حمام تاریخی خرم سلطان استانبول

حمام تاریخی خرم سلطان استانبول

حمام تاریخی خرم سلطان

دراستانبول  جاذبه های تاریخی متعددی از مساجد گرفته تا بازارها و حمام های سنتی وجود دارد که بازدید از تمامی ان ها نیازمند داشتن زمان کافی است لذا اگر گردشگران قبل از سفر بتوانند اطلاعات لازم در مورد این اماکن کسب کنند سفرشان دلچسب تر خواهد بود . در این مطلب به معرفی حمام خرم سلطان استانبول (Ayasofya Hurrem Sultan Hamami) پرداخته شده است با وقت سفر همراه باشید تا بیشتر در مورد حمام تاریخی خرم سلطان بدانید .

حمام های تاریخی از جمله جاذبه های گردشگری استانبول  هستند که گردشگران در سفر به این شهر می توانند مورد بازدید قرار داده و از جذابیت های آن ها لذت ببرند . از معروف ترین حمام های به جای مانده از گذشته می توان به حمام خرم سلطان استانبول اشاره نمود که در سال های میانی قرن شانزدهم بنا شده و دارای دو قسمت کاملا جداگانه و متقارن برای آقایان و خانم ها می باشد .

حمام خرم سلطان به درخواست همسر سلطان سلیمان عثمانی در منطقه تاریخی و دیدنی فاتح ساخته شده و امروزه به عنوان جاذبه ای توریستی مورد بازدید گردشگران تور استانبول  قرار می گیرد . این حمام تاریخی بین مسجد سلطان احمد (مسجد آبی) و ایاصوفیه واقع شده و معماری زیبای این حمام می تواند چشم هر بیننده ای را خیره سازد .

حمام تاریخی خرم سلطان استانبول , وقت سفر

حمام خرم سلطان استانبول در میدان سلطان احمد قرار گرفته و در سال 1556 میلادی به دست معمار برجسته عثمانی ، سنان ساخته شده است . این حمام که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید به عنوان یکی از لوکس ترین حمام های سنتی در استانبول دارای بخش های جداگانه برای خانم ها و آقایان ، دالان های شاهانه و اطاق های چوبی است . توجه داشته باشید که بخش مربوط به آقایان در قسمت شمالی و بخش متعلق به بانوان در قسمت جنوبی این حمام قرار گرفته است همچنین ورودی مردان در شمال ساختمان و ورودی خانم ها در غرب این بنا واقع شده است .

 حمام تاریخی Hürrem Sultan در ایاصوفیه از زمان ساخت تا اوایل قرن بیستم مورد استفاده قرار می گرفت اما در سال 1910 درهای آن برای سال های زیادی بسته شد فقط گاهی اوقات از این حمام زیبا به عنوان زندان و انبار کاغذ و نفت استفاده می شد.حمام خرم سلطان که از زیباترین حمام های سنتی در استانبول می باشد برای اولین بار در 1958-1957 مورد تعمیر و ترمیم قرار گرفت و تا سال 2007 به عنوان بازار فرش فعالیت می کرد . بعد از صرف 17 میلیون لیر و یک پروژه بازسازی سه ساله که در سال 2008 آغاز شد این مکان در ماه می 2011 به عنوان حمام عمومی شروع به فعالیت نمود و به ارائه خدمات به مردم بومی و گردشگران توراستانبول  پرداخت .

حمام تاریخی خرم سلطان استانبول , وقت سفر

همانگونه که بیان شد این حمام با معماری عثمانی فوق العاده خود در منطقه فاتح واقع شده و هر روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب پذیرای مراجعه کنندگان می باشد .دراین مجموعه 5 پکیج با قیمت و خدمات متفاوت در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد که هزینه آن بسته به زمان از55 یورو آغاز و به 140 یورو ختم می شود در این مجموعه بسته ای از مواد شوینده ، لیف و ماساژ در اختیار مشتری ها قرار می گیرد

حمام تاریخی خرم سلطان,جاذبه گردشگری استانبول,وقت سفر