تپه پنانگ

تپه پنانگ

تپه پنانگ

تپه پنانگ از توریستی‌ترین نقاط جزیره پنانگ است که به دلیل وجود قله‌های سرسبز بسیار مشهور شده است،که از گرمای استوایی شما را آزاد می کند ، در این تپه تصویری از دریا ،شهر گئورگ تون، باغات، مسیر پیاده روی ، موزه اسلامی و معبد هندوها را مشاهده خواهید کرد ،در بالای این تپه دیدنی ۷۳۵ متری، می‌توانید چشم‌انداز بی‌نظیری از «جرج تاون» و «پل پنانگ» را تماشا کنید.

علاوه بر این می‌توانید سوار قطارهای برقی یا تله‌کابین شوید و با سرعت بیشتر به قله این تپه دیدنی بروید و از گرمای جزیره رهایی پیدا کرده و به ناحیه‌ای خوش آب و هوا با نسیمی خنک همراه با مناظر پانوراما خارق‌العاده از جزیره وارد شوید.

تپه پنانگ واقع در کشور مالزی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری پنانگ بشمار می رود ، این تپه در ارتفاع 88 متری از سطح دریا و در ارتفاع 821 متری بر فراز مرکز پنانگ واقع شده است ،  تپه پنانگ در زمان های گذشته محل عقب نشینی نیروهای بریتانیا در مقابل گرمای شدید جزیره بود.

تپه پنانگ-پنانگ-وقت سفر

تپه پنانگ به اسم بوکیت بندرا نیز مشهور می باشد و از آخرین جنگل های استوایی در پنانگ می باشد، از سال 1960 نمونه های گیاهی و جانوران موجود در آن نگهداری می شوند. این تپه به خاطر آب وهوای مطلوب ، از شناخته شده ترین جاذبه های توریستی در شهر پنانگ به حساب می آید ، برای دسترسی به بالاترین بخش تپه می توان از راه آهن موجود که در سال 1923 میلادی ساخته شد استفاده کرد. طول راه آهن 2007 متر می باشد که در مدت 30 دقیقه به بالای تپه می رسد. روش دیگر برای دسترسی به بالای تپه پنانگ ، 5 کیلومتر پیاده روی در مسیری می باشد که فقط برای عبور وسائل نقلیه ساکنین منطقه ساخته شده است.

تپه پنانگ-پنانگ-وقت سفر
نوشیدن چای یا میل کردن یک غذای گیاهی در یکی از کافه‌های بالای تپه، قدم زدن و گشت زدن در بازارچه‌های صنایع‌دستی و حصیر این منطقه نیز بسیار لذت‌بخش است.

تپه پنانگ,جاذبه های گردشگری پنانگ,وقت سفر