برج منارا

برج منارا

برج منارا کوالالامپور

 برج منارا کوالالامپوردر کنار برج های دوقلو پتروناس ، از شناخته شده ترین و معروف ترین نمادهای مالزی می باشند. این برج در سال 1994 ساخته شد و با ارتفاع 421 متر با منظره های تماشایی از سطح شهر در ارتفاعی بالاتر به آسانی از برج های دوقلو پتروناس پیشی گرفت. این برج درخشان به شکل اسپیندل تقریبا از تمام نقاط شهر قابل رویت می باشد.عرشه دید برج منارا کوالالامپور در 276 متری می باشد که حداقل 100 متر بالاتر از برج دوقلو پتروناس می باشد. چشم انداز برج منارا کوالالامپور در طول روز بسیار شگفت انگیز می باشد و در طول شب که بسیار فوق العاده تر می شود که تمام مراکز روشن شهر از آنجا قابل رویت می باشد.

برج منارا کوالالامپور بر روی تپه های حفاظت شده جنگلی بوکیت ناناس ( تپه آناناس) که جزو قدیمی ترین میراث جنگلی حفاظت شده در مالزی می باشد احداث شده است که این جنگل دارای درختان قدیمی و همچنین گیاهان و جانوران بومی متناسب با آب و هوای مالزی می باشد. برج منارا کوالالامپور در اصل به منظور زیرساخت ارتباطات است که پنجمین برج مخابراتی بلند دنیا می باشد. هنگامی که این برج ساخته می شد، طبیعت بوکیت ناناس به منظور حفظ تعادل در توسعه شهری بدون تغییر باقی ماند، در حقیقت یک درخت جلوتانگ  با قدمت 100 ساله با هزینه گزافی برای ساخت یک دیوار بزرگ در اطراف آن مورد حفاظت قرار گرفت. زمانیکه برج منارا کوالالامپور ساخته شد، طرح کلی آن به منظور نمایش سفر انسان برای کمال در زندگی بود.

برج منارا-کوالالامپور-وقت سفر

سبک معماری برج منعکس کننده میراث اسلامی پر طراورت مالزی با خطوط عربی، کاشی کاری اسلامی و الگوهای انتزاعی و گلدار اولیه اسلامی می باشد.این ساختار مقرنس ( نوعی کربل که به عنوان وسیله ای تزئینی در معماری سنتی اسلامی و ایرانی به کار گرفته می شد) طرح را در جهت حفظ میراث معماری اسلامی برجسته تر می نماید. لابی اصلی طبقه همکف با گنبدهای شیشه ای مجللی تزیین شده است که همچون الماس هایی بزرگ می درخشند. در طراحی سر کروی معروف برج از یک فرفره مالزیایی الهام گرفته شده است.

برج منارا-کوالالامپور-وقت سفر

رستوران گردان اتمسفر360

رستوران گردان اتمسفر360 برج منارا کوالالامپور مالزی برج منارا کوالالامپور به عنوان یکی از بلندترین سازه های جهان، دارای رستوران گردان اتمسفر360 می باشد. که می توانید از غذا خوردن یا نوشیدن یک چای عالی در کنار منظره ای بی نظیر از سطح شهر لذت ببرید. برج منارا کوالالامپور با داشتن امکاناتی نظیر تئاتر، آمفی تئاتر، استخرهای آبشاری زیبا، رستوران فست فود و مغازه های پر از سوغاتی، قطعا یکی از جاذبه های دیدنی کوالالامپور می باشد.

برج منارا,جاذبه های گردشگری کوالالامپور,وقت سفر