موزه یخ استانبول

موزه یخ استانبول

موزه یخی 

موزه های ساخته شده از یخ و جشنواره های مجسمه های یخی سالهاست که در سرتاسر دنیا برگزار میشود و بازدیدکنندگان بسیاری را به خود اختصاص می دهد . هنرمندان زیادی از سرتاسر دنیا به این جشنواره ها سفر میکنند و آثار خودشان را برای بازدید عموم قرار می دهند . شهر استانبول نیز در این زمینه عقب نمانده به موزه یخی خود را برای بازدید توریست ها آماده کرده است. درادامه مطلب با وقت سفر همراه باشید.

 موزه یخی استانبول در 23 آپریل سال 2010 در شهر استانبول افتتاح شده است . این موزه که اولین موزه یخی در کل اروپا میباشد ، اولین موزه یخی است که در درکشوری با آب و هوای معتدل مانند ترکیه ایجاد شده است . این موزه با سرمایه گذاری که توسط یک سرمایه گزار نروژی در شهر استانبول انجام شده و در تاریخ 23 آپریل که روز جهانی کودکان و تعطیلات در سراسر دنیا میباشد ، بازگشایی شده است.

بدون شک این موزه یکی از دیدنی های استانبول میباشد که 365 روز سال باز است و شما میتوانید از دیدن آن لذت ببرید . مساحت این موزه 1400 متر مربع میباشد و دمای داخل آن به 5 درجه زیر صفر میرسد . اما نگران نباشید برای بازدید از این موزه در بخش ورودی به شما کت مخصوص داده میشود که میتوانید آن را بپوشید و در محوطه موزه قدم بزنید .

موزه یخی , وقت سفردر این موزه کلاٌ 34 مجسمه یخی قرار دارد که برای ساخت انها 70 تن یخ از کشور سوئد آورده شده است و برای ساخت تونل های یخی و دالان هایی که  بازدیدکنندگان از بین آنها گذر میکنند نیز 100 تن یخ استفاده شده است . طراحی این موزه توسط طراحان سوئدی که هتل یخی مشهور در سوئد را طراحی کرده اند انجام شده است

موزه یخی , وقت سفر

اما دیدنی ترین بخش های این موزه عبارت است از بخش وایکینگها که در قسمت اول این موزه واقع شده است . وایکینگها 880 سال از طرق دریای سیاه وارد استانبول شدند و شهر استانبول را میکلاگارد یا سرزمین حفاظت شده نامیدند .در بخش ورودی موزه یخی استانبول ، مجسمه های یخی از وایکینگ ها قرار داده شده است و همچنین کشتی بزرگ وایکینگ به طول 7 متر و مسیر رودخانه ای که کشتی روی آن قرار گرفته است با ظرافت تمام ساخته شده است .

 بخش دوم این موزه درباره منطقه اسکاندیناوی و طبیعت این منطقه میباشد . این منطقه قطب شما و کشورهای حوزه قطب شمال را برای شما تداعی می کند و بخش سوم این موزه نیز در لیوان های یخی به شما آب میوه رایگان تعارف می کنند .

موزه یخی , وقت سفر

 موزه یخی استانبول در منطقه بایرام پاشا استانبول داخل مرکز خرید فروم استانبول قرار گرفته است .علاوه بر موزه یخی، آکواریوم بزرگ ترکواز استانبول نیز در داخل این مرکز خرید قرار گرفته است. اگر با تور استانبول به این شهر سفر می کنید میتوانید اطلاعات دقیق تری را از راهنمای تور خود دریافت نمایید .

موزه یخ,جاذبه گردشگری استانبول, وقت سفر