دره پلدار آنتالیا

دره پلدار آنتالیا

دره پلدار 

در سفر ترکیه می بینید که آنتالیا بخاطر طبیعت زیبایش بیش از سایر شهرهای ترکیه مورد توجه گردشگران قرار می گیرد اما نباید از این موضوع صرف نظر کرد که تاریخ ترکیه در سراسر آنتالیا به چشم می آید . آثار تاریخی زیادی در این استان قرار دارد که از بهترین سایت های تاریخی دنیا محسوب می شوند و طبیعت زیبای اطراف آنها ، تور آنتالیا را برای گردشگران به خاطره ای فراموش ناشدنی تبدیل می کند . یکی از بهترین تفریحات آنتالیا ، رفتن به دره پلدار آنتالیا ست .با وقت سفر همراه باشید تا در مورد این مکان بیشتر بدانید:

دره پلدار آنتالیا یکی از کاملترین جاذبه های گردشگری آنتالیا ست . طبیعت زیبا و ویرانه های باستانی ، منظره ای شگفت ایجاد کرده اند . در تور دره پلدار آنتالیا ماجراجویی های متنوعی پیش روی شماست : 

  • کوهپیمایی در جاده از پل Oluk به سمت منطقه باستانی سلگه ،
  • قایق سواری در جریان رودخانه Köprü آنتالیا 
  •  کمپینگ در دامنه  کوههای Dedegöl ، البته می توانید شنا کردن در رودخانه ، صرف غذاهای دریایی در رستورانهای مشرف به رودخانه و گشت و گذار در پارک ملی این منطقه را نیز به موارد بالا اضافه کرد.

دره پلدار آنتالیا در شمال شرقی آنتالیا و در جهت تاشاگیل Taşagil) و بش کوناک (Beşkonak) قرار دارد و بخاطر مناظر زیبایش شهرت دارد . جاده از روی یک رودخانه کوهستانی و از میان جنگلهای بکر با آبشارهای خروشان رد می شود . وقتی به پارک ملی کورپولو کانیون در 92 کیلومتری آنتالیا می رسید  دره زیبایی غنی از گونه های گیاهی و جانوران خواهید دید . دره 14 کیلومتر در امتداد رودخانه پلدار امتداد پیدا می کند و عمق آن در بعضی جاها به 400 متر نیز می رسد .پل رومی اولوک ، بر روی کانیون و پل بوگروم بر روی رودخانه کوجادره  ، شاهکار مهندسی زمان خود بودند .علاوه بر موارد فوق در این منطقه ویرانه های یک کلیسای کوچک که مربوط به قرن هفتم میلادی ، قنات ، و برج پادگان که حدودا 700 متر ارتفاع دارد ، ارزش بازدید را دارند .

دره پلدار,جاذبه گردشگری آنتالیا,وقت سفر