قایق های امینونو استانبول

قایق های امینونو استانبول

امینونو 

محله امینونو در استانبول یکی از معروف ترین محله های در این شهر بوده که در منطقه سلطان احمد میباشد. زیبایی این محله شما را شگفت زده خواهد کرد.با وقت سفر همراه باشید تا در مورد این منطقه و غذاهای دریایی آن بیشتر بدانید:

کشتی ها و قایق های بادی بسیاری از آسیا و یا اروپا مثل نیویورک به این سمت حرکت کرده و وارد این منطقه میشوند.همینطور در کنار این اسکله میتوان ساندویچ های ماهی، ذرت کبابی و صدف سرخ شده بسیار خوشمزه ای پیدا کرد.خیلی از این غذاها داخل آشپزخانه کشتی های کوچکی که کنار اسکله هستند پخت میشود. بین اسکله امینونو استانبول و اسکله کاراکوی پل معروف گالاتا قرار داشته به این صورت که با عبور از یک طرف پل به امینونو استانبول و از طرف دیگر به بندر مهم کاراکوی قدیمی خواهید رسید. کاراکوی همچنان یکی از قدیمی ترین بنادر شهر استانبول بوده که در زمان عثمانی ها مرکز تجاری و صنعتی بسیاری مهمی برای آنها بوده. اما امرزوه تنها کشتی های تفریحی هستند که توریست ها و گردشگران تور استانبول را با خود داشته و آنها را به این محله میرسانند.

تا سال 2009 منطقه ای مستقل بود ، در این سال با منطقه فاتح ادغام شد  و تحت پوشش آن قرار گرفت. امینونو در مرکز شهر استانبول قرار داشته و دیدنیهای تاریخی بسیاری دارد.در زمان عثمانی منطقه امینونو در مقابل دادگاه یا عدالتخانه و مرکز گمرک شهر قرار داشته و به همین علت به این نام خوانده می شود. امین در ترکی به معنی عدالت و عادل و اونوبه معنی مقابل است.

از نظر شهری این منطقه مسکونی نیست و بیشتر ساختمان های ان را ادارات و بازارها تشکیل می دهند. شلوغ ترین مسیر کشتی از تنگه بسفر به دریای مرمره و تنها مسیر حمل خودرو از طریق آب در شهر نیز در این منطقه قرار دارد.

دو بازار قدیمی امینونو آن را تبدیل به یکی از جذاب ترین مناطق تجاری شهر کرده است.رستوران های سنتی نیز دراین منطقه فراوانند و بعضی از قدیمی ترین غذاخوری ها و شیرینی فروشی های شهردر خیابان های اطراف این بازار قرار دارند. در این میان غذاهای دریایی منطقه امینونو از شهرت ویژه ای برخوردارند.

قایق های امینیو استانبول , وقت سفر

* محله امینونو در جنوب شاخ طلایی واقع است و قدیمی ترین بخش استانبول می باشد .گسترش شهر از این منطقه شروع شده است.

* این محله ی مرکز اصلی حمل و نقل در دوران بیزانس بوده و بعضی از مشهورترین جاذبه های استانبول نظیر بازار فلفل، مسجد جدید و مسجد رستم پاشا را در خود جای داده است.

* ایستگاه قطار سیرکچی که در اواخر دوره عثمانی ساخته شده، در مرکز این محله قرار دارد.

* از دیگر جاذبه های این محله دفتر پست مرکزی می باشد که دراواخر دوره عثمانی ساخته شده است.

* امینونو یکی از شلوغ ترین محله های استانبول است که تنها 55000 سکنه دارد، اما همه روزه بیش از 2 میلیون نفر به این منطقه می آیند. کارهایی که میتوانید انجام دهید.

* پیاده روی به سمت بندر قدیمی و لذت بردن از چشم انداز عالی آن.

* پیاده روی در خیابان مجاور بندر و استفاده از اتمسفر فرح بخش آن نکات ضروری.

* نوشیدن قهوه تر ک در یکی از قهوه خانه های سنتی این محله توصیه می شود.

قایق های امینونو,جاذبه گردشگری استانبول,وقت سفر