که در بالای تپه ای ساخته شده است. این قلعه در قرن چهارم قبل از میلاد بنا شده و ارتفاع آن ۱۸۶ متر است. دژ کادیفه کاله در گذشته نگهبان دائمی شهر ازمیر و دریای اژه بوده است و امروزه یکی از جاهای دیدنی ازمیر به شمار می رود.

کادیف کاله ی ازمیر یکی از جذاب ترین دیدنی های ترکیه است ، قلعه پاگوس یا کادیفه کاله با ۱۸۶ متر ارتفاع، از قرن چهارم قبل از میلاد تا کنون پا برجاست. شهر ازمیر توسط یکی از ژنرال های اسکندر به نام لیسماکوس بازسازی شد اما طی دوره های مختلف همچون دوره های امپراطوری یونان، رم، بیزانس و عثمانی شامل تغییرات بسیار چشمگیری شده است. در کادیفه کاله، ویرانه‌های باستانی شگفت انگیز و دیوارهای یک دژ وجود دارد که در دوره‌ی سلطنت اسکندر بزرگ ساخته شده. این دژ مکان مناسبی برای لذت بردن از یک چشم‌انداز عالی از خلیج ازمیر است.

کادیفه کالا که در ابتدا پاگوس نام داشته است، در زمان آمازون‌ها ساخته شده است و در دوره‌های امپراطوری یونان، رم، بیزانس و عثمانی دستخوش تغییراتی گردیده است. در نزدیکی قلعه کادیفه کاله نیز مخزن باستانی که مخصوص ذخیره آب آشامیدنی در زمان امپراطوری روم ، بیزانس و عثمانی بوده است قرار دار. همچنین در زمان اسکندر کبیر توسط یکی از ژنرال‌های او بنام لیسماکوس دوباره سازی شد که آثار آن تا به امروز باقی مانده است. ویرانه‌های باستانی شگفت انگیز و دیوارهای یک دژ در همان دوره اسکندر به قلعه اضافه شده است. این قلعه در ۲ کیلومتری خط ساحلی قرار داشته است و مکان مناسبی برای لذت بردن از یک چشم‌انداز عالی از خلیج ازمیر است. 

کادیف کاله ,جاذبه های گردشگری ازمیر,وقت سفر