مسجد عیسی بیگ کوش آداسی

مسجد عیسی بیگ کوش آداسی

 مسجد عیسی بیگ 

دوره سلجوقیان است  مسجد عیسی بیگ کوش آداسی در سال 1375 به دستور آیدین اوغلو عیسی بیگ ساخته شد. این مسجد از لحاظ معماری نشانه‌های گذر از دوران سلجوقی به عثمانی دیده می باشد و دو گنبد و یک مناره از ویژگی های این مسجد می باشد و  مواد آن مثل سنگ، آجر و مرمر درست شده است .نقشه مسجد بر اساس مسجد جامع دمشق می باشد.در وقت سفر با ما همراه باشید:

این مسجد دو ورودی اصلی شرقی و غربی دارد که دیواره های غربی منقش به کتیبه و اشکال هندسی می باشند و با مرمر پوشیده شده اند. در حالی که نمای قسمت های باقی مانده از سنگ پوشیده شده است.

در قرن نوزدهم از مسجد عیسی بیگ کوش‌آداسی به عنوان کاروانسرا استفاده می شد. مسافران تور کوش آداسی می توانند با بازدید از این مسجد از زیبایی های معماری آن لذت ببرند. این مسجد مانند دیگر مراکز دیدنی کوش اداسی در نزدیکی شهر سلجوق قرار گرفته است و البته مربوط به دوره سلجوقیان است. از نظر طراحی معماری ، نشان‌دهنده گذران دوران انتهایی سلجوقی و ابتدای دوران عثمانی است. مسجدهای تک مناره، به معنای مسجد سنی‌هاست و نشان‌دهنده این است که مسجد عیسی بیگ کوش آداسی به دلیل دو گنبدِ بودن مربوط به عثمانی‌ها و دین آن‌هاست. موادی که در ساخت مسجد عیسی بیگ کوش آداسی به‌کار رفته‌اند، سنگ، اجر و مرمر هستند . در سفر به تور  کوش آداسی بازدید از جاذبه های گردشگری آن نظیر مسجد عیسی بیگ را هرگز از دست ندهید.

مسجد عیسی بیگ,جاذبه گردشگری کوش آداسی,وقت سفر