پارک پروانه

پارک پروانه

پارک پروانه کوالالامپور

پارک پروانه کوالالامپور در نزدیکی مرکز شهر قرار گرفته و همان طور که گفته شد با برج های معروف پتروناس فاصله چندانی ندارد. این بدان معناست که به راحتی می توانید خود را به پارک پروانه کوالالامپور برسانید .بدون شک یکی از زیباترین جاذبه های کوالالامپور، پارک پروانه این شهر است که شما را در بهشتی از پروانه های رنگارنگ قرار می دهد. پارک پروانه کوالالامپور، بوستانی بزرگ به وسعت 7500 متر مربع بوده که به زعم مسوولان این مجموعه، بزرگ ترین پارک پروانه دنیاست و طیف متنوعی از پروانه های بزرگ و کوچک را در خود جای داده است. در واقع بیش از 5 هزار پروانه مختلف را در این پارک خواهید دید که گردش در آن به مانند قدم زدن در بهشتی راستین است! قسمت هیجان انگیز بازدید از پارک پروانه کوالالامپور آن است که این پروانه ها کاملا نسبت به انسان ها اهلی هستند و می توانید تا حد زیادی به آن ها نزدیک شوید. پس اگر به ناگاه پروانه ای روی دستان تان نشست یا شانه شما را برای فرود انتخاب کرد، آرام باشید و اجازه دهید آن لحظات قشنگ در قاب دوربین شما ثبت شود.
گرچه پارک پروانه کوالالامپور برای مجموعه متنوع پروانه هایش شناخته شده است؛ اما تنها دیدنی های این بوستان در این موجودات ظریف و جذاب خلاصه نمی شود و می توانید از موزه حشرات، حوض ماهی ها و فروشگاه مجموعه نیز دیدن کنید و البته از فضای سرسبز و پر درخت پارک لذت ببرید.
خوب است بدانید برای آن که به این پارک زیبا و منحصر به فرد برسید، کافی است قدری از برج های دوقلوی پتروناس و مرکز شهر فاصله بگیرید و خود را به سوی باغ معروف گیاه شناسی و باغ پرندگان کوالالامپور برسانید. به این ترتیب می توانید با یک تیر سه نشان بزنید و بازدید از این پارک های جذاب را در یک روز بگنجانید.

پارک پروانه-کوالالامپور-وقت سفر

دیدنی ها و تفریحات پارک پروانه کوالالامپور

پارک پروانه کوالالامپور نیز مانند هر جاذبه گردشگری دیگری، بخش ها و دیدنی های متفاوتی دارد:

- بازدید از پروانه ها
همان طور که گفتیم، پارک پروانه کوالالامپور بیش از 5 هزار پروانه متنوع را در خود به نمایش گذاشته که اغلب آن ها بومی مناطق استوایی و کشور مالزی هستند و در مجموع شامل 120 گونه مختلف می شوند.
خوب است بدانید از آن جا که زیستگاه اصلی این پروانه ها جنگل های بارانی و گرمسیری است، در طراحی فضای سبز این پارک از پوشش گیاهی خاص این مناطق استفاده شده است. یعنی هنگامی که شما به درون پارک پروانه پا می گذارید، انبوهی از درختان بلند، سرخس های مختلف و گیاهان متنوع گرمسیری را خواهید دید که کُلنی ها و خانه های پروانه در میان آن ها جای گرفته است. همچنین باید بدانید که پارک پروانه، فضایی کاملا روباز نیست و شبکه هایی در قسمت بالای آن تعبیه شده است؛ اما ارتفاع این سقف به گونه ای در نظر گرفته شده است که فضای مناسب و کافی برای پرواز در اختیار پروانه ها باشد.

پارک پروانه-کوالالامپور-وقت سفر
- موزه حشرات
گرچه به سختی می توان از پروانه های دوست داشتنی پارک دل کند؛ اما اگر به همراه خانواده و فرزاندان خود به پارک پروانه رفته اید و یا از دوستداران حشرات و این موجودات شش پا هستید، حتما سری هم به موزه حشرات پارک بزنید. در این موزه، مجموعه عظیم و قابل توجهی از حشرات و بندپایان را به نمایش گذاشته اند که در کنار بازدید از آن ها، می توانید اطلاعات جالب توجه و مفیدی درباره چرخه زندگی حشرات نیز به دست آورید.
به غیر از پروانه ها موجودات دیگری نیز در موزه حشرات دیده می شوند، که از آن جمله می توان به مجموعه سوسک ها، چوبک سانان، آخوندک ها، جیرجیرک ها و ... اشاره کرد.
گرچه اغلب حشرات به نمایش درآمده در این موزه، به صورت نمونه و غیر زنده هستند؛ اما در بخش هایی نیز می توانید مجموعه حشرات زنده ای را نیز ببینید. به طور مثال در قسمت ورودی موزه، می توایند محفظه شیشه ای را ببینید که درون آن تعدادی کرم ابریشم قرار دارد. اگر شانس با شما یار باشد، امکانش را دارید تا شاهد لحظه هیجان انگیز از پیله درآمدن یک پروانه باشید.

دیگر بخش های پارک پروانه

از دیگر دیدنی های پارک پروانه کوالالامپور می توان به حوض ماهی بزرگ پارک اشاره کرد. در میان گل و گیاهان راه خود را به سوی حوض باز کنید و از تماشای ماهی های کپور گلگون و لاکپشت های آب شیرین لذت ببرید.
در انتها خوب است بدانید که به جز پروانه های هزار رنگ، با کمی گردش و جست و جو در پارک کوالالامپور، قطعا حیوانات و حشرات دیگری را خواهید دید که دیدن شان خالی از لطف نخواهد بود.

پارک پروانه,جاذبه های گردشگری کوالالامپور,وقت سفر