باغ پرندگان

باغ پرندگان

باغ پرندگان کوالالامپور

باغ پرندگان کوالالامپور بی شک یکی از جذاب ترین نقاط شهر است که دیدنش را نباید از دست بدهید. این باغ بزرگ، وسعتی در حدود 8.5 هکتار دارد و با بازدید از آن می توانید طیف متنوعی از پرندگان را از فاصله بسیار نزدیک ببینید. باغ پرندگان نه تنها در میان ساکنان شهر سبز و وسیع کوالالامپور محبوب است، بلکه در میان گردشگران نیز از انتخاب های اول محسوب می شود و از پربازدیدترین هاست.
هنگامی که باغ پرندگان کوالالامپور را برای گردش انتخاب می کنید، فرصت آن را دارید تا از 3000 پرنده رنگارنگ و 200 گونه مختلف دیدن کنید. جالب آن که 90 درصد این پرندگان بومی مالزی و شهر کوالالامپور هستند و تنها 10 درصد آن ها از دیگر مناطق آورده شده اند.
در این باغ بیشتر وقت ها پرندگان را می بینید که رها و خارج از قفس پرواز می کنند و به همین جهت است که باغ پرندگان کوالالامپور به عنوان بزرگ ترین حفاظتگاه پرنده که در آن می توانید به پیاده روی بپردازید، شهرت دارد. همچنین در کنار زیبایی های مجموعه، دسترسی راحت باعث می شود تا حتما از این باغ دیدن کنید، چرا که تنها با یک پیاده روی ده دقیقه ای از مرکز شهر به باغ پرندگان کوالالامپور خواهید رسید.
باغ پرندگان کوالالامپور در قرن نوزدهم، بخشی از باغ گیاهشناسی پردانا و بوستان دریاچه شهر محسوب می شد. بعدها در سال 1991 بود که بخشی از این مجموعه سرسبز را جدا کرده و با تجهیزش، به عنوان باغ پرندگان افتتاح کردند. امروزه باغ پرندگان کوالالامپور یکی از بزرگترین باغ های پرندگان سرپوشیده دنیا محسوب می شود.

باغ پرندگان-کوالالامپور-وقت سفر

بخش های مختلف باغ پرندگان کوالالامپور

باغ پرندگان کوالالامپور در کل از 4 بخش مختلف تشکیل شده است که هر یک مجموعه های متنوعی از پرندگان را در خود جای داده اند.

بخش اول
در این بخش می توانید طبیعت جذاب گرمسیری و پرندگان ساکن آن را از نزدیک تماشا کنید.
1- پیاده روی در میان پرندگان
2- لانه عشق | Love Aviary
3- زمین عقاب ها | Brahminy Land
4- تالاب فلامینگو | Flamingo Pond5- سرزمین خرما بلبل | Bulbul Landبخش دوم باغ پرندگان کوالالامپور

بخش دومدر بخش دوم که درست در کنار بخش اول قرار گرفته است، تا نزدیکی آبشار می روید و می توانید از پرنده های زیبای نزدیک آن دیدن کنید. در این قسمت پرنده های جذابی مانند کبوتر نیکوبار، جولای بایا و اکراس آجری را خواهید دید. کبوتر نیکوبار را با پرهای لاجوردی و آبی براقش می توانید تشخیص دهید، جولای بایا پرنده ای کوچک با سر و سینه زرد رنگ است و از همه جالب تر، اکراس آجری رنگ است. اکراس در واقع پرنده ای از راسته لک لک هاست که با رنگ قرمز خاصش شناخته می شود. در کنار این پرنده ها نیز طاووس ها و شترمرغ ها را خواهید دید.

بخش سومانواعی از پرندگان منحصر به فرد را در بخش سوم خواهید دید:

بوستان نوک شاخ ها | Hornbill Park

بخش چهارم
گرچه به بخش انتهایی باغ پرندگان رسیده اید؛ اما هنوز دیدنی های بسیاری پیش روی شماست.

1- دنیای طوطی ها | World of Parrots
2- پرندگان بی پرواز | Flightless Bird
3- پرندگان بخش آبشار | Waterfall Aviary
4- پرندگان زینتی | Oriental Birds Aviary
5- مرکز آموزشی و پرندگان خانگی | Pet Bird & Educational Center
6- مدرسه پرنده | Bird School
7- آمفی تئاتر | Amphitheater

باغ پرندگان-کوالالامپور-وقت سفر

کافه رستوران هورنبیل
کافه رستوران هورنبیل، رستورانی در دل باغ پرندگان است که می توانید برای صرف صبحانه، ناهار و شام به سراغش بروید و در فضایی سرسبز و روح افزا تجربه ای خوشمزه را برای خود رقم بزنید. این رستوران در میان بخش پرندگان نوک شاخ قرار گرفته و خود از سه بخش مختلف ساخته شده است. بخش بالایی و میانی رستوران هر کدام ظرفیتی 100 نفره دارد و بخش پایینی رستوران 60 نفر را در خود جای می دهد.

باغ پرندگان کوالالامپور,جاذبه های گردشگری کوالالامپور,وقت سفر