موزه هنرهای مدرن استانبول

موزه هنرهای مدرن استانبول

موزه هنرهای مدرن 

موزه هنرهای مدرن استانبول درسال 2004 تاسیس گردید که اولین موزه هنرهای مدرن درترکیه و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می شود.برای آشنایی بیشتر با موزه هنرهای مدرن استانبول با وقت سفر همراه باشید.

مساحت این موزه مدرن ۸۰۰۰ متر مربع است که در ساحل بسفروس و در ناحیه اروپایی واقع شده است و جایی شگفت انگیز برای طرفداران و دوست داران هنر است.

علاوه بر گالری های دائمی و موقتی که در این موزه وجود دارد.بخش های دیگری مانند گالری عکاسی، محلی برای برنامه های آموزشی واجتماعی، سینما، رستوران و بخش طراحی ویک کتابخانه خیلی بزرگ است.

درطبقه اول، نمایشگاه دائمی درتالار اصلی قرار دارد که دردورهای مختلف محتویات آن تغییر کرده آثار هنرمندان درقرن بیستم دراین محل قراردارد.

موزه هنرهای مدرن وقت سفر  , استانبول

درطبقه همکف نیز چندین  نمایشگاه موقت وگالری های عکاسی نیز وجود دارد.

نمایشگاه های منطقه ای وجهانی پیرامون هنرهای بصری ونمایشگاهای دربخشPop-Up که به معماری، طراحی، تصویرمتحرک ورسانه های جدید می پردازد نیز در این محل برگزار می گردد.

موزه هنرهای مدرن وقت سفر  , استانبول

کتابخانه بزرگی نیزدرنمایشگاه وجود دارد با حدود۱۱۵۰۰ کتاب که تعداد آن نیز رو به افزایش است. این کتاب ها درزمینه های تاریخ هنرترکیه وهنرمندان ترک، کاتالوگ ها وبروشورهای مرتبط با موزه ، گالری و مجموعه های شخصی، انتشارات نظری درباره هنر، عکاسی، موزه شناسی است.

موزه هنرهای مدرن وقت سفر  , استانبول

دراین موزه همچنین فروشگاهی قرار دارد با انواع کتاب ها و لوازم هنری، جواهرات، لوازم دکوری که گردشگران می تواند از لوازم هنری این فروشگاه به عنوان سوغات استانبول خریداری کنند.

موزه هنرهای مدرن,جاذبه گردشگری استانبول,وقت سفر