معبد لوط بالی(تانالوت)

معبد لوط بالی(تانالوت)

معبد لوط

معبد تانالوت بالی که بنام معبد لوط بالی(Tanah Lot) نیز شناخته می‌شود درحدود 45 کیلومتری شمال غربی مناطق توریستی کوتا (Kuta)، لجیان (Legian) و سمینیاک (Seminyak) قرار دارد. همچنین فاصله‌ی آن از منطقه اوبود (Ubud)، تنها 30 تا 40 دقیقه با ماشین است. معبد لوط یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب تور بالی و یکی از 7 معبد دریایی بالی است که سالانه هزاران توریست برای دیدن آن به بالی می‌روند.
معبد لوط بالی روی یک صخره واقع شده که کمی با ساحل فاصله دارد. شاید در نگاه اول معبد تانالوت بالی کمی ترسناک بنظر برسد، اما مکانی رویایی و دیدنی است. گردشگران و مسافران تور بالی فقط در صورتی میتوانند از این معبد دیدن نمایند که دریا در حالت جزر باشد. در مواقع مد که آب بالا می‌آید، قسمتی از صخره‌ای که معبد لوط بالی روی آن قرار دارد، زیر آب فرو می‌رود.
گفته می‌شود این معبد ساخته یک کشیش هندو بنام نیارتا (Nirartha) در قرن 15 بوده است. نیارتا در حال پیمودن سواحل جنوبی بالی، این مکان را برای استراحت انتخاب کرده و تصمیم به ساخت معبدی هندو برای پرستش خدای دریا گرفته است. بنابراین این جاذبه گردشگری بالی متعلق به هندوهاست و مرکزی را برای تفریح گردشکران و مسافران تور بالی نیز فراهم کرده است. اطراف معبد لوط بالی متشکل از رستوران، فروشگاه، پارک مرکزی و غیره است.

منظره‌ای که هنگام غروب خورشید در این مکان بوجود می‌آید بسیار دیدنی و شگفت‌انگیز است. لازم به ذکر است به دلیل آسیب‌هایی که گردشگران در مرور زمان به معبد رساندند، تنها مردم بومی بالی اجازه دسترسی به داخل معبد را دارند. اما گردشگران و مسافران تور بالی می‌توانند برای تماشای نمای بیرونی و شگفتی‌های آن به این منطقه سفر کنند.

معبد لوط-جاذبه های گردشگری بالی-وقت سفر