پارک ملي دلتاي کوش آداسی

پارک ملي دلتاي کوش آداسی

پارک ملي دلتاي آيدين بيوک مندرس

اين پارک ملي که در استان آيدين و درمحدوده شهرستانهاي کوش آداسي وسوکه قرار دارد،ازطريق جاده کوش آداسي "سوکه" قابل رفت و آمد مي باشد. فاصله اين پارک ملي تا کوش آداسي 28 کيلومتر و تا سوکه 34 کيلومتر است.در ادامه همراه وقت سفر باشید:

بخش شمالي اين پارک ملي داراي يک پوشش گياهي بي نظير در منطقه مديترانه است. گياهان تيره شاه بلوط و دفنه و نيز کليه گياهان مخصوص ناحيه مديترانه در اين شبه جزيره با طراوت و زيبايي خاصي ديده ميشود. شاه بلوط مخصوص نواحي جنگلي آناطولي شمالي، بيد، سرو و غيره تنها در اين منطقه از کشور در کنار هم وجود دارد. پارک ملي،آخرين نقطه غربي آناطولي است که نسل آن در حال انقراض است.همچنين فک مديترانه و لاک پشتهاي دريايي که در کشورهاي مديترانه اي تحت حمايت و حفاظت قرار گرفته اند در کناره ها و سواحل اين پارک ملي امکان زاد و ولد و رشد يافته اند.که این مکان از بهترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی بشمار میرود.

منطقه مقدس

منطقه مقدس واقع در روستاي گوزل چاملي که در دامنه تپه ديلک در محدوده شمال شرقي پارک ملي قرار دارد به قرون 9-8 پيش از ميلاد تعلق داشته و بعنوان محل کنفرانس هاي کنفدراسيون Panionion که مرکز سياسي و علمي ionia بوده مورد استفاده قرار مي گرفت. در اين پارک ملي گردشگاههايي براي استفاده روزانه وجود دارد و نيازهاي گردشگران را برآورده مي نمايد. همچنين بوفه و قهوه خانه صحرايي نيز وجود دارد. در اين مکان امکان پذيرايي در چادر و کاروان ها نيز وجود دارد.

پارک ملي دلتاي آيدين بيوک مندرس,جاذبه گردشگری کوش آداسی,وقت سفر