بازار آراستا استانبول

بازار آراستا استانبول

بازار آراستا 

یکی از مراکز خرید استانبول درترکیه که بسیار معروف میباشد,بازار آراستا استانبول است که در خود ترکیه به نام " سیپاهی کارسیسی" شناخته شده است.این بازار در کنار مسجد آبی قرار دارد و فضایی خیلی آرامتر از بازار بزرگ استانبول دارد. در بازار آراستا می توانید جواهرات، پارچه و فرش خریداری کنید. علاوه بر این، یک موزه ی هنر کوچک هم در آن قرار دارد.با وقت سفر همراه باشید تا بیشتر ایین بازار قدیمی را بشناسید:

البته این بازار نزدیک موزه موزائیک و پشت مسجد آبی قرار گرفته است و از جمله بازارهای خوب استانبول محسوب می گردد که در بخش قدیمی شهر زیبای استانبول قرار دارد.

این بازار در قرن هفدهم میلادی و در دوره حکومت عثمانی  همزمان با مسجد آبی  ساخته شده است و از ابتدا برای نگهداری و مراقبت از اسب کاربرد داشته است. بعد از آن در قرن ۱۸ این مکان دوباره بازسازی شد و از آن به عنوان بازار استفاده کردند که تا به امروز هم پا بر جا بوده و هم بسیاری از گردشگران در تور استانبول از آن دیدن می‌کنند.

لازم به ذکر است که بازار آراستا استانبول تقریبا دارای 40 چهل باب مغازه در مجاور خیابان میباشد.میتوان در این محل دست فروشان را نیز دید و مسافران استانبول صنایع سنتی و دستی را میتوانند در اینجا پیداکنند.

از طرفی اگر بازار بزرگ نبود، شاید این بازار اسم و رسم بیشتری می یافت، و بیشتر به چشم می آمد اما الان فقط یک بازار سنتی معمولیِ قرن 17 باقی مانده است.

بازارآراستا,جاذبه گردشگری استانبول,وقت سفر