موزه اسباب بازی استانبول

موزه اسباب بازی استانبول

موزه اسباب بازی 

 توسط شاعر و نویسنده ترکیه siunay akin در 23 اپریل 2005 افتتاح شد .این موزه که شبیه به خانه های تاریخی میباشد برای علاقه مندان کودک و بزرگسال جالب و همیشه مورد توجه بوده است. در ادامه با وقت سفر همراه باشید.

از سال 1990 شروع به جمع اوری عروسکهای کشورهای مختلف نموده و در این موزه قرار داده این عروسکها بازیچه هایی هستتند ک از سال 1700 در کشورهای مختلف ازآنها استفاده میشد.

این موزه درباره اسباب بازی ها بوده و میتوان گفت یکی از تفریحات و جاذبه های دوست داشتنی شهر استانبول برای کودکان است. 

معماری و دکوراسیون داخلی این موزه بوسیله ایهام دوقان، یکی از معروف ترین طراحان و معماران ترک انجام شده است.

موزه اسباب بازی استانبول , وقت سفر

هدف از ایجاد این موزه، ایجاد یک تونل زمان و نشان دادن سه نسل هر خانواده است. در این موزه از پیر تا جوان میتوانند لذت ببرند و دوران کودکی خود را زنده کنند.

این موزه جالب در بخش اسیایی استانبول و منطقه goztepe واقع شده این موزه در 6 طبقه و 10 اتاق است که شامل 80 ویترین اسباب بازی است.

توریست ها و گردشگران توراستانبول میتوانند هر روز هفته، البته به جز روزهای دوشنبه از ساعت نه صبح تا شش بعد از ظهر از موزه اسباب بازی استانبول بازدید داشته باشند و همینطور برای ورود به آن باید هزینه بلیط ورودی به مقدار ده لیر ترکیه برای هر نفر را پرداخت کنند. 

اگر کارت موزه از قبل داشته باشید نیز میتوانید به صورت رایگان از موزه اسباب بازی استانبول دیدن کنید.

موزه اسباب بازی استانبول , وقت سفر

این موزه شگفت انگیز که به بهشتی برای کودکان در استانبول تبدیل شده در محله کادیکوی قرار دارد.میتوانید با استفاده از اتوبوس ها، ازایستگاه کادیکوی حرکت کرده و در ایستگاه گز تپه پیاده شوید.

موزه اسباب بازی,جاذبه گردشگری استانبول,وقت سفر