جرج تاون

جرج تاون

جرج تاون (George Town)

جرج تاون پایتخت و قلب جزیره پنانگ است که همانطور که از نامش پیدا است، زمانی مستعمره انگلیس بوده و در حال حاضر می‌توانید به غیر از مالزیایی‌ها، هندی‌ها و چینی‌های زیادی را در این جزیره پیدا کنید. این جزیره فرهنگ‌ها و ادیان متنوعی را در خود گنجانده و بسیاری از دیدنی‌های تاریخی مهم پنانگ در این منطقه قرار گرفته‌اند. در واقع می‌توان گفت که جرج تاون جایی است که در آن می‌توانید بسیاری از میراث جهانی ثبت شده در یونسکو را در آنجا تماشا کنید.

جورج تاون یکی از شهرهای جذاب و دیدنی در مالزی است و نام این شهر از نام جورج سوم پادشاه انگلستان گرفته شده است ،در شمال شرقی جزيره پنانگ قرار دارد و این شهربه مرکز تجاری ، سياسی ، تحصيلی و فعاليت های اجتماعی ايالت پنانگ معروف است و ملقب " جواهر شرق "  است.
در این شهر رستوران هایی با سبک های گوناگون ، کافه های دنج کنار خيابان ، بازارهای محلی و مراکز خريد بزرگ را می بینید که زیبایی جورج تاون را صد چندان کرده و به نمايش گذاشته اند ، گشت و گذار شبانه در این شهر بسیار زیبا را به شما پیشنهاد می کنم.

جرج تاون-باکو-وقت سفر

این شهر در فهرست ميراث جهانی يونسکو ثبت شده است  ، زیرا از شاپ ‌هاوس‌های قديمی اين شهر به خوبی نگهداری شده است و این خبر خوبی برا علاقمندان به آثار تاريخی است ، چرا که در تور مالزی یکی از کارهای جذاب ، تماشای این شاپ‌ هاوس‌ها در جورج تاون است.
جرج تاون به دلیل شباهت هایی که با شهرهای آدلاید ، بانکوک  و استان پوکت دارد ، به خواهرخوانده‌های این شهرها مشهور است و در این شهر ترکیبی از معابد ، مساجد ، برج های مدرن و موزه‌های بی‌نظیر را می توانید در کنار هم ببینید.

جرج تاون-باکو-وقت سفر

جرج تاون,جاذبه های گردشگری پنانگ,وقت سفر