موزه نساجی استانبول

موزه نساجی استانبول

موزه نساجی استانبول
یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری استانبول ، موزه های این شهرهستند . تنوع موزه ها ، برای اکثر گردشگران بسیار جذاب است.یکی از معروف ترین موزه های استانبول ، موزه نساجی ست.این موزه نمایشگاهی از فرش های قدیمی و انواع منسوجات سراسر دنیاست .با وقت سفر تا انتها همراه باشید.
درباره موزه جالب نساجی در استانبول
درشهر توریستی استانبول موزه های مختلفی احداث شده که این موزه ها از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری استانبول به شمارمی آیند. یکی از این موزه های دیدنی ، موزه نساجی استانبول است که با قدمتی بیش از 90 سال در زیرزمین مسجد آّبی (مسجد سلطان احمد) واقع شده و توسط فردی به نام جورج هویت مایرز تاسیس شده است.افراد علاقه مند به فرش های قدیمی ، تاریخچه فرش و انواع منسوجات می توانند به موزه نساجی مراجعه نموده و ساعتی را به گردش در بخش های مختلف آن اختصاص دهند .


موزه نساجی و فرش استانبول  , وقت سفراطلاعاتی در مورد موزه دیدنی و جذاب نساجی در استانبول

موزه نساجی استانبول در سال 1925 میلادی بازگشایی شده تا کلکسیونی از فرش های قدیمی و انواع منسوجات سراسر دنیا در آن به نمایش گذاشته شود . موزه Textile که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید با داشتن جذابیت های فوق العاده هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند .

موزه نساجی و فرش استانبول  , وقت سفر

هدف از ایجاد این موزه در نیمه اول قرن بیستم گسترش دانش عمومی و قدردانی از هنر و فرهنگ در سطح محلی ، ملی و بین المللی بوده و همچنین اهمیت دادن به منسوجات در جهان از طریق بورس تحصیلی ، نمایشگاه ها و برنامه های آموزشی از دیگر برنامه های این موزهارزشمند می باشد . 

موزه نساجی ,جاذبه گردشگری استانبول,وقت سفر