پارک گولهان استانبول

پارک گولهان استانبول

پارک گلخانه 
پارک گولهان استانبول (به معنای خانه ی گل رز) یا پارک گلخانه از قدیمی ترین و بزرگترین جاهای دیدنی استانبول می باشد که پارکی تاریخی و بی نهایت زیبا است.این پارک درمنطقه ی امینونو ودرمجاورت قصر Topkapı استانبول واقع شده است.در وقت سفر درمورد پارک گولهان بیشتر توضیح میدهیم.

پارک گولهان برای قرن ها به عنوان باغ خارجی کاخ امپراتوری عثمانی خدمت میکرد و برای عموم باز نبود.

این پارک شامل مناطق تفریحی، قهوه خانه، زمین بازی، باغ وحش، استخر بزرگ و مدرن و... می باشد. از دیگر ویژگی های مهم این پارک، داشتن هتل برای اقامت مسافران می باشد.
از سال 1912 بازدید از این پارک برای عموم آزاد شد و به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استانبول به شمار آمد.

پارک گولهان , وقت سفر

این پارک از جمله معدود جاهای دیدنی استانبول است که مهم ترین مناظر استانبول از قبیل ساحل سوفیا، کاخ توپکاپی، موزه باستان شناسی استانبول، مسجد آبی و مخزن زیرزمینی در نزدیکی این پارک قرار دارند.
قدیمی ترین بنای یادبود استانبول به نام "ستون گت" که یک سنگ مرمر با ارتفاع 18 متر است در اواخر قرن سوم میلادی در شرق پارک گلخانه استانبول ساخته شده است.

پارک گولهان , وقت سفر اولین مجسمه ی اتاتورک در ترکیه در سال 1926 توسط هنریش کریپل در این پارک ساخته شده است.در خارج از پارک، تعدادی از کیوسک های فروش اسنک، نوشیدنی و بستنی مشهور ترکی که مخصوص ماه های تابستان می باشد، وجود دارد.این پارک به دلیل وجود جاهای دیدنی و مکان های تاریخی اطراف خود، مورد توجه مسافران تور استانبول قرار گرفته است.

پارک گولهان,جاذبه گردشگری استانبول,وقت سفر