موزه ملی بانکوک

موزه ملی بانکوک

موزه ملی بانکوک

موزه ملی بانکوک ، اصلی ترین موزه کشور تایلند و همچنین بزرگترین موزه در جنوب شرقی آسیا میباشد. این موزه تاریخ و هنر تایلند را به نمایش میگذارد و در نزدیکی تئاتر ملی بانکوک واقع شده است.این موزه در سال ۱۸۷۴ توسط شاه رامای پنجم تاسیس و افتتاح شد.با ما در وقت سفر همراه باشید تا بیشتر در مورد این موزه بدانید.

امروزه گالری موزه شامل نمایشگاهی است که تاریخچه تایلند را از دوران نوسنگی تا دوران ایجاد بانکوک پوشش می دهد. این مجموعه شامل کتیبه پادشاه رام خامهائنگ می شود که در سال ۲۰۰۳ در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شد. علاوه بر حفظ و نمایش آثار هنری تایلند ی از دورانهای دواراواتی، سریویجایا به دوره سوخوتای و آیوتا، موزه همچنین مجموعه گسترده ای از هنر بودایی آسیا مانند گندهارا هند، چینی تانگ، ویتنامی چم، اندونزیایی جاوا و هنر کامبوج خمر را نمایش می دهد. موزه ملی بانکوک در اصل توسط پادشاه رامای پنجم و با مجموعه های خصوصی از آثار باستانی پدرش پادشاه رامای چهارم (مانگکوت) تاسیس شد.

موزه ملی بانکوک, وقت سفرتاریخچه موزه ملی بانکوک

موزه ملی بانکوک اولین موزه عمومی تایلند است. پیشینه تاریخی موزه ملی بانکوک به سال ۱۸۵۹ و دوران سلطنت پادشاه رامای چهارم برمیگردد که پادشاه مصنوعاتی را که مورد احترامش بودند را گرداوری میکرد و کلکسیونی خصوصی در کاخ پادشاهی اش (گرند پالاس) فراهم کرده بود. در سال ۱۸۷۴ شاه رامای پنجم دستور ایجاد اولین موزه عمومی را در سالن کنکوردیا در داخل کاخ بزرگ برای نمایش مجموعه خصوصی پدرش، صادر کرد. در سال ۱۸۷۴ پادشاه رامای پنجم فرمان نقل مکان موزه از کنکوردیا به کاخ جلو را صادر کرد و آن را Wang Na Museum یا یا موزه کاخ جلو نامید. ۱۹ سپتامبر ۱۸۷۴ روز افتتاحیه موزه کنکوردیا توسط اداره هنرهای زیبا به عنوان روز تولد اولین موزه ملی تایلند مشخص شده است. در سال ۱۹۲۶، بعنوان موزه بانکوک نامگذاری شد و پس از آن به موزه ملی بانکوک ارتقا یافت.

کلکسیونهای با ارزش موزه ملی بانکوک

موزه ملی بانکوک در حال حاضر سه کلکسیون را در نمایشگاه دائمی خود دارد:

گالری تاریخ تایلند

گالری باستان شناسی و تاریخ هنر که شامل دو بخش گالری هنر دوران پیش از تاریخ و گالری هنر دوران تاریخی می شود.

گالری قوم شناسی و هنرهای تزئینی

موزه ملی بانکوک, وقت سفر

معماری نمایشگاه

سه سالن اصلی نمایشگاه در موزه وجود دارد:

سالن Siwamokhaphiman : در اصل کاخ شاهزاده رامای اول بوده و در حال حاضر خانه هنر تایلند ی است.

کلیسای کوچک بودایی : که در سال ۱۷۸۷ بنا شد و خانه تصویر مهم بودا است و بر روی دیوارهایش صحنه های زندگی بودا را به تصویر کشیده اند.

خانه قرمز : خانه ای با درخت ساج است که در اصل متعلق به سودارکا خواهر بزرگ پادشاه رامای اول بوده و امروزه می توان سبک زندگی مردم قدیم تایلند را در آن دید.

موزه ملی بانکوک از چهارشنبه تا یکشنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۶ بعد ازظهر (به جز از تعطیلی های رسمی) میزبان بازدیدکنندگان می باشد.

موزه ملی بانکوک,جاذبه های گردشگری بانکوک,وقت سفر