شهر سلگه و کوه دده گول آنتالیا

شهر سلگه و کوه دده گول آنتالیا  شهر باستانی سلگه (آلتين كايا) و کوه دده گول 

وقتی به پارک ملی کورپولو کانیون پا می گذارید می توانید یکی از جاذبه های زیر را انتخاب کنید و تور خود را ادامه دهید. با وقت سفر همراه باشید تا این مکانهای زیبا را به شما معرفی کنیم:

کوهستان دده گول

گردشگران میتوانند وقتی وارد این منطقه زیبا میشوند به صعود به مرتفع ترین قله کوهستان دده گول با ارتفاع 2992 متربیندیشند یا شهر باستانی سلگه . کوهنوردان نمی توانند در مقابل کوهنوردی ، اکتشاف و اردو زدن در این منطقه خوش منظره و با ابهت مقاومت کنند . کیلومترها در اطراف رودخانه درختان سرسبز وجود دارد و یک روز تعطیلات شما را به یادماندنی می کند . این نقطه یکی از بهترین نقاط برای شروع قایق سواری است . افراد بی تجربه ابتدا با نحوه قایق رانی در آب های خروشان آشنا می شوند. زیبایی رودخانه با دیدن مناظر و چشم اندازهایی که در طول مسیر قایق سواری در پیش چشم افراد قرار می گیرد دوچندان می شود .تور آنتالیا فرصتی ست که زیباترین جاذبه های گردشگری در آنتالیا از نزدیک ببنید و از آنها لذت ببرید . مطمئنا بهار فصل خوبی برای دیدن این زیبایی هاست .

شهر باستانی سلگه

در 35 كيلومتري شمال سريك، درجنوب دامنه کوههای توروس شهر كوهستاني و قديمي سلگه (آلتين كايا) قرار گرفته است.احتمالا شهر سلگه از طرف كاله هي بنا شده است. شهر به ترتيب تحت حاكميت ليديه، پرسي، روم و اسكندر قرار داشت.

آثار باقي مانده در شهر شامل نمايشنامه اي كه روي سنگ حكاكي شده است، در جنوب آن استاديوم و سالن ورزشي و در غرب آن معبدي به شكل ايون با موايف عقاب می شود.در جنوب استاديوم چشمه و آگورا ديده مي شود. در شمال ديوار قلعه ها كه در جنوب غربي شهر قرار دارد مقبره هاي زئوس و آرتميس و نيز نكروپل جای گرفته اند.

شهر باستانی سلگه و کوه دده گول,جاذبه گردشگری آنتالیا,وقت سفر