باغ گیاه شناسی پردانا

باغ گیاه شناسی پردانا

باغ گیاه شناسی پردانا

باغ گیاه شناسی معروفی که از جاذبه های اصلی و محبوب شهر کوالالامپور محسوب می شود. یعنی تقریبا محال است که قصد سفر به مالزی را داشته باشید و بخواهید در پایتختش بگردید؛ اما باغ گیاه شناسی پردانا و باغ های جذاب ارکیده اش را نادیده بگیرید. اگر قصد رسیدن به باغ گیاه شناسی معروف کوالالامپور را دارید، باید به مرکز شهر بروید و از میان شلوغی و ترافیک بسیاری عبور کنید؛ اما همین که وارد باغ گیاه شناسی پردانا شوید، پیش از همه آرامش دوست داشتنی درون باغ پردانا توجه‌تان را جلب می کند.برای بازدید از از باغ گیاه شناسی، با استفاده از حمل و نقل عمومی مانند تاکسی و اتوبوس می توانید خود را به باغ پردانا برسانید.
باغ گیاه شناسی پردانا که با نام باغ دریاچه هم شناخته می شود، قدیمی ترین و معروف ترین باغ کوالالامپور است که درست در مرکز این پایتخت قرار دارد. خوب است بدانید باغ پردانا، نخستین باغ وسیعی است که در کوالالامپور ساخته شد و قدمتش به سال 1888 میلادی بر می گردد. این باغ وسعتی برابر با 91.6 هکتار دارد و در ابتدا برای استراحت در فضایی آرام و فرار از شلوغی‎ های شهرِ صنعتی کوالالامپور احداث شد؛ اما در مرور زمان دستخوش تغییراتی شد، بخش هایی را به آن اضافه کردند و در نهایت در سال 2011 به صورت رسمی عنوان باغ گیاه شناسی به این مکان تعلق گرفت.

امروزه اگر به سراغ باغ گیاه شناسی پردانا بروید، در مجموع بیش از 20 بخش و مجموعه گیاهی مختلف خواهید دید که روح شما را نوازش می کنند. برخی از جذاب ترین بخش های باغ پردانا عبارت اند از:

باغ ارکیده | Orchid Garden

باغ سانکن | Sunken Garden

مجموعه سرخس | Fernarium

باغ سیکاس | Cycad Island

باغ گیاهان علفی | Herb Garden

آبشار و حوض ماهی | Waterfall and Fish pond

 و ...

البته در کنار مجموعه های گیاهی متنوع، بخش های مختلف دیگری در پردانا وجود دارد که از آن جمله می توان به بوستان گوزن، سالن برگزاری مراسم و سالن آمفی تئاتر اشاره کرد. از دیگر جذابیت های پردانا می توان از امکان قایق سواری و دوچرخه سواری در این باغ وسیع و دوست داشتنی نام برد. همچنین خوب است بدانید پردانا از امکانات رفاهی خوبی برخوردار است و شرایطی را فراهم کرده تا ساکنان و گردشگران کوالالامپور بتوانند ساعاتی را به خوشی در آن سپری کنند. به طور مثال وسعت بسیار پردانا دلیلی شده تا اتوبوس هایی را برای گردش بازدیدکنندگان در باغ در نظر بگیرند. کافه، آلاچیق، محلی برای عکاسی، نمازخانه، سرویس های بهداشتی و پارکینگ نیز از دیگر خدمات این باغ گیاه شناسی محبوب هستند.

باغ گیاه شناسی پردانا ,جاذبه های گردشگری کوالالامپور,وقت سفر