تله کابین استانبول

تله کابین استانبول

تله کابین 
یکی ازاین جاذبه ها، تله کابین استانبول است.مسیراین تله کابین به سمت تپه ای زیباست که ازفرازآن می توانید تصویری متفاوت از استانبول را ببینید .دروقت سفر به معرفی این مکان تفریحی بیشتر میپردازیم:
اگر از تماشای استانبول ازبالای تپه ها وبرج های مختلف لذت میبرید،تله کابین استانبول را فراموش نکنید.

میتوان بدون استفاده از تله کابین و تنها با اتوبوس به بام استانبول بروید اما نمایی که از تپه پیرلوتی قابل تماشاست وهمچنین هیجان تله کابین سواری ، بسیار جذاب است.تپه به پیرلوتی یکی اززیباترین تپه ی استانبول است و به بام عشاق شهرت دارد.بالای این تپه ، کافه ها و رستوران هایی وجود دارد و از بالای این تپه میتوانید تمام استانبول را ببینید .تپه پیرلوتی یکی اززیباترین نقاط استانبول است که مشرف به خلیج طلایی و روبروی مینیاتورک پارک قرار دارد . در این تپه کافه ای با نام پیرلوتی قراردارد که مربوط به قرن 19 می باشدودر بهترین نقطه تپه واقع است. در کنار این تپه قبرستانی سرسبز بچشم می خورد که برای اکثر گردشگران بازدید ازآن بسیار جذاب می باشد . بالای تپه یک تراس خیلی بزرگ وجود دارد و منظره زیبایی را به نمایش میگذارد از سمت راست پل های روی تنگه، در روبرو دو جزیره خیلی کوچک وسط دریا و در سمت چپ تپه ای پوشیده از خانه و مناره های مساجد دیده میشد .

تله کابین استانبول , وقت استانبول

مدت زیادی از افتتاح این تله کابین نمیگذرد و مردم پیش از این برای رفتن به تپه از تاکسی استفاده می کردند .تله کابین استانبول که در زبان ترکی به آن تله فریک می گویند توسط یک شرکت ایتالیایی به طول 384 متر در سال 2005 ساخته شده است . ایستگاه اصلی این تله کابین در ساحل گلدن هورن در فضایی به وسعت 625 متر مربع بنا شد . همچنین ایستگاه ایوپ به بازدید کنندگان پارکینگ نیز ارائه می دهد و ایستگاه برگشت در مقابل کافه پییر لطفی در فضایی به وسعت 250 متر مربع قرار گرفته است . این تله کابین از بالای باغ پشت کاخ دولما باغچه و از نزدیکی هتل هیلتون استانبول می گذرد و حدود 10 کیلومتر با فرودگاه آتاتورک فاصله دارد .

تله کابین استانبول , وقت استانبولاز هتل های معروف نزدیک ایستگاه تله کابین میتوان به هتل لازونی و هتل رامادا مرتر استانبول اشاره کرد . اگر در یکی از هتل های قسمت شرقی اقامت دارید می توانید با این تله کابین به میدان تکسیم یا بی اوغلو بروید و یا اگر در یکی از هتل های نزدیک به میدان تاکسیم اقامت دارید می توانید برای تفریح سوار تله کابین شوید و در حین سواری از منظره زیبای زیر پای خود لذت ببرید .البته بهترین راه برای رفتن به ایستگاه تله کابین ،استفاده ازخط اتوبوسی ست که از ایستگاه امینونو حرکت می کند و کنار ورودی تله کابین در ایستگاه EYUP توقف دارد .

تله کابین,جاذبه گردشگری استانبول,وقت سفر