سد سیحان آنتالیا

سد سیحان آنتالیا

سد سیحان 

از تفریحات آنتالیا سدسیحان و دریاچه واقع در شمال شهرآنالیاست که گردشگران میتوانند به پیاده در باغهای چای و مجموعه رستورانهای زیبا ی آن که همگی مکانهای مناسبی برای فراراز گرمای روزانه آنتالیا به شمار می آیند بروند. هنگام غروب آفتاب ،از یک طرف منظره زیبای رودخانه که با چراغهای درخشان مزین گردیده در معرض دید شما قرار گرفته و از طرفی دیگر نسیم آرامی که در حال وزیدن است موجب تشکیل موجهای کوچک بر سطح آبهای این رودخانه می گردد.سد سیحان آنتالیا برای مردم ترکیه یکی از جاهای تفریحی آنتالیا محسوب می شود .با وقت سفر همراه باشید.

از جمله سواحل نزدیک به این منطقه که در عین حال دارای تسهیلات رفاهی مناسب نیز هست می توان به منطقه  یومورتالیک اشاره کرد. در این منطقه کاخی باستانی و یومورتالیک در بندرگاه قرار گرفته که به اسکله ماهیگیران مشرف می باشد.پارک چاملیک آنتالیا هم از جمله مناطق زیبای دیگر این منطقه است که در عین حال محلی مناسب برای ماهیگیری نیز به شمار می آید.

اسکله تفریحی مخصوص ماهی گیران که برای ماهیگیری به آن مراجعه می کنند .در واقع سد سیحان سرسبزی ، پوشش گیاهی زیبا و درختان تنومند خود را مدیون همجواری با پارک جاملیک آنتالیا می باشد.

سد سیحان در فاصله 50 کیلومتری از شهر آنتالیا قرار گرفته است و به راحتی با تاکسی یا اتوبوس قابل دسترسی می باشد .برای رسیدن به این سد می بایست از جاده بسیار زیبا و سرسبز آدانا گذر کنید که در طول مسیر با توجه به چشم انداز های کم نظیر این جاده خستگی راه را احساس نخواهید کرد .

سد سیحان آنتالیا,جاذبه گردشگری آنتالیا,وقت سفر