موزه موزاییک استانبول

موزه موزاییک استانبول

موزه موزاییک
یکی از بزرگترین موزه های موزاییک جهان ،  موزه موزاییک استانبول ترکیه از نظر تعداد موزاییک متعلق به شهر هاتای ترکیه می باشد .این موزه علاوه بر موزاییکهای مشهور جهانی خود دارای آتولیه موزاییک برای کودکان ، مرکز انیماسیون و تفریح کودکان با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز جهان ، سالنهای کنفرانس و بزرگترین مرکز کنسرواسیون دنیا نیز خواهد بود. بدلیل اینکه بیشتر اشیای آن هنوز در انبارهای موزه است در دنیا در رده دوم قرار گرفته و منتظر موزه جدید است.دروقت سفر به معرفی بیشتر این موزه میپردازیم.

موزه موزاییک استانبول، خانه‌ی موزاییک‌های اولیه‌ی بر جا مانده از کاخ بزرگ روم یا همان اقامتگاه اشرافی اولین امپراطورهای رومی است. از طریق بازارآراستا می‌توان به ورودی این موزه دسترسی داشت. در قدیم این اقامتگاه بزرگ شامل چندین تراس، قصرهای مختلف، کلیسا و پارک بوده است. هر چند تنها چیزی که در حال حاضر باقی مانده مرتبط به تحقیقات باستان‌شناسی سال ۱۹۳۵ است که گفته می‌شود بخشی از زمین حیاط قصر که از موزاییک‌های باقی مانده از قرن ششم پوشیده شده بود یافت شد. نقش‌های ساخته شده با موزاییک شامل تصاویری از گل‌ها، حیوانات، صحنه‌های مرتبط به شکار و شخصیت‌های افسانه‌ای می‌شوند.

موزائیک های وجود در این موزه از دوران بیزانس، کاخ قسطنطنیه و … می باشند که صحنه هایی از شکار، تصاویر سلاطین رجال معروف، مردم عادی و مناظر را به تصویر کشیده اند.باستان شناسان تخمین زده اند که در حیاط موزه 80.000.000 میلیون قطعه موزائیک کوچک (از جنس آهک و شیشه) به کار رفته است.موزه زیبا و بزرگ موزائیک استانبول یکی از دیدنی های استانبول است که در نزدیکی میدان سلطان احمد، در بازار آراستا واقع شده است.

موزه موزاییک,جاذبه گردشگری استانبول,وقت سفر