پل گالاتا استانبول

پل گالاتا استانبول

پل گالاتا در استانبول

یکی از پر طرفدار ترین مقاصد گردشگری استانبول پل گالاتای استانبول است .این پل تاریخ رنگینی دارد و در طول تاریخ در مکان های مختلف، ۵ بار دوباره سازی شده است.در ادامه همراه وقت سفر باشید تا با این پل دیدنی استانبول بیشتر آشنا شوید.

پل گالاتا در استانبول که در کتاب مارک تواین هم از آن نامبرده شده است، یکی از معروفترین پلهای استانبول به حساب می آید,می توانید روی یک طرف آن بایستید و آسیا را ببیند و یا روی غرب آن بایستید و چشم اندازی از اروپا داشته باشید!
این پل پر از ترافیک مردمی است که دارند به تجارتشان می رسند، هر کسی سرش به کار خودش است و هیچ کسی به شما توجه نمی کند بنابراین می توانید یک روز خوب را به همراه مردم استانبول و در جمع آنها سپری کنید و از نزدیک با زندگی آنها آشنا شوید. این پل ، قطب شاخ طلایی است
دلایل بازدید از پل گالاتا

  •  روی این پل می توانید ماهی گیرهای دوست داشتنی زیادی ببینید که دیگر به توریست هایی که از فاصله ی دور و نزدیک از صورت آنها مرتبا عکس می گیرند، عادت کرده اند. آنها همیشه آنجا هستند چه روز چه شب، در سرما و در گرما، در باران و در آفتاب. دیدن این ماهی گیرها به خودی خود یک تجربه ی جالب است و می تواند چندین ساعت مشغولتان کند.
  •  پل گالاتا جایی است که مردم محلی استانبول آن را خیلی دوست دارند و زیاد به آن می روند. پس یک فرصت عالی برای بدست آوردن دیدی واقعی از زندگی مردم ترکیه در یک شهر بزرگ است.
  • غذاهای ارزان و خوشمزه ی ترکی روی این پل به فراوانی وجود دارند از ذرت داغ گرفته تا ساندویچ ۵ لیری ماهی. رستوران های ۵ ستاره را فراموش کنید چون غذاهای روی این پل دقیقا به اندازه ی همان رستوران ها خوشمزه هستند.
  •  می توانید روی شاخ طلایی قایق سواری کنید آن هم فقط با ۱۲ لیر.
پل گالاتا,جاذبه گردشگری استانبول,وقت سفر