خو خنگسی(خونه قبیله ای)

خو خنگسی(خونه قبیله ای)

خو خنگسی پنانگ

خو خنگسی یکی از قدیمی‌ترین خانه‌های قبیله چینی موسوم به «خو» است که از بازرگانان ثروتمند چینی مقیم این منطقه بوده‌اند. این خانه یادگاری به جای مانده از قرن پانزدهم میلادی است که در قدیمی‌ترین قسمت «جرج تاون» واقع شده است.

این خانه قبیله ای به عنوان یک نماینده از تعهدات اجتماعی و معنوی یک خانواده خاص، رابطه ای بین اجداد و جامعه خارج ایجاد می کند. همچنین به عنوان تالار اژدهای کوهستان شناخته شده می باشد که موفقیت و رفاه را به همراه سنگ حکاکی شده ای که زینت بخش ورودی تالار است نشان می دهد.

خو خُنگسی یا خو کُنگسی یا کو کنگسی یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری تور مالزی و  معروف ترین خونه قبیله ای پنانگ است و حدود 650 سال پیش روی خیابون آچه نزدیک بزرگراه پیت ساخته شد. خنگسی یا کُنگسی (خونه قبیله ای) ساختمانی که خانواده های چینی از همون نام خانوادگی برای پرستش اجداد خودشون توش جمع میشن.

خو خنگسی(خونه قبیله ای)-پنانگ-وقت سفر

نقاشی های دیواری، جشن های تولد، ازدواج، مراسم خاطره انگیز و 36 نگهبان الهی را به تصویر کشیده اند. لامپ های کاغذی بزرگ این خانه قبیله ای را به شکل نوری نارنجی در می آورند و مجسمه های سرامیکی بسیار زیبا ، ماهی ها و اژدها در سراسر پشت بام می رقصند.

  خو خنگسی(خونه قبیله ای) پنانگ,جاذبه های گردشگری پنانگ,وقت سفر