جزیره گالاتاسرای استانبول

جزیره گالاتاسرای استانبول

جزیره گالاتاسرای 

شاید ندانید که درست با کمی فاصله از بخش شمالی پل بسفر، جزیره ای کوچک قرار دارد. جزیره گالاتاسرای که تنها ۱۶۵ متر با ساحل اروپایی استانبول فاصله دارد، منظره و چشم اندازی فوق العاده از بسفر را به شما هدیه می دهد.با وقت سفر همراه باشید تا بیشتردرمورد این جزیره بدانید.

در این جزیره کوچک چندین رستوران و کافه و دو استخر به چشم می خورند که میزبان هنرمندان مشهور بسیاری بوده است.

سرگذشت جزیره سوآدا، (سرکیس یا جزیره گالاتاسرای)

جزیره سوآدا که امروز به نام جزیره گالاتاسرای شناخته می شود در تنگه بسفر واقع شده که سندش در قرن نوزدهم (1874م) توسط سلطان عبدالحمید دوم به معمار مشهور ارمنی سرکیس پالیان منتقل شد.

باشگاه ورزشی گالاتاسرای ترکیه که یکی از معروف ترین باشگاه های ترکیه و البته اروپاست، در سال 1957 جزیره کوچکی به نام گوروچشمه (چشمه خشک‌شده) در تنگه بسفر رو خریداری و اقدام به ساخت تاسیسات ورزشی  فوتبال کرد.با اینکه اکثر بازیهای تیم فوتبال این باشگاه در ورزشگاه "کمال آتاتورک" استانبول برگزار میشه ولی اغلب تاسیسات ورزشهای آبی این باشگاه بزرگ در این جزیره قرار گرفته است.امروزه این جزیره نه تنها برای ورزش مورد استفاده قرار میگیره که کارکردهای تفریحی و ترویستی هم پیدا کرده و نام جزیره هم به گالاتاسرای تغییر داده شده است .


ادعایی برای باز پس گیری جزیره گالاتاسرای
پانم نیلهان عثمان اوغلو چهره جدید و خبر سازی است که در طی ماه های گذشته مورد توجه رسانه های ترکیه قرار گرفته و هر از چند گاهی مصاحبه هایی از او منتشر می شود.
نیلهان عثمان اوغلو نوه سلطان عبدالحمید دوم ملقب به سلطان سرخ  یکی از آخرین پادشاهان حکومت عثمانی است که به عنوان حامی سیاست های رجب طیب اردوغان نیز شناخته می شود.
عثمان اغلو طی مصاحبه ها و نطق هایش نه تنها از سیاست های اردوغان حمایت می کند بلکه اخیراً در یک برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد که بزودی یکی از اعضای خانواده آن ها جهت همیاری رجب طیب اردوغان پای بر عرصه سیاست ترکیه خواهد گذاشت.وی در این مصاحبه در خصوص ملاقاتش با رجب طیب اردوغان گفت:
          به او گفتم شما نسبت به پدر بزرگ من آدم بسیار خوشبختی هستید زیرا مردم ترکیه حامی سیاست های شما می باشند.
اما موضوعی که اخیراً مورد توجه رسانه های ترکیه قرار گرفته ادعای عثمان اغلو در خصوص اموال مصادره شده خانواده سلطنتی وی می باشد.وی در یک برنامه تلویزیونی گفته است:
          ما خواهان بازپس گیری جزیره سوآدا «گالاتاسرای» می باشیم و بزودی از طریق دادگاه اقدام خواهیم کرد این جزیره جزء املاک خصوصی خانواده ما می باشد.


جزیره گالاتاسرای,جاذبه گردشگری استانبول,وقت سفر