پارک امیرگان استانبول

پارک امیرگان استانبول

پارکامیرگان استانبول 

بخشی از جاذبه های شهر استانبول را مانند هر شهر دیگری در دنیا، پارک های آن تشکیل می دهند که پارک امیرگان استانبول یکی از بهترین آنهاست. این پارک به دلیل گلکاری های زیبا و به خصوص برگزاری جشنواره های مختلف در آن شهرت دارد

این پارک که یک پارک تاریخی می باشد در کنار تنگه بسفر واقع شده است. علت شهرت این پارک به خاطر داشتن گل های لاله ی فراوان است که که جشنواره گل لاله در ماه آوریل در این پارک برپا میشود.در ادامه با وقت سفر همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این پارک را بدانید.

در اواسط قرن شانزدهم این پارک به صدر اعظم نیسانجی فریدون بی هدیه داده شد و بعدها نام او را بر این پارک نهادند.

در قرن هفدهم سلطان مراد چهارم تمام املاک را به فرمانده صفوی اهدا کرد. در حدود سال 1860 خدیوا اسماعیل پاشا فرمانروای عثمانی سه عمارت به رنگ های زرد، صورتی و سفید در این پارک احداث کرد.

پارک امیرگان استانبول در بخش اروپایی استانبول قرار گرفته است و قدمتی ۳۰۰ ساله دارد و در واقع یکی از قدیمی ترین پارک های استانبول محسوب می شود. این پارک با گلکاری از گل های زینتی و درختان بی نهایت زیبایی که دارد توانسته محبوبیت بیش از اندازه ای بدست بیاورد. این پارک در مجاورت تنگه بسفر قرار دارد.

پارک امیرگان در زمان های مختلف میزبان جشن های و فستیوال های مختلف است و برای مقال در فصل بهار، ماه آوریل که می رسد، جشن لاله ها در آن برگزار می شود و لاله ها در رنگ های مختلف در آن به چشم می خورند که بسیار دیدنی و زیبا است و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

پارک امیرگان استانبول , وقت سفر پارک امیرگان در بخش اروپایی شهر و در محله ی امیرگان، منطقه ی سریر واقع شده است و زیر نظر شهرداری این شهر فعالیت می کند. این پارک حدود ۴۷۰ هزار متر مربع وسعت دارد و دارای ۲ تالاب زیباست و مجموعه ای بزرگ است که در بخش های آن، امکانات مختلفی مانند مسیرهای پیاده روی، زمین بازی و آلاچیق های متعدد قرار داده شده است. گونه های مختلف درخت و گیاه در این پارک، زیبایی آن را دوچندان کرده اند

انواع مختلف درخت های کاج مانند کاج سنگی، کاج آبی، کاج سپید، درخت های صنوبر، درخت های سرو، درخت زبان گنجشک، درخت چنار، درخت فندق، درخت کافور، درخت های بلوط و… در سرتاسر این پارک کاشت شده اند.

پارک امیرگان استانبول , وقت سفر

در این پارک همپچنین ۳ عمارت چوبی تاریخی وجود دارند که سنی ۲۰۰ ساله دارند. مشخص نیست که کاربری این عمارت ها در گذشته چه بوده است اما در سال ۱۹۷۰ بازسازی شدند و حالا هم به عنوان رستوران و کافه از آنها استفاده می شود.

پارک امیرگان,جاذبه گردشگری استانبول,وقت سفر