دلفیناریوم استانبول

دلفیناریوم استانبول

دلفیناریوم 

یک پارک تفریحی و سرگرم کننده در منطقه ی شاخ طلایی ،  Golden Horn و همچنین یکی از بهترین شهر بازی در شهر استانبول است.در وقت سفر به معرفی این مکان میپردازیم:

 دلفیناریوم استانبول، یکی از بهترین مکانها و تفریحات در این شهر به خصوص برای کودکان و خانواده ها به شمار می رود. این پارک ۸۶۹۵ متر مربع اندازه دارد که ۵۸۰۰ متر مربع آن، فضای داخلی پارک است. سیستم آبی و استخر پارک هم وسیع است و چیزی در حدود ۷ مدخل آب جداگانه متصل به هم ساخته شده که ۳۱۰۰ متر مکعب را در بر می گیرد.دلفیناریوم استانبول، بزرگترین دلفیناریوم در اروپا نیز به شمار می رود.

بازدیدکنندگان می توانند از نمایش دلفین ها لذت برده، دنیای پستانداران آبزی چون دلفین را کشف کنند و به تماشای بازیگوشی فوک خزدار، شیر های دریای بزرگ و نمایش جذاب وال سفید بنشینند و روز خوبی را در دلفیناریوم استانبول سپری کنند.

فعالیت ها و جذابیت های دلفیناریوم استانبول

شما می توانید از نمایش دلفین ها لذت برده، همراه آن ها شنا کنید یا در آب شیرجه بزنید یا از دلفین درمانی استفاده کنید. اجرای نمایش دلفین ها ۱ ساعت به طول انجامیده و به بازدیدکنندگان برای عکاسی با دلفین ها نیز اجازه داده می شود.

شرایط شنا همراه با دلفین ها در دلفیناریوم استانبول

شرایط برای کسانی که می خواهند شنا با دلفین ها را تجربه کنند و لذت ببرند، آن است که شخص بتواند بدون هیچ پشتیبانی و کمکی به خوبی شنا کند. زیرا عمق آب در استخر دلفین ها ۵ متر است و شما اجازه پوشیدن جلیقه نجات و ورود به آب را ندارید.

کودکانی که برای شنا با دلفین ها اجازه دارند، باید سنی بیشتر از ۱۰ سال در فصل سرما و ۶ سال در فصل گرما داشته باشند.

دلفیناریوم استانبول  , وقت سفر

بنا بر مسائل امنیتی زنان باردار اجازه ی شرکت در برنامه ی شنا همراه با دلفین ها را نداشته و کسانی که برای شرکت در این برنامه اقدام می کنند، باید در وضعیت جسمی و روحی سالمی باشند و هیچ گونه بیماری مسری نداشته باشند.

این پارک در اواخر سال ۲۰۰۸ میلادی در دسترس عموم قرار گرفت.  این پارک بین یک پروژه ی مشترک بین جمهوری ترکیه و دولت روسیه که به فرهنگ هر دو کشور کمک شایانی می کند. جشن افتتاحیه پارک با حضور "شهردار شهر استانبول، وزیر بزرگ امور خارجه ی کشور روسیه، مدیر عامل پارک و بسیاری از مسوولان دیگر، تاجران، دانش آموزان و ساکنان شهر استانبول، برگزار شد.

دلفیناریوم استانبول  , وقت سفر

دلفیناریوم,جاذبه گردشگری استانبول, وقت سفر